15 Metrelik Dev Yengeç !

eSa

Dekan
Yasaklı


İngiltere’nin Kent bölgesindeki Whitstable kasabası açıklarında çekildiği iddia edilen bir fotoğraf büyük ilgi uyandırdı. Photoshop’landığı düşünülen fotoğrafta görülen ve çapı 15 metreden daha geniş olan dev yengecin gerçek olduğuna dair iddialar heyecan yarattı.


İlk olarak Whitstable’da yaşanan "garipliklere" odaklanan “Weird Whitstable” isimli internet sitesinde yayımlanan fotoğraf daha sonra sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.


Fotoğrafın gerçek olup olmadığı büyük tartışma yaratırken birçok kişi “Dev bir yengeci andıran şeklin sadece bir kum tepesi olabileceğini ya da bütün bunların Photoshop'la yapılmış basit bir şakadan ibaret olabileceğini” inanıyor.


Ancak fotoğrafı yayımlayan sitesin sahibi Quinton Winter, Daily Express gazetesine yaptığı açıklamada, “Yengeçzilla" adını verdiği dev yengecin gerçek olduğundan şüphesinin olmadığını, çünkü geçen yaz dev yengeci bizzat gördüğünü iddia etti.


Şu an için bilinen en büyük yengeç türü boyu 3.5 metreye ulaşabilen Japon Örümcek Yengeci.http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27377042.asp
 
bunun gerçeklik payı olsa bile çiftleşme durumu olasılığı bilemedim şimdi :D
konu daha fazla farklı boyutlara taşınmadan çekip gidem ben :D
işiniz güçünüz yokmu allesen :D
 
Üst