Soru 150 - 175 Bin TL Arası Otomobil Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

tugrulaydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
150 - 175 bin tl arası bir araca ihtiyacım var. Aradığım özellikler şunlar;

-Yüksek kilometre olmaması.
-Renk olarak: beyaz, gri veya gümüş giri olması.
-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.
-Ve olabildiğince yüksek model olması. ( en az 2010 - 2012 felan )

Bu zamanda bulmak zor ama eğer bu özellikleri kapsayan ucuz bir araba bilen varsa lütfen yardım etsin. Teşekkürler :)

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Bu zamanda bulmak zor ama eğer bu özellikleri kapsayan ucuz bir araba bilen varsa lütfen yardım etsin. Teşekkürler :)
O fiyat aralığında Hyundai i20 tavsiye edebilirim.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

bende sana bu arabayı öneriyorum benim eniştemde eskiden bu arabanın aynısından vardı bu yaşında bir araba için çok konforlu ve çok geniş sadece biraz hantal

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

AUDİ A3 2012 Sportback (2012)
Volkswagen Pasaat 1.4 TSİ Comfortline (2010)
BMW 320d 2010
BMW 2011-20121 16i
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama eğer ki model düşük olsun dersen ;
Bi 520 veya Highline Passat alabilirsin ?

tugrulaydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
BMW 320d 2010
BMW 2011-20121 16i

Bmw 320d ye bayıldım. :) Teşekkürler.

bende sana bu arabayı öneriyorum benim eniştemde eskiden bu arabanın aynısından vardı bu yaşında bir araba için çok konforlu ve çok geniş sadece biraz hantal
Teşekkürler.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Kia Ceed Premium..
Peugeot 508 Allure..

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
BMW 320d 2010
BMW 2011-20121 16i

Almanlar parça konusunda çok pahalı bence, ve eski arabalar olduğu için ocak söndürür gibime geliyor.

52eray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Abi marka fark ediyormu

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Abi Opel Astra sedan

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Bu zamanda bulmak zor ama eğer bu özellikleri kapsayan ucuz bir araba bilen varsa lütfen yardım etsin. Teşekkürler

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Opel Astra sedan

Abi ben şimdi okuldayim okuldan sonra

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Opel Astra sedan

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
Satmakta acelem yok dersen, Fiat panda punto bravo, dacia sandero derim yüksek model olarak.

Düşük olarakta w210 e class veya s60 derim

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Otomatik şanzımanda boşuna VAG grubuna bakma. Kullandıkları DSG Türkiye yollarında patates oluyor.
VW,Seat,Skoda,Audi bu markaları ele 3.20 önermişler fakat 3.20yi önerenlerin bilmesi gerekir ki BMW masraf konusunda üstüne sınıf marka tanımaz. Senin bakacağın araç Japon menşeili olması lazım benzin-otomatik konusunda onların üstüne yok ama konfor kalite dersen Alman Grubuna bakacaksın.

Hangi segment bir araç istiyorsun ne türde kullanılacak belirtmemişsin. Ben bu fiyatlara temiz bir Honda Fd7 kasa civic öneririm.

Reaksiyon puanı
8,012
Otomatik şanzımanda boşuna VAG grubuna bakma. Kullandıkları DSG Türkiye yollarında patates oluyor.
VW,Seat,Skoda,Audi bu markaları ele
A3 ile dağ bayır gazlayarak gezip , yüksek devirde kullanıldı fakat hiçbir sorun olmadı. Kullanmayanlar ne kadar çok biliyor ya.

Evet DSG eskiden sorunluydu fakat her araçta değil, ek olarak Türkiye yollarıyla alakası yok Avrupada da çok şikayet alıyordu.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
A3 ile dağ bayır gazlayarak gezip , yüksek devirde kullanıldı fakat hiçbir sorun olmadı. Kullanmayanlar ne kadar çok biliyor ya.

Evet DSG eskiden sorunluydu fakat her araçta değil, ek olarak Türkiye yollarıyla alakası yok Avrupada da çok şikayet alıyordu.
DSG ön yargısı var herkeste

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Hayır halen şanzıman sorunları devam ediyor neden DSG fancılığı yapıyorsunuz ki VW grubu bunu inkar etmiyor zaten.
Çift kavramalı şanzıman kullanıyorlar aşırı verimli bir şanzıman ve dünyanın en iyi şanzımanlarından bir tanesi fakat ben bir Vag grubu sevicisi olarak DSG şanzımandan çektiğimi iyi bilirim.
3 ayrı aracım da da kullandım ayrıca filo olarak kiraladığım daha 7 Binde olan 2020 model Leonu şanzımanın fazla ısınmasıyla arıza vermesi E5 te çekiciyi kendim çağırmam şahsi araçlarımda 6 ay VW servisinde bekletilmem bunun kullanmayla ilgisi yok..
Bu şanzımanlar Almanlarında kabul gördüğü kusurlu nitelendirdikleri şanzımanlardır sen dağ bayırda gezsen bu şanzımanın kusursuz olduğunu iddaa edemezsin.

Aynen öyle. Önyargıdan dolayı üstteki arkadaş gibi gerçek dışı yorumlar yapılıyor. Adını kötü tanıttı DSG ona lafım yok ama şu an bir sorun yok arabalarında.
.

Reaksiyon puanı
8,012
Hayır halen şanzıman sorunları devam ediyor neden DSG fancılığı yapıyorsunuz ki VW grubu bunu inkar etmiyor zaten.
Çift kavramalı şanzıman kullanıyorlar aşırı verimli bir şanzıman ve dünyanın en iyi şanzımanlarından bir tanesi fakat ben bir Vag grubu sevicisi olarak DSG şanzımandan çektiğimi iyi bilirim.
3 ayrı aracım da da kullandım ayrıca filo olarak kiraladığım daha 7 Binde olan 2020 model Leonu şanzımanın fazla ısınmasıyla arıza vermesi E5 te çekiciyi kendim çağırmam şahsi araçlarımda 6 ay VW servisinde bekletilmem bunun kullanmayla ilgisi yok..
Bu şanzımanlar Almanlarında kabul gördüğü kusurlu nitelendirdikleri şanzımanlardır sen dağ bayırda gezsen bu şanzımanın kusursuz olduğunu iddaa edemezsin.

.
Aynen DSG çıktığından beri sorunlu hiç düzeltilmedi ama ne hikmetse tüm VAG grubu araçlar halen daha DSG şanzıman kullanıyor.

Eski modellerde çok sık sorun yaşatıyordu ama yenilerde çok duymadım sorun olduğunu.

Şu an DSG'li araç kullanmıyorum bile , CVT şanzımanlı aracım var yani DSG övücü,sevici gibi bir durumum yok , olmadı da. Sen sorun yaşadın diye tüm sorunu markaya yıkıyorsun. Tekrar söylüyorum evet çok sıkıntılı süreç geçirdi DSG şanzımanlar ama her gün git gide stabilleşiyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

Temiz bulunursa Ford Focus ya da Laguna III alınır.
Laguna III konfor olarak Ford'dan çok daha üstün bir arabadır, fakat 2010'dan yukarısı biraz zor bulunur.

Latitude ağır hasarlı bulunabilir ama onun yerine Laguna III öneririm. Döneminin makam aracıydı ve gerçekten çok konforlu bir araba. Bakımları da pahalı değil.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Aynen DSG çıktığından beri sorunlu hiç düzeltilmedi ama ne hikmetse tüm VAG grubu araçlar halen daha DSG şanzıman kullanıyor.

Eski modellerde çok sık sorun yaşatıyordu ama yenilerde çok duymadım sorun olduğunu.

Şu an DSG'li araç kullanmıyorum bile , CVT şanzımanlı aracım var yani DSG övücü,sevici gibi bir durumum yok , olmadı da. Sen sorun yaşadın diye tüm sorunu markaya yıkıyorsun. Tekrar söylüyorum evet çok sıkıntılı süreç geçirdi DSG şanzımanlar ama her gün git gide stabilleşiyor.
Bak sevgili forumdaşım VAG grubunun halen DSG kullanması arızası giderildi anlamına gelmiyor. Arama motoruna şikayet var DSG şanzıman başlığına gel halen şikayetler dönüyor malum diğer forumlarda ve sözlüklerde halen DSG arızaları sorunları dönüyor. Hepsinden çıkacak diye bir genelleme yapmıyorum Toledosu olan bir arkadaşım var onda da bir sorun çıkmadı 100 bine geldi.
Demek istediğim riskli bir tercih ve bu şanzımanı seçenler zaten VAG grubuna alışan binmeyi seven insanlar diğer bir kısmı arabadan anlamayan sadece logoya bakan VW nse binilir diyen grup bu şanzıman başlı başına sorunlu bir şanzımandır en büyük sorunuda mekatronik arızasıdır çift kavramalı şanzımanlar konforlu fakat narin şanzımanlardır.
Yıllarımı verdim bu teknik mekanik dalgalara bana ‘binmeden konuşuyor’ muamelesi yapma boşuna
Bin küsür tane mesajım var bu forumda en az 5/4ü otomobil kategorisindedir yanlış bilgiyi kimseye aktarmamak için uğraşırım
Saygılar.

Ayrıca servis olarak doğuş grubunun karaktersiz olduğu hatta Türkiyede en aşağılanacak şirket olduklarını belgelerle kanıtlayabilirim.

mehmetbugra749

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Bu fiyat aralığındaki en iyi arabaları derledim sizler için

Son düzenleyen moderatör:

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Kardeş atladığın birşey var,
Her çift kavramalı şanzıman narin ve çabuk bozulmaz, senin herhalde EDC'den haberin yok.
Yıllardır kronik bir sorunu bile yok EDC'nin.
Şimdide EDC mi ?
EDC şanzımanlarından da çeken çok kroniği sevgili dostlarım sidik yarışına gireceksek herkes bilgisini döksün EDC şanzımanda çift kavramalı ve baskı balatasının fiyatına karbüratörlü motor toplanıyor.
Asıl cevaba gelirsek her çift kavramalı şanzıman sorunludur dediğimi hatırlamıyorum ‘Çift kavramalı şanzıman risklidir.’ Dedim.

Ayrıca EDC şanzımanlarda 1.vites geçişlerinde dişlinin ses yapması meşhurdur birde renaultun klasik vites kutusu arızası tuz biberdir. Bilgi sahibi olmadan deneyim sahibi olmadan ayrıyetten kardeş diyip cevaplamandan anladım dostum. Burası facebookda takıldığın fan araç model grubu değil.

Şu forumun en sevmediğim yönü otomobil kategorisine müdahale edilmemesi ve konuların çöplüğe dönüşmesi eskiden bilgili üyeler mevcuttu konuşurken araştıran insanlarla doluydu tam bir çöplüğe dönmüş.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
İlk önce fiyatlara baktım.Konuyu 2-3 Sene önce sandım.Sonra Türkiyede yaşadığımız aklıma geldi.

MasterGet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Neden sıfır diye gitsin Clio alsın?
Yukarıda attığım Coupe Laguna, hem konfor, hem motor hem de tasarım olarak ezer geçer Clio'yu.
Tasarım kısmı kişisel tercihtir, motor ve performans kısmı da tercih. Yüksek motor yüksek yakıt maliyeti demek. Aracı ne için aldığı ve ne sıklıkla kullanacağına göre seçmesi gerekiyor.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Hayır anlamadığım bir şey daha var Konu Sahibi arkadaş olabildiği kadar yüksek model ve düşük km demiş.
Bu da en mantıklı aracı sorduğuna dair olmuş.
Önerilen araç Laguna Coupe ? Ve ilgisiz bir sürü model
Ve bir üyemizin attığı @ThorJ araçları inceledim örnek ilan olarak atılmış o belli 180-200 binde Common Railli dizelin ayrıca 12 yaşında ki bir aracın nasıl mantık çerçevesi içerisinde önerebiliyorsun ? o attığın araç TR şartlarında hoşaf olmuş temizi de olan fakat özel bir model olduğu için kişisel özel bir araç olarak bakman lazım
Çünkü piyasası yok
Çünkü KM si yüksek
Çünkü Dizel
Konu sahibi benzinli araç demiş ve arkadaşlarım tekrarlıyorum.

Benzin ve Otomatik araçlarda Japon gruplarından şaşmayın.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Neden benzini şart koşuyorsun?
Laguna halen daha kullanılan ve yaygın bir araba, üstelik bakımı ve parça fiyatları da uygun. Ben olsam hızlanmayan atmosferik çöp motorlara o parayı vereceğime giderim Laguna gibi güçlü bir araç alırım.

Dizel halen daha bir çok araç tarafından kullanılıyor, unutma ki araç üretimlerinin durması pek bir şey ifade etmiyor. Akaryakıt geldiği sürece sorun yok. Yedek parça da aynı şekilde.
Şahsen kendi önceliğim yeni ve güçsüz olmasından öte eski olsa da motor gücü ve konforu benim için öncelik.
Zaten bu paralara Egea vs. gibi konforsuz C segmenti alınabiliyor, ama neden D almayayım?

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Neden benzini şart koşuyorsun?
Laguna halen daha kullanılan ve yaygın bir araba, üstelik bakımı ve parça fiyatları da uygun. Ben olsam hızlanmayan atmosferik çöp motorlara o parayı vereceğime giderim Laguna gibi güçlü bir araç alırım.

Dizel halen daha bir çok araç tarafından kullanılıyor, unutma ki araç üretimlerinin durması pek bir şey ifade etmiyor. Akaryakıt geldiği sürece sorun yok. Yedek parça da aynı şekilde.
Şahsen kendi önceliğim yeni ve güçsüz olmasından öte eski olsa da motor gücü ve konforu benim için öncelik.
Zaten bu paralara Egea vs. gibi konforsuz C segmenti alınabiliyor, ama neden D almayayım?
Arkadaşım bak halen polemiğe giriyorsun ve halen boş yanlış bilgiler yazıyorsun ?
Motorlar hakkında bilgin yok yazıyorsun
Şanzımanlar hakkında bilgin yok yazıyorsun

Sana anlatıyorum halen polemik yaratıyorsun.
Birincisi hızlanmayan ÇÖP dediğin atmosferik motorlar senin çok övdüğün DCİ motordan çok çok daha verimlidir. Sebebi en başta atmosferik motor hava gücüyle çalışır turbo olmadığı için motorun ömründen yemez ve daha fazla KM yapar. Çok övdüğün DCİ motor Common Rail denen yakıt basıncını arttıran pistonlara daha basınçlı püskürtme yapan sistemden oluşuyor. Atmosferik motor dünyanın en başarılı motorlarıdır. Mercedesin ürettiği dizel atmosferikler 2 milyonu deviriyor senin DCİ dediğin motoru iyi bir araştır öyle gel motor hakkında tartışalım.
İkincisi övgülerle bitiremediğin Laguna 3 modelinin parçaları aşırı uygun değil şuan ki dolar hesabına göre kumanda beyni işçiliğiyle 2 bin TL den aşağı takmazlar.
Üçüncü yazdığına yıkıldım gülmekten araç üretimlerinin durması bir şey ifade etmez dediğinde .. çok cevap verilecek bir yanın yoktu zaten biraz bilgilen diye zaman ayırıp yazdım buna cevap vermeyeceğim sadece üretimden kalkmasının nedeni bekledikleri satışı yapamayıp o dönem tasarımının sevilmemesiydi ve Latitudeye bıraktılar.

Neden Egea alayım ki demişsin bende senin gibi gençken hevesliyken öyle derdim. Babam bir gün tutturdu sen öğrencisin al bir albea bende güçlü ve hızlı bir araç istiyorum ya hani E34 kasa BMW istiyorum o dönem 15-18K arası gittim aldım BMW yi BMW'yi aldığım süreçte sana bu yazdığım motor bilgilerini araştırmışımdır. Çünkü bana motoru öğretti sanayiyi öğretti ocağıma incir ağacı dikti staj maaşlarımı bağışladım.. öncelik ekonomik ve verimli olması Güçlü ve hızlı gitmesi hiç bir şey katmaz tam tersine ocağına incir ağacı diker.

Avrupada Amerikada yaşamıyorsan eğer bu dediklerimi 3-5 seneye anlarsın

İyi forumlar

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70

-Otomatik vites olması.
-LPG li olmaması.

skoda Octavia öneririm çok güzel araba