14 yaşındaki çocuk ailesini katledip intihar etti, sebep: "Balina"

Bu konuyu okuyanlar

Berat yapıcı 88

Profesör
Reaksiyon puanı
866
Hocam insandan insana görede değişe biliyor . Benimde yaş küçük . Ama oyunun riskli olduğunu anlaya biliyorum . Topluluğunda etkisi vardır belki .
butür oyunlardan yüzünden aileler tarafında COD BF gibi oyunlara öcü tipiyle bakılıyor

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
yani microsoft windowsun sahibi oyunun indirme linkleri ortada uygulama desteğini kaldırsa
Mesaj otomatik birleştirildi:

hala linkleri var
Microsoft niye kaldırmıyor diyorsun da basit bir aramayla internette bulamıyorsun yasal olmayan yollarla ulaşılabiliyor. Ayrıca bu bir oyun değil sistemin kod adı sadece. Ailelere düşen bu konu hakkında bilgilendirip uzak tutmak. İnternette hiçbir şeyin silinmesi teknik olarak mümkün değil ne kadar engellesen de doğru yöntemi biliyorsan ulaşabiliyorsun.

Konuyu baştan aşağı okudum da fazla komplo teorisi okuyanlar var yok whatsapp 8 şubattan sonra legal yapacak yok hala izin veriyorlar falan. Her şey sandığınız gibi değil. Size kalsa dünyayı zengin aileler yönetiyor.

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
8 şubat hakkındaki mesaj bana ait . Yanlış anlamışsınız .
Microsoft niye kaldırmıyor diyorsun da basit bir aramayla internette bulamıyorsun yasal olmayan yollarla ulaşılabiliyor. Ayrıca bu bir oyun değil sistemin kod adı sadece. Ailelere düşen bu konu hakkında bilgilendirip uzak tutmak. İnternette hiçbir şeyin silinmesi teknik olarak mümkün değil ne kadar engellesen de doğru yöntemi biliyorsan ulaşabiliyorsun.

Konuyu baştan aşağı okudum da fazla komplo teorisi okuyanlar var yok whatsapp 8 şubattan sonra legal yapacak yok hala izin veriyorlar falan. Her şey sandığınız gibi değil. Size kalsa dünyayı zengin aileler yönetiyor.

Reaksiyon puanı
10,324
Yahu kaç yıl oldu bu mavi balina adını duyar duyururuz. Ölümle eşdeğer bir tedai hissi uyandırmasına rağmen yine de bu girdabın içinde debelenmekten, Azrail ile dans etmekten bir türlü imtina etmiyor bu insanoğlu. Bu nasıl bir kafadır, nasıl bir akıldır, vallahi pes diyorum.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Bazı Allah'ın beyin vermediği gerizekalılar (üzgünüm ama bu tanımı kullanmak zorundayım) çocukları ikna etme yetenekleriyle (yetenek değil aslında tehdit etmek anneni babanı öldürürüm vb.) Çocukları resmen ele geçiriyorlar. Bundan kar çıkarabilecekken gidip o çocuğa kendini öldür diye yönlendiriyorlar. Yani cidden 14 yaşında da ikna olunmaz diyorum ama ediyorlar işte. Bı ara instagram da bir fotoğraf yasaklanmıştı ondada aynı şey olmuştu. İnşan öldürmekten hoşlanan şerefsiz insanlar var. İnsan gerçekten garip bir canlı.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
3 sayfa yorum yazilmis ama iyi sacmalanmis gercekten. Boyle bir oyun yok arkadaslar. Cocuklari hakkinda endiselenen ebeveynler uzerinden prim kasan aptal habercilerin ve Youtube kanallarinin cikarttigi bir sacmalik sadece.

Hic mi olmamistir derseniz belki birkac kisi, kendilerine mesaj atan ve santaj eden birileri yuzunden intihar etmistir. Ama oyle .exe seklinde, yok Microsoft Store'da falan olan bir oyun degil. Oyun da degil zaten, oyunmus gibi tanitiliyor cunku hepimiz oyun oynuyoruz yani bu da tum aileleri ilgilendireceginden daha fazla ebeveyn uzerinden prim kasmalarini sagliyor. Aklinizi kullanin, her seye inanmayin.