15 yaşındayım, doktor boyun uzamaz dedi.

Bu konuyu okuyanlar

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
dr be kadar iyi olursa olsun büyüme çağında birine böyle kesin ifade kullanamaz. çünkü zaten bunu bilmesi nerdeyse imkansız. benim etrafından senin gibi boyu önceden kısa olup zamanla uzayan çok var. bu yüzden takma kafana.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Reis yaşını bilmiyorum fakat senin kadar uzayacagımı hiç düşünmüyorum 1.soru benım yasımdayken kaçtın şuan kaçsın 2. Tahminen kaç olurum? ?
senin yaşın kaç bilmiyorum kardeşim.

Ama 16 yaşında 164'Tüm hiç unutmam. Sonra basketbol takımına falan girdim hep 2 sene okul takımındaydım. Ne kadar uzadıysam o 2 sene de...

Sonrasında da arkadaşlarımla 20 yaşında falan her gün basketbol maçları yapardık. Boyumu basketbola borçluyum desem yalan olmaz .

Yaşım 24 :D

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bu teori doğrudur.
Baldız kısa diye doktora götürmüşler. Halalarının boyunu sormuş. Onlardan uzun olmaz demiş. Doğru çıktı.
Kayınbirader de kısaydı çocukken. Onu da götürdük. Dayıları kadar olur dedi. Dayı 7 tane ve muhtelif boyda olduğu için ortalamayı yakaladı.
8961785c00381ac6fadca923a92ebb4b.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sen sütünü iç,yumurtanı,peynirini ye alkol ve sigara,futboldan uzak dur belli olmaz...
buna Allah (C.C.) karar verir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
futbolculara bakarsan anlarsın basketçiler uzun futbolcular kısa...

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Alakası yok. Spor boyun uzamasını engellemez. Futboldan uzak durmasını söylemek çok saçma olur.

Reaksiyon puanı
52
sen sütünü iç,yumurtanı,peynirini ye alkol ve sigara,futboldan uzak dur belli olmaz...
buna Allah (C.C.) karar verir.
Futboldan ne alaka?
Mesaj otomatik birleştirildi:

futbolculara bakarsan anlarsın basketçiler uzun futbolcular kısa...
Ksalxbaşaşs reis sen şakamısın ya basket iler uzun oldugu için basketçi bu arada futbolculardan uzun olanlarda çok fazla kaleciler en az 190 oluyor stoperler en az 180+ oluyor neyin kafası

senin yaşın kaç bilmiyorum kardeşim.

Ama 16 yaşında 164'Tüm hiç unutmam. Sonra basketbol takımına falan girdim hep 2 sene okul takımındaydım. Ne kadar uzadıysam o 2 sene de...

Sonrasında da arkadaşlarımla 20 yaşında falan her gün basketbol maçları yapardık. Boyumu basketbola borçluyum desem yalan olmaz .

Yaşım 24 :D
Reis 14 e gireli 20 gün oldu 173 sen efsane boy atmışsın genetiği iyimiydi 16 dan sonra o kadar atmak hiç kolay değil

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
hocam boyunuz için bu kadar üzülmeyin 1.62 boyda çok kısa değil bunu kendinize dert edinmeyim lütfen hayat bizim gibi kısalarla dolu

Reaksiyon puanı
52
hocam boyunuz için bu kadar üzülmeyin 1.62 boyda çok kısa değil bunu kendinize dert edinmeyim lütfen hayat bizim gibi kısalarla dolu
Reis 162 kısa bir boy fakat konu o değil benim yaşım 14 daha herşey için vakit var amacım futbolcu olmak mevki stoper stoperler uzun oluyor yoksa başka bireyden değil yani boy mevzusu
tespit bu tespit Sergen uzun mu? o kim dersen...
Aga sen şakamısın futbolcu olarak tek sergen mi var gel altayada bakalım en tanıdıklar dan cr7 ye bakalım virgil Van dijka bakalım bonucci ye bakalım hangi birini sayayım fb nin ilk 11 inde 180 den uzun Kaç kişi var Bi bak bakalım basketci olup kısa olanda var

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Reis 162 kısa bir boy fakat konu o değil benim yaşım 14 daha herşey için vakit var amacım futbolcu olmak mevki stoper stoperler uzun oluyor yoksa başka bireyden değil yani boy mevzusu Aga sen şakamısın futbolcu olarak tek sergen mi var gel altayada bakalım en tanıdıklar dan cr7 ye bakalım virgil Van dijka bakalım bonucci ye bakalım hangi birini sayayım fb nin ilk 11 inde 180 den uzun Kaç kişi var Bi bak bakalım basketci olup kısa olanda var
Şaka yapıyor bu kadar yükselmeyin.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Doktor dediyse doğrudur.

şerifIssı!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Genetik ile orantılı oluyor genelde ama Senin hareketli olman gerekiyor. Yani mümkün olduğu kadar Basketbol ve gidebilirsen yüzmeye git Birde Evde Boy uzatma egzersizleri oluyor İnternette bulabilirsin,Bisiklet sür mesela ip bile atlayabilirsin ama hemen sonuç bekleyip kendini karamsarlığa itme uzar boyun pes etme yeterli.

Kıvanç Altın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar, abilerim selam. Ben şu an 1.68 boyundayım ve minimum 8, 9 aydır boy artışım olmadı. Birkaç ay önce ortopediye gittik ancak oradaki doktor pek takmadı bizi, bugün de yaklaşık 1.5 saat önce doktorun yanındaydım. Röntgen çektirdik ve doktorun yanına geldik, doktor babamın boyunu sordu (babam 1.62 falandır) söyledikten sonra da daha uzamaz en fazla birkaç santim dedi. Benim sülalem uzun, kuzenlerim dayım amcam hepsi uzun aralarında adam akıllı 1.80 altı biri yok neredeyse. Ben boyum uzamaz diye çok korkuyordum, hatta en korktuğum şeydi ve başıma bu geldi. Sadece 1.80 olsam yeter diyordum, 12 cm atarım herhalde daha 15 16 yaşındayım diye düşünüyordum fakat doktor beni tamamen hayal kırıklığına uğrattı. Dediğim gibi babam 1.62 falan annemle aynı boydalar, kuzenlerim akrabalarım amcam dayım hepsi 1.80 ve üstü. Daha uzar mıyım demeyeceğim sanırım çünkü ümidim kalmadı, sadece moralim çok bozuk. Belki verebileceğiniz bir tavsiye vardır diye düşündüm. Sizce beslenmeme gerçekten dikkat edersem, çok sağlıklı beslenip uyku düzenimi bozmazsam 1.80 olur muyum? Doktor uzamazsın dediyse kesin uzamaz mıyım?
şuan kaç cmsin? konuyu hortlattım ama

Reis 162 kısa bir boy fakat konu o değil benim yaşım 14 daha herşey için vakit var amacım futbolcu olmak mevki stoper stoperler uzun oluyor yoksa başka bireyden değil yani boy mevzusu Aga sen şakamısın futbolcu olarak tek sergen mi var gel altayada bakalım en tanıdıklar dan cr7 ye bakalım virgil Van dijka bakalım bonucci ye bakalım hangi birini sayayım fb nin ilk 11 inde 180 den uzun Kaç kişi var Bi bak bakalım basketci olup kısa olanda var
Biraz seri kanlı ol aga, adam goygoy yapıyor burası sanal alem. Boyun 175 ve 175+ olması gayet yeterli stopper olman için. uzun olup çevik olmayan var, 170 olup 185lik forvete kafa tutan oyuncular var. Önemli olan her zaman çevikliğin, atletikliğin. "Boyu değil işlevi önemli"

Reaksiyon puanı
52

Biraz seri kanlı ol aga, adam goygoy yapıyor burası sanal alem. Boyun 175 ve 175+ olması gayet yeterli stopper olman için. uzun olup çevik olmayan var, 170 olup 185lik forvete kafa tutan oyuncular var. Önemli olan her zaman çevikliğin, atletikliğin. "Boyu değil işlevi önemli"
Reis doğrudur fakat 175 stoper örneği alabilirmiyim ? Genelde 180+ oluyorlar dediğin gibi çeviklik felan çok önemli zaten 2 si aynı anda olunca iyi yerlerde oluyorusn boy şuan 173.5 yaş 14 .16 yaşına kadar 180 olmak istiyorum İyi Gunler

bornwilldie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Şu an 172 boyundayım sanırım.

Kıvanç Altın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Şu an 172 boyundayım sanırım.
Türkiye'nin boy ortalaması zaten 170-172cm

Reis doğrudur fakat 175 stoper örneği alabilirmiyim ? Genelde 180+ oluyorlar dediğin gibi çeviklik felan çok önemli zaten 2 si aynı anda olunca iyi yerlerde oluyorusn boy şuan 173.5 yaş 14 .16 yaşına kadar 180 olmak istiyorum İyi Gunler
N'Golo Kante-Jordi Alba-Gary Medel-Javier Mascherano-Dani Alves ve daha onlarcası var, bu işin geneli filan yok kardeşim. istiyorsan sayıyım eksik geldiyse bu isimler.Hiç biri 1.75den uzun kişiler değiller ama kariyerlerinde çok sağlam kişiler "boy değil işlev önemli" inanç olduğu zaman engel olmaz önünde kardeşim. Ronaldonun 1.70 boyu ile 1.85 boyundaki forvet mevkinde oynuyan futbolculara gelen kafa toplarını çıkarması zaten imkansız olmadığının anlamına geliyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
52

N'Golo Kante-Jordi Alba-Gary Medel-Javier Mascherano-Dani Alves ve daha onlarcası var, bu işin geneli filan yok kardeşim. istiyorsan sayıyım eksik geldiyse bu isimler.Hiç biri 1.75den uzun kişiler değiller ama kariyerlerinde çok sağlam kişiler "boy değil işlev önemli" inanç olduğu zaman engel olmaz önünde kardeşim. Ronaldonun 1.70 boyu ile 1.85 boyundaki forvet mevkinde oynuyan futbolculara gelen kafa toplarını çıkarması zaten imkansız olmadığının anlamına geliyor.
Kanka sen olayı çok yanlış anlamışsın ?? saydiklarin stoper değil yanlız ya sol bek ya sağ bek ya orta saha yazmışsın :) stoper ne demek aratıp bulabilirsin :)

Hangi ronaldodan bahsediyoruz ? Cr7 Denmi ondan bahsediyorsak boyu 187 Brezilyalı olandna bahsediyorsak 183 ?

Kıvanç Altın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Kanka sen olayı çok yanlış anlamışsın ?? saydiklarin stoper değil yanlız ya sol bek ya sağ bek ya orta saha yazmışsın :) stoper ne demek aratıp bulabilirsin :)

Hangi ronaldodan bahsediyoruz ? Cr7 Denmi ondan bahsediyorsak boyu 187 Brezilyalı olandna bahsediyorsak 183 ?
Yok kardeşim o yazdıklarım forvet oyuncusu sen yanlış anlamışsın. Futboldan filan anladığını senin zannetmiyorum daha kısa boylu defans oyunclarını tanımıyorsun, boy ile defans olucağını zannediyorsun. Kafanda kurduğun planlar ile kariyerinde başarılar kardeşim. Demek ki sana yardımcı olunmazmış ve insanlar ile aradanki samimiyete dikkat et. Roberto Carlos yazıcaktım Ronaldo yazmışım.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
52
Yok kardeşim o yazdıklarım forvet oyuncusu sen yanlış anlamışsın. Futboldan filan anladığını senin zannetmiyorum daha kısa boylu defans oyunclarını tanımıyorsun, boy ile defans olucağını zannediyorsun. Kafanda kurduğun planlar ile kariyerinde başarılar kardeşim. Demek ki sana yardımcı olunmazmış ve insanlar ile aradanki samimiyete dikkat et. Roberto Carlos yazıcaktım Ronaldo yazmışım.
Şaka mısın Hocam Sen Hem Stoper olmayan adamları yazıyorsun hemde kendini haklı buluyorsun defans genel bir terimdir stoper sağ bek sol bek on libero gibi ayrılabilir sağ bek sol bek küçük olabilir çok örnek var buna fakat stoperde çoğunlukla 180+ oluyor :) Roberto Carlos ta sol bekti günümüz futbolunda stoperlerden örnek vermek istersek Sergio Ramos 184 Van Dijk193 Bonucci 190 İstersen Birazda Stsl den sayalım Ryan donk 192 Serdar Aziz 183 Domogoj Vida 184 . Gitmissin kırdı Alba Dani Alves diyorsun bunlar i zaten senden iyi biliyorum 2 Side bek oyuncuları kısa olabilirler örneği barcadan vermişsin istersen barcanin stoperinden örnek verelim Gerard Piqué 194 :) Futboldan Anladığım Yokmuş beni güldürdün Allahda Seni güldürsün kral İyi Gunler Kendine İyi Bak
:D

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Doktor öyle dedi diye uzamayacaksın diye bir şey yok, hiç belli olmaz. Yine de yüzmeni veya basketbol oynamanı öneririm.