1500 Liralık Oyun Laptopu

ColdKillzKrp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gecenlerde 2100 lira diye konu acmıstım.Telefon aldım o paradan 600 lira eksildi.Suanki butcem 1500 lira.En fazla cıkabilceğim 1650 olur.Gold vatan bimeks teknosa tarzı firmalardan almak istiyorum.Tamamen oyun için alıcam pcyi.Yardım ederseniz cok iyi olur

Reaksiyon puanı
16,118
http://www.vatanbilgisayar.com/note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=62768
Genel Değerlendirme
Ortalama Puan

4,6
Bu ürüne toplam 20 yorum yapıldı
Yorum yapan 20 kişiden 20 kişi sevdiklerine bu ürünü önerdi.

Ürün Yorumları
5
Eklenme Tarihi 10.07.2013
EREN GENÇ İSTANBUL
Mükemmel
Bayağı araştırdım gerçekten çok performanslı bir cihaz. En kısa zamanda alıp 120 gb ssd disk taktığım zaman muhteşem bir bilgisayar olacak...
Artıları: 4 çekirdekli işlemci
Eksileri : yok gibi
Sevdiklerinize önerir misiniz ? : Evet
Bu yoruma katılıyor musunuz ?
(1kişiden 1 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 26.05.2013
SALIM DÖNMEZ ADANA
Lenovo z585
Ben bu bilgisayarı aldığımda direk win 8 i eleştirdim. win 8 bence çok kötü neyin nerde olduğu belirsiz ama bilgisayar hakkında böyle düşünmüyorum . ramin 8 gb olması oyunlarda bir atı gösteriyor . Bence bu fiyata alınabilecek en iyi ürün ....
Artıları: HDD , çift ekran kartı
Eksileri : Ekran boyutu ve klavye tasarımı
5
Eklenme Tarihi 08.04.2013
SEYİT KÜÇÜKYILDIZ KONYA
URUN GUZEL AMA BEKLEYIM
BN ALALI 10 GUN OLDU GAYET COK GUZEL BI PC AMA WINDOWS 8 YENI CIKTIGI ICIN COK FAZLA GUNCELLEME GEREKIYO PROGRAMLAR BU NEDENLE COK DUZGUN CALISMIYO ALMAK ISTEYENLER WINDOWS 8 IN BIRAZ DAHA 8 İN OTURMASINI BEKLEYE BILIR TEK SIKAYETIM BUDUR ODA WINDOWS 8 DEN KAYNAKLANIYO
Eksileri : YOK KI
(1kişiden 0 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 31.03.2013
AHMET DURSUN MERSİN
şiddetle öneririm
bilgisayarı alalı 5 ay oldu. şimdiye kadar bilgisayarda benden kaynaklı yavaşlama oldu ve bu 5 ayda hiç beni yarı yolda bırakmadı. geceleri bilgisayardın fanından hiç mi ses gelmiyor, bir deneyin hiç gelmiyor yav. ben süper sessiz moda dokunmatik tuş ile aldığımda kulağımı dayayıp dinliyor fanın sesini ve seste gerçektende çok azalma oluyor. toz temizleme özelliği çok ama çok hoşuma gitti arada bir çalıştırıyorum. birisi çok ses çıkartıyor demiş öyle birşey istersen olur. şöyleki home theater modunu kapatırsan normal bir laptop hoparlörü olur ancak bu özelliği açarsan ses daha çok gelmeye başlar. ben sesi sona açmaya kıyamıyorum birşey olur diye. en çok hoşuma giden özelliği ses sisteminin çok güzel olması. ilk aldığımda baba filmi ile denemiştim don carlione nin kedisinin mırıltısını 2 diş ses düzeyinde duyabiliyorsunuz ancak özelliği kapatınca sonuna kadar aç mırıltı sesi gelmiyor. bilgisayarda hiç ısınma olmuyor değil şöyleki oturup gta 4 ü 3 saat oynarsan o bilgisayar her halükarda ısınır. ancak çabuk ısınmıyor ayrıca kasasının alüminyum oluşu ısıyı dağıtması açısından çok ama çok faydalı. bilgisayarı uzun süre açmamış olayım kışın dizimin üstüne koyamıyor kasası çok soğuk geliyor çok ciddiyim. elimi mouse padinin kenarına koyamıyorum. bu arada mouse padin etrafında falanda hiç ısınma olmuyor ısınmalar sizi rahatsız etmiyor mouse padinin büyük olması benim için büyük bir artı ve diğer laptopların mausu küçük gelir oluyor.mulitouch özelliğine bayıldım. bilgisayar içinde gelen programlara da bayıldım. örneğin boot optimizer programı var, batarya ömrünü optimum etmenize yardımcı program var, ctrl+shift+r ye basınca post-it lerin gelmesi gibi türlü güzellikleri olan programları bulunmakta. beni her türlü mutlu etti çok ama çok memnunum.
Artıları: dolby hometheater (ses sistemi), 8 gb ram 1 tb depo, dokunmatik kısayollar ....
Eksileri : wifi adaptörü
(3kişiden 1 kişi yoruma katıldı )
4
Eklenme Tarihi 30.03.2013
SARVEN DAĞ İSTANBUL
Bu fiyata bu ürünü kaçırmayın...
Arkadaşlar ürünü aldığımda biraz tereddütlerim vardı. kullandıktan sonra iyki almışım dedim kendi kendime.Ürünün çift ekran kartlı oluşu oyunlarda yüksek performans sağlıyo. Isınma sorunu yok Amdlere karşı önyargılı olan arkadaşlar hiç tereddüt etmeyin alın. ürünün kapağı metal kaplama, plastik olmadığından şık bir görünüm katmış. Bana göre tek eksiği klavye tasarımının ve tuşlarının kötü olması...
Artıları: Fan temizleme,ses sistemi,çift ekran kartlı oluşu,ısınma sorunu yok
Eksileri : klavye tasarımı kötü
3
Eklenme Tarihi 21.02.2013
AHMET YILMAZ İZMİR
z585
2 ay oldu alalı iyi bir cihaz akran kartı 7670 yerıne 7690 olsaydı daha iyi olurdu bırde win8 yerıne win7 olsaydı super olurdu.
Artıları: 4 cekırdek
Eksileri : ssd
(4kişiden 3 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 10.02.2013
ALI SAMED BULUT AMASYA
Mükemmel
Alalı iki hafta oldu süper performans , yüksek grafikli oyunlar yükledim herhangi bir sıkıntı yaşamadım.ısınma problemi yok, ses yok.. Kablosuz bağlantısı bana zayıf geldi. Ama her haliyle 10 numara. Bu fiyata daha iyisi bulunmaz heralde. Almanızı şiddetle tavsiye ederim
Artıları: Isınma problemi yok , yüksek performans ,
Eksileri : Wi-Fi , Pil ömrü
(3kişiden 3 kişi yoruma katıldı )
4
Eklenme Tarihi 05.02.2013
EYÜP KARAAĞAÇ AMASYA
bence yeterli
arkadaşlar ben alalı 5 ay oldu .. ben bilgisayar programcılgı okumaktayım . bilgisayarı cok kasıyorum ama hiç kısılma olmuyyor . gayet güzel fakat wifi güzü biraz zayıf
5
Eklenme Tarihi 20.01.2013
AHMET AYHAN AKSARAY
oyun performansı güzel iyi ki almışım
Uzun süredir takip ediyordum bugün son kalan ürünü aldım gayet performanslı bir makina oyun oynayan biri olarak son çıkan oyunlarda denedim rahat oynatıyor toplam ekran kartı 6 gb gayet güzel.
Artıları: hard disk ekran kartı
Eksileri : win8
(4kişiden 4 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 13.01.2013
YUSUF ÇAĞRI OĞUZ ANKARA
Hem de 2 tane aldım :D
Ürünü dün aldım, bi ablama bi de kendime. %25 indirim olduğu için 1440'a geldi fiyatı çok süper bir fiyat. ürün 4 çekirdek işlemcili ve gerçek 4 çekirdek olduğu için çok süper. diğer özellikleri zaten süper. 1 gündür pcyi açık bıraktım, acaba çalışırken ısınma fan sorunu olacak mı diye bi sıkıntı yaşamadım. ses dahi duymadım. ayrıca yük altında çalıştırdım ama pcde takılma yaşamadım. çok hoşuma gitti. oyun denemedim, o yüzden oyunlarda performansı nedir bilmiyorum. bunun dışında dış malzemesi de oldukça güzel, bi tek cd kısmı keşke dışarıya çıkan şekilde olmasaydı dedim ama bunu bi eksiklik olarak görmüyorum. tavsiye eder misiniz derseniz? tavsiye etmekle kalmadım, bi de ablama aldım :D
Artıları: Boşuna Paranı Sokağa Atma
Eksileri : Bir eksik görmüyorum
(3kişiden 3 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 13.01.2013
RECEP YAYLACI ANKARA
Bu fiyata çok süper bir laptop.
Ürünü aralık ayında bir arkadaşım için aldık, AMD işlemci için tereddütlerimiz vardı fakat ısınma problemi yaşamıyorsunuz. Donanım da süper, bu fiyata çok süper bir laptop.
Artıları: Isınma sorunu yok, Ram hızı yüksek 1600;
Eksileri : Wireles zayıf
(4kişiden 4 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 03.01.2013
KAAN GENÇ İSTANBUL
Bu fiyata en iyisi
Yılbaşı kampanyası ile bu hafta aldım ve çok menunum iyikide aldım intel işlemcili modellere de baktım bu cihaz hepsinden daha iyi ve fiyatı daha uygun 4 çekirdekli ve 6 gb ekran kartı var 8gb ram ile şu an oynayamadığım oyun yok. düşünenlere tavsiye ederim.
Artıları: 6 GB EKRAN KARTI VE 4 ÇEKİRDEK BU FİYATA YOK
(2kişiden 0 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 03.01.2013
EREN İSTANBUL
amd çok iyi ...
geçen hafta arkadaşımla birlikte aldık ilk önce AMD mi intel mi derken satış danışmanı arkadaşımız yönderdirmesi ile aldım çok memnunum...gerçek 4 çekirdeğe sahip,turbo teknolojisiyle 2.8 GHz maksimum değere ulaşıyor ...
Artıları: gerçek 4 çekirdeğe sahip, çok hızlı
(2kişiden 2 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 31.12.2012
SERKAN İSTANBUL
TAVSİYE EDERİM
harika bir laptop kullandıgımdan beri bir sorun yaratmadı bütün oyunları rahatça kaldıra bilir.benimkinde şu an pes 2013 crysis 2 yi oynuyorum süper fan mükemmel ısınma yaşatmıyor.hiç kesilme yok zaten i 5 yada i 7 lerde bir sorun yaşamazsınız.3210 işlemci mükemmel yorumlardaki bir arkadaşa katılmıyorum üsteki göstergeler gayet iyi çalışıyor fan temizleme özelligi olsun sessiz çalışma olsun zaten sezsizde biraz kalın gelebilir ama bu performanslara göre bu özellik yanında sıfır kalır.bu laptopu öneririm yada yeni dell çıktı ona bakın derim herkeze iyi seneler...
Artıları: ses,oyun,performans,usb girişlerin fazla olması güzel
Eksileri : biraz kalın ama oda nazarı olsun artık
3
Eklenme Tarihi 23.12.2012
BILGEHAN YILDIRIM DENİZLİ
üşüyoruz...
fan temizleme modu sürekli aktif gibi çalışıyor. bu da evdeki vantilatörden fazla ses çıkarmasına neden oluyor. dolayısıyla ısınma sorunu olmuyor. hatta öyle ki üşüyorum.klavye üzerindeki dokunmatik tuşlar çalışmıyor.(fan ve kamera ile ilgili olanlar) windows deneyimi dizini puanlarında grafik 4.9 çıkıyor ki normalde 6 üzeri olması gerekiyor. şu haliyle tavsiye edemiyorum. bu sorunlar çözülebilirse gözünüz kapalı alın derim.
Artıları: ısınma yok
Eksileri : ses çok
(5kişiden 0 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 19.12.2012
EJDER GÜVEN MARDİN
Full Özellik
Kesinlikle 10 üzerinden 8 alacak bir laptop windows deneyim dizini puanı olarak ekran kartı 6.7 alıyor daha ne olsun diğer özelliklerini saymaya gerek yok bile ses harika dolby teknoloji.
5
Eklenme Tarihi 19.12.2012
ANTALYA
hem ucuz hem guncel
vatan comdan ilk siparisim. 16 aralikta siparis verdim 18 aralikta elime ulasti. bilgisayar goruntu olarak cok saglam duruyo. gicirdayan esneyen bi parcasi yok. ayrica donanim ve yazilim olarak en guncel enstrumanlarla dolu. tek alisamadigim yani toucpadi ona da kullandikca alisirim sanirim...
Artıları: isinma yok, hizli
Eksileri : tuslar biraz dar gibi
5
Eklenme Tarihi 25.11.2012
ERAY YILDIRIM BURSA
almanızı şiddet ile öneririm
a 10 4 çekirdekli işlemcide aldığı güç ile harikalar yaratıyor 8 gb ddr3 1600 mhz hızında ram mevcut 2 gb ddr3 128 bit ekran kardı 4 mb cache bellek 1 tb harddisk 1369 ... benım yorumum kaçırmayınız
Artıları: Aliminyum Gövdesi Ultra Soğukluk Sağlıyor Ses Sistemi 5+1 e Bedel :)
Eksileri : eksisi var diyen yalan söyler
(5kişiden 5 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 18.11.2012
EMRE CAN KOCAELİ
Lenova Z580
Ürünü kullanalı 2 hafta oluyor. Kesinlikle fiyatına göre çok iyi bir makina. Tabi aldıktan sonrada kullanıcının dikkat etmesi gereken hususlar var. Cihazda ısınma problemi yok ama yinede bi sogutucunuz olsun. Tabiki birde orjinal AntiVirüs programı önerim. Kaspersky. Düşünenler kesinlikle almalı fiyatına göre cok iyii.
(5kişiden 5 kişi yoruma katıldı )
4
Eklenme Tarihi 15.11.2012
FATİH ÜRETMEN SAKARYA
YENİ TEKONOLOJİİİİ
ARKADARLAR KULLANIMI ÇOK RAHAT WİN 8 BİRAZ KARIŞIK GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA TAM Bİ ANDOİT TELEFON MESÜSÜ GİBİ KARMAŞIK AMA KEYİFLİ BEN ALDIM MEMNUNUM TAVSİYE EDERİM SON TEKNOLOJİ SONUÇTAA :)
Artıları: KULLLANIMI ÇOK RAHAT
(11kişiden 10 kişi yoruma katıldı )
v2-62768.jpg

http://www.vatanbilgisayar.com/note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=62768
nedense pardus2011,2 chromium'da mesaj editörünün hiç bir butonu gözükmüyor bu z585 çok iyi benim bütçem olsa çoktan almış
desktop_crea_rb-i57_125723.jpg
bu geri dönüşüme giderdi...

ColdKillzKrp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnceledim o konuyu laptoplar hakkında hiç bi bilgim yok yazılanlar hazırında kafamı karıstırdı.

http://bimeks.com.tr/urun/126829/toshiba-satellite-l850-1r6-w8-.aspx
http://www.gold.com.tr/acer-v3-571g-53238g1tmakk-notebook_u
http://www.vatanbilgisayar.com/note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=66459

bu 3 model arasında gidip geliyodum.Şimdi bide http://www.vatanbilgisayar.com/note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=62768
bu model cıktı.Bunların dördün hangisini al dersiniz yada bunları bosver su modelden al dersin.Amacım 2-3 sene sorunsuz bi sekılde full veya fulle yakın derecede oyun oynamak bide film izlemek.Oynucagım oyunlar battlefield 3-4,Cod Serisinin tamamı,Nfs Run,Pes 13 bide bunların 2 sene içinde cıkıcak oyunları

Reaksiyon puanı
16,118
cf olan ve quad core olan z585 karşısına z500 koyuyon? z580 i7'li daha iyi olur yada ge60 msi fiyatlar uçuyor z585 daha ucuz 1500lira sınırında z580 uçuk kalıyor.

ColdKillzKrp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cf olan ve quad core olan z585 karşısına z500 koyuyon? z580 i7'li daha iyi olur yada ge60 msi fiyatlar uçuyor z585 daha ucuz 1500lira sınırında z580 uçuk kalıyor.
en son 7 sene önce bilgisayar almıstım.ozamandan beri ilk defa bilgisayarlara bakıyorum.Teknik detaylardan gram cakmıyorum.Bunun için hangi modle iyi janhi model daha kötü bilmiyorum.z585in karsısına z500mü koymam bu durumda normal :)

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İnceledim o konuyu laptoplar hakkında hiç bi bilgim yok yazılanlar hazırında kafamı karıstırdı.

http://bimeks.com.tr/urun/126829/toshiba-satellite-l850-1r6-w8-.aspx
http://www.gold.com.tr/acer-v3-571g-53238g1tmakk-notebook_u
http://www.vatanbilgisayar.com/note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=66459

bu 3 model arasında gidip geliyodum.Şimdi bide http://www.vatanbilgisayar.com/note...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=62768
bu model cıktı.Bunların dördün hangisini al dersiniz yada bunları bosver su modelden al dersin.Amacım 2-3 sene sorunsuz bi sekılde full veya fulle yakın derecede oyun oynamak bide film izlemek.Oynucagım oyunlar battlefield 3-4,Cod Serisinin tamamı,Nfs Run,Pes 13 bide bunların 2 sene içinde cıkıcak oyunları
Aceri boşver toshibanın ekran kartı eskimiş sayılır pek oyunlarda verim alamazsın.. 1685 TL olan lenovo iyi kardeş..

Reaksiyon puanı
16,118
z585 onu katlar melez cf var 4gerçek çekirdekli cpu apu yani içinde hd7660m ve harici olarak hd7670m var bu z585'in üst modeli hd8660m ve hd8670m ile olur belki.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
o fiyata alabileceğin dizüstülerde bulabileceğin en iyi ekran kartı 645m dir.
zaman zaman gold ta lenovo z500 1400 civarına düşüyor.

ColdKillzKrp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
https://www.notebookadresi.com/lenovo_z500_59367617_notebook
http://www.notebookadresi.com/lenov...pad_z500_59360355_notebook?ref=akakce&v=1.1.1
En son z500de karar kıldım butceme isteklerime en uygunuydu. bu ikisinden birini alıcam.ilk linkdeki İ7-3632QM 6mb işlemcili fredos ikinci linkteki i5-3230m 3mb işlemcili win8 kurulu.Diger tüm özellikleri aynı.Performans olarak ilk linkdeki daha iyi gelir gibime geliyo ama fredos olması yuzunden kararsız kalıyorum.Fredos aldıgım zaman korsan win7 veya win8 yükletebilirmiyim bilgisayarcıda olursa ne kadar isterler?

Reaksiyon puanı
16,118
yeni model olduğu için görememişsin hb güvenilir sıkıntı olmaz kargocunun yanında açar kırık dökükse tutanak ile iade edersin.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
z585 onu katlar melez cf var 4gerçek çekirdekli cpu apu yani içinde hd7660m ve harici olarak hd7670m var bu z585'in üst modeli hd8660m ve hd8670m ile olur belki.

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7660G-HD-7670M-Dual-Graphics.81173.0.html

cf burda patlamış, seviye olarak 630m'in biraz üzerinde.

cf balonu için araştırdığımda böyle bir yazı buldum;

AMD Trinity APU'lar daha yeni oldukları için henüz haklarında yeterince kaynak mevcut değil. Yaptığım araştırmada aksine rastlamadığım için, dahili HD7660G ile harici HD7670M birlikteliğinin crossfire olarak çalıştığını görmekteyim. Bu durumda da A10'lu notebook lehine değişen bir şey yok, çünkü 3Dmark11 gibi sentetik testlerin sonuçlarının gösterdiğinin aksine, pratikte bu iki kartın crossfire modunda verecekleri performans, tek bir 7670M performansından bile daha düşük olmakta.

Bunun sebebi ise Crossfire ve SLI konfigurasyonlarında kalıtımsal olarak bulunan problemlerdir. Bu problemlerin en başında bu tür setupların çok büyük oranda yazılımsal desteğe ihtiyaç duymaları geliyor. Bu da Ati ve Nvidia sürücülerinin her oyun için Crossfire ve Sli desteği geliştirmesi ve oyun geliştiricilerinin de oyunlarını geliştirirken bu setupları göz önünde bulundurmalarının gerekliliğini getiriyor. Maalesef halen yazılımsal boyutta gidilmesi gereken çok yol var ve bu yüzden iki adet GPU'nun gücü, olması gerektiği gibi ve ya kafamızda canlandırdığımız gibi kullanılamıyor.

Bu konfigurasyonların diğer çok önemli handikabı ise oyunlarda oluşan "Micro Stuttering" problemidir. Bunu şöyle anlatayım: diyelim ki tek bir GPU saniyede 30fps verirken, bir crossfire setupı ise 35fps veriyor. Fakat crossfire setupında görüntü aslında daha akıcı olması gerekirken, micro stuttering yüzünden görüntüde anlık takılmalar görülebiliyor. Bunun sebebi ise tek GPU bir saniye içerisinde hemen hemen eşit aralıklarla kareler gönderiyorken, çift GPU'da gönderilen kareler eşit aralıklarda olmadığı için(iki GPU'ya bölünmüş-homojen değil), daha fazla fps verse de, görüntünün akıcılığı bozulabiliyor.

Yani 30fps'yi ele alırsak tek GPU'da 2 salisede bir kare ekrana gönderiliyorken, çift GPU'da mesela 4 salisede 2-3 kare gönderiliyor. Burada saniyedeki toplam fps değerinde çift GPU önde olsa da, kareleri göndermedeki gecikme yüzünden pratikte tek GPU'nun gerisinde bile kalabiliyor. Micro Stuttering, daha çok düşük fps değerleri söz konusu olduğunda göze görülen bir problemdir. Ayrıca belirtmeliyim ki, söz konusu notebookdaki crossfire setupı bir asimetrik crossfiredır. Yani birbirinden faklı iki GPU'nun beraber çalışması durumudur. Bu durumda olan şey ise, güçlü GPU'nun güçsüz GPU'ya ayak uydurarak onun seviyesinde çalışmasıdır. Yani HD7660G+HD7670M pratikte eşittir HD7660G+HD7660G.

>> Bu problemler yüzünden HD7660G+HD7670M crossfire setupı, şaşılacak derecede kötü sonuçlar vermekte. Bunu notebookcheck sitesinde bu setup'ın oyun performansını diğer GPU'larla karşılaştırınca görebiliyoruz(sayfanın altındaki Game Benchmarks başlığı altında): http://www.notebookchec...l-Graphics.81173.0.html
Orada görüleceği üzere bu crossfire konfigürasyonu sürekli tek bir GT630M'in gerisinde kalmakla birlikte bazen çok fazla düşerek bir HD3000 seviyesinekadar gerilemiş(F1 2011). Sayfanın başında diyor ki: "Bazı oyunlarda tek başına dahili GPU'ya(HD7660G) göre %10-15 performans düşüşü var. Micro stuttering ve performans problemlerinden ötürü Dual Grafikler performans kazanımlarından daha çok, problem yaratabilirler."

Şu linkte ise aynı crossfire setupı bulunan bir notebook incelemesi var: http://www.notebookchec...-g6-2002ax.78418.0.html
Orada bu setup hakkında şu yorum yapılmış: "Yalnızca bazı durumlarda tek başına dahili GPU'dan(HD7660G) daha hızlı ve ayrıca bazen micro stuttering problemi baş gösteriyor."

Notebookcheck sitesinin GPU sıralamasında ise bu setup, hemen HD7670M'in üzerinde yer alıyor, ancak görünen o ki, tek başına bir HD7670M, bu crossfire setupından daha iyi performans verecektir: http://www.notebookchec...nchmark-List.844.0.html
Çift GPU'nun problemlerinin olmayacak olması ve daha az enerji harcayacak olması da cabası. Bu problemler yüzünden desktop PC'lerde de çift GPU setuplarından uzak durulmasını savundum hep. Desktop PC'lerde bir de çok güçlü bir power supply edinmek gerekeceğinden, Crossfire ya da SLI setuplarının bir artısı olmuyor. Her zaman aynı maliyete çift GPU'nun yapacağı işi yapacak tek bir GPU vardır. Hem de çift GPU'ların problemleri ve yüksek enerji tüketimleri olmaksızın. Çift GPU platformu bence ekran kartı üreticileri tarafından daha fazla ekran kartı satmak için geliştirilmiş, ancak (henüz)başarısız olmuş bir uygulamadır. Kulağa hoş geliyor o kadar.
http://forum.donanimhaber.com/m_65352240/mpage_1//tm.htm

Konunun altında deneyenleri yorumları da var.

Benim bahsettiğim 645m li z500 laptopun hala daha güçlü olduğu iddiasındayım :)

Reaksiyon puanı
16,118
burda the-grudge'un dolduşuna geldim o idda ediyordu gördüm ki gt645m hd7670m den iyi ama biraz daha ekleyip z580 i5 li alsa daha iyi ama parasına göre z500 işini görür siz the-grudge'tan kurtuldunuz ama ben onunla yaşadığım için kurtulamıyorum...

frd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O fiyata a labilecegin en iyi ekran kartı gt 740 m 128 bit
Lenovo z500 un bazi serilerinde de var bu kart ancak 64 bit olanı. O sebeple z500 alinacaksa gt 645 olan modeli tercih edilmeli. Daha iyi bir ekran kartı olsun derseniz asus k56cb yi inceleyin. i7 lisi freedos bulunabilir o fiyata. i5 i de teknosada 1400 civarinda. Almak isteyenlere 1200 den alacak şekilde yardimci olurum. Selamlar

ColdKillzKrp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reaksiyon puanı
16,118
Ürün Kodu 59-366642
Açıklama
Menşei P.R.C.
Garanti 24
Özellikler
İşlemci Markası INTEL
İşlemci Ön Bellek 3 MB
İşlemci Teknolojisi Intel Core i5
İşlemci Hızı 2.6 GHz
İşlemci Numarası 3230M
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Hafıza (RAM) Kapasitesi 8 GB
Disk Kapasitesi 1 TB
Ekran Kartı Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GT645M
Ekran Kartı Hafızası 2 GB
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
Ekran Boyu (inch) 15.6 inch
Çözünürlük 1366 x 768
Bağlantı Özellikleri Bluetooth 4.0
İşletim Sistemi Windows 8
Optik Sürücü DVD±RW
Multimedya Özellikler Kart Okuyucu, Kamera
Monitör Tipi LED
Stokta Bulunduğu Mağazalar Topkapı, Bostancı, İzmir (Bornova), Ankara (Söğütözü), Adana, Antalya (Lara), Ankara (Batıkent), Avcılar, NB Neomarin Pendik, NB Forum İstanbul, NB Capacity, NB Bağdat Cd., NB G.Antep Sanko, NB KarşıyakaCarrefou, Samsun, NB Trabzon, Mersin, NB Forum Aydın, NB Adapazarı, NB Tekirdağ, Kocaeli (İzmit), NB İskenderun, NB Adana Seyhan, Gaziantep, NB Kadıköy, NB Eskişehir, Sakarya (Adapazarı), Gaziosmanpaşa, İzmir (Balçova), Dudullu, Antalya (Konyaaltı), NB Silivri Kipa, Sivas, Denizli, Kahramanmaraş, Erzurum, Malatya, Ankara (Ümitköy), Bağcılar, Pendik, Çorlu, Adana (Şehiriçi), Düzce, İzmir (Gaziemir), Bodrum, Diyarbakır, Beylikdüzü, Eskişehir, Samsun (Merkez), Afyonkarahisar, Aydın, Ankara (Nata Vega), Kütahya, Manisa, Çorum, Hatay, Bursa (Nilüfer), Osmaniye, Sultanbeyli, İzmir (Karşıyaka), Edirne, Ankara (Sincan), Ordu, Bahçeşehir, Trabzon, Antalya (Alanya), Kocaeli (Gebze), İnternet
i5 olması ile i7 olması arasında çok büyük fark yok oyun oyun oynıcaksan bu güzel.
http://www.vatanbilgisayar.com/leno...lir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65010

Reaksiyon puanı
16,118
ihtiyacını karşılar merak etme hayırlı olsun güle güle kullan.

accaip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ColdKillzKrp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birader ürün hayırlı olsun öncelikle.

ürün geldiğinde inceleme yapıp burda yazarmısın senin gibi bende aynı ürünü alacağım.

senden birkaç fikir almak iyi olacaktır.

olumlu ve olumsuz yönleriyle...
internetten sipariş verdim.Elime ulaşsın inceleme konusu acıcam.beklemek istemezsen burdan inceleyebilirsin.İnceleyen kişi her yönüyle incelemiş.Devamında 37 sayfa yorum var.Üşenmedim her yorumu okudum.Pek bi eksisi yok gibi artıları daha fazla http://forum.donanimhaber.com/m_68816172/tm.htm

Ek olarak imkanın varsa bugünlerde al bence.vatandaki indirim nezaman biter belli olmaz.