Haber 13 yaşındayken bir Türk kızıyla evlenen 28 yaşındaki Pakistanlı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529

1651588872676.png

Pakistanlı Rana Ali, iş bulmak için geldiği Türkiye "Neslihan" adlı bir Türk kızına aşık oldu. 28 yaşındaki Rana Ali, 6. sınıf öğrencisi olan 13 yaşındaki Neslihan ile ardından evlendiler. Pakistan'da evlendikleri anlaşılan çiftin 2 çocukları olduğu öğrenildi. Pakistanlı Rana Ali'nin Neslihan'ın ortak Youtube hesaplarından yayınladıkları vlogta Türkçe konuşmasına izin vermediği anlar tepki çekti:

Haber Kaynağı: 28 Yaşındaki Pakistanlı Türk Kızıyla Evlendi: İki Çocukları Var

Çiftin Youtube Sayfası: https://www.youtube.com/channel/UCfVAv1rCMsUMGMybCYHK1lA/videos

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Hiç 13 yaşında gibi durmuyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Çağdışı zihniyet bizim ülkemizde de var ne yazık ki ..

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Bu tanımları kullanmaktan dolayı üzgünüm ama muhtemelen Türk kız ailesi tarafından Pakistanlı şahısa para karşılığında verilmiş gibi görünüyor.. Ailesi (türk kızın) cezalandırılmalı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu tanımları kullanmaktan dolayı üzgünüm ama muhtemelen Türk kız ailesi tarafından Pakistanlı şahısa para karşılığında verilmiş gibi görünüyor.. Ailesi (türk kızın) cezalandırılmalı.

Biraz eski haberlere baktımda para karşılığı verilme flan yok. Kız cahil kendi isteğiyle kaçmış :(

Hatta ablası ile birlikte kaçmışlar. Pakistanlı iki akrabaya. Ablası 15 kendisi 13 yaşında. Ailesi yabancıya vermeyiz seni deyince intihat teşebbüsünde bile bulunmuş kız.

Annesi ve babazı 2017 yılında ATV'de Esra Erol'a bile çıkmış kızımız kayıp diye.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Çocuk evliliği bu dinde var, insanların zihniyetini değiştirmek mümkün değil.

Son düzenleme:

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
Türkiye'de evlenme yaşı aile onayı olursa 16 yoksa 18.

Diğer türlü 16 yaş altı ile rızası dahilinde bile olsa çocuk yapılması kamu davasına giriyor ve cezası var.

Ama bu konuda sıkıntı ney anlamadım. Daha doğrusu bizi ilgilendiren bir durum yok. Pakistan'da evlenmişler. Kız mutluyum diyor ailesi damadından memnun. Adamın maddi durumu iyi heralde dubleks bir evde oturuyorlar. Benim kendi kızım olsa kesinlikle 18 yaş altında izin vermem ne olursa olsun ama burada şahsen bizi ilgilendiren bir durum göremiyorum açıkçası herkesin kendi hayatı sonuçta.
Sıkıntı ney bilmiyor musun gerçekten. Arkadaş yabancı düşmanlığı yapacak ya. Ha o insanlar sarışın, mavi gözlü olurlarsa sorun yok. Pakistan, Afganistan, Somali, vs. gibi ülkelerden gelenler sorun. Onun ağzına sakız vereyim. Ege ve Akdeniz bölgelerinin kırsal kesimlerinde yaşayan yüzlerce yıldır Somali kökenli insanlar var. Zamanında Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaşayan durumu iyi aileler Hac ibadetini yerine getirdiklerine dair delil olsun diye dönüşte köle pazarından yanlarına koyu tenli insanlar satın alıp, öyle gelirlermiş. Tabi birde bu insanlar güçlü oldukları ve ağanın çocukları çalışmayı sevmedikleri için yanlarında çalıştırırlarmış. Bir de köle azat etmek dinimizde büyük sevap olduğu için zenginler bu fırsatı da kaçırmak istemezlermiş. Köleye kötü davranmaktan her zaman çekinirlermiş, çünkü satın aldıkları köle hac bölgesinden olduğu için peygamber soyundan gelip gelmediklerini bilmedikleri, gelmesi halinde başlarına çok büyük belalar gelebileceğinden korkarlarmış. Belli bir müddet sonra da bu köle aileden biri olarak görülür ve Türk kızıyla evlendirirlermiş. Hatta tanınmış biri var, adam açıkladı.

Sakın bana cahil, düzenbozan veya pis gibi nedenlerle ırkçılık yaptığını söylemeyin. Bu şekilde olsaydı şayet ülkece ırkçı faşist olurduk. Yani demem o ki en sevdiğiniz arkadaşınızın veya sizin birkaç kuşak Somali kökenli olma ihtimaliniz var. Yani birkaç kuşaktır Somalililer aramızda. Hem de en güzel yerlerdeler. Şimdi gidin onlara da ırkçılık yapın! (genelleme yaptım, sizi kastetmedim)

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Sıkıntı ney bilmiyor musun gerçekten. Arkadaş yabancı düşmanlığı yapacak ya. Ha o insanlar sarışın, mavi gözlü olurlarsa sorun yok. Pakistan, Afganistan, Somali, vs. gibi ülkelerden gelenler sorun. Onun ağzına sakız vereyim. Ege ve Akdeniz bölgelerinin kırsal kesimlerinde yaşayan yüzlerce yıldır Somali kökenli insanlar var. Zamanında Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaşayan durumu iyi aileler Hac ibadetini yerine getirdiklerine dair delil olsun diye dönüşte köle pazarından yanlarına koyu tenli insanlar satın alıp, öyle gelirlermiş. Tabi birde bu insanlar güçlü oldukları ve ağanın çocukları çalışmayı sevmedikleri için yanlarında çalıştırırlarmış. Bir de köle azat etmek dinimizde büyük sevap olduğu için zenginler bu fırsatı da kaçırmak istemezlermiş. Köleye kötü davranmaktan her zaman çekinirlermiş, çünkü satın aldıkları köle hac bölgesinden olduğu için peygamber soyundan gelip gelmediklerini bilmedikleri, gelmesi halinde başlarına çok büyük belalar gelebileceğinden korkarlarmış. Belli bir müddet sonra da bu köle aileden biri olarak görülür ve Türk kızıyla evlendirirlermiş. Hatta tanınmış biri var, adam açıkladı.

Sakın bana cahil, düzenbozan veya pis gibi nedenlerle ırkçılık yaptığını söylemeyin. Bu şekilde olsaydı şayet ülkece ırkçı faşist olurduk. Yani demem o ki en sevdiğiniz arkadaşınızın veya sizin birkaç kuşak Somali kökenli olma ihtimaliniz var. Yani birkaç kuşaktır Somalililer aramızda. Hem de en güzel yerlerdeler. Şimdi gidin onlara da ırkçılık yapın! (genelleme yaptım, sizi kastetmedim)

Sen ne anlatıyorsun be arkadaş? Adam kızı daha çocukken ailesinden ve ülkesinden kaçırmış. Zorla tecavüz etmiş karısı yapmış. Çocuk yapmış. Kızın beynini yıkamış. Kendi dilinde bile konuşmasına izin dahi vermiyor. Konu ne siz ne anlatıyorsunuz burada.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Çocuk evliliği bu dinde var, insanların zihniyetini değiştirmek mümkün değil.
Çocukları Avrupa'da cinsel ilişkiye kendi rızalarıyla 20-30-40 yaşında adamlarla giriyorlar. Bu zihniyette kötü ama normal karşılanıyor Avrupa'da.

waderix ??

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Türkiye'de geçmişte 14 yaşındaki kızlar evlenebiliyordu.
14yaş.png

Günümüzde de Kolombiya ve Küba gibi bazı ülkelerde kadınlar için evlenebilme yaşı 14'tür.

Şayet kız zorla evlendirilmemişse ve evliliğinde mutlu ise bunda eleştirilebilecek bir taraf görünmüyor.

wolnir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haberi daha önce gördüm ve çok üzüldüm. Güzel ülkem hiç iyi yerlere gitmiyor.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Çocukları Avrupa'da cinsel ilişkiye kendi rızalarıyla 20-30-40 yaşında adamlarla giriyorlar. Bu zihniyette kötü ama normal karşılanıyor Avrupa'da.

Avrupa'da olunca doğru olmuyor. Ve insanların kendi zihinlerinin ürünü olarak bunu yapmalarıyla bir dinin buna müsade etmesi başka bir şey. 17-18 yaşına gelmeden önce benim gözümde pedofilidir. Hele 12-13 yaş tam olarak pedofili.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Avrupa'da olunca doğru olmuyor. Ve insanların kendi zihinlerinin ürünü olarak bunu yapmalarıyla bir dinin buna müsade etmesi başka bir şey. 17-18 yaşına gelmeden önce benim gözümde pedofilidir. Hele 12-13 yaş tam olarak pedofili.
Kanki pedofili o değil ki. Pedofili 5-6-7 yaşındaki çocuklara ilgi duyan hastalık türü.

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
arkadaşlar bu 18 yaşı neye göre, kimler hesaplamış, var mı bilimsel bir araştırma bu konuyla alakalı? merak ettim doğrusu...

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Kanki pedofili o değil ki. Pedofili 5-6-7 yaşındaki çocuklara ilgi duyan hastalık türü.

Alıntı.

Pedofili ya da sübyancılık, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık. Bu rahatsızlığa sahip kişilere pedofili ya da sübyancı denir.

Ergenlik çağına yeni girmiş olan 12-13 yaşındaki kişileri de kapsar. daha üstü zaten benim gözümde pedofilidir onu demek istedim. Başkasına göre normaldir.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Alıntı.

Pedofili ya da sübyancılık, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık. Bu rahatsızlığa sahip kişilere pedofili ya da sübyancı denir.

Ergenlik çağına yeni girmiş olan 12-13 yaşındaki kişileri de kapsar. daha üstü zaten benim gözümde pedofilidir onu demek istedim. Başkasına göre normaldir.
Yok hacı çocuk olanlar yani. 12-13 yaşında ki kızlar çoktan ergenliğe girmiş, yarılamış.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Yok hacı çocuk olanlar yani. 12-13 yaşında ki kızlar çoktan ergenliğe girmiş, yarılamış.

Değişken bir durum 12-13 yaşında ilk kanamasını yaşayanda var 8 yaşında da yaşayan var araştırınca öyle gözüküyor. Bu yaşlar çocukluk yaşlarıdır bence evlilik falan olmaz en az 17-18 yaşına kadar . Ben 23 yaşındayım 15 yaşındaki kızlarla konuşurken çocuktan farksız geliyorlar ne evliliği.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Değişken bir durum 12-13 yaşında ilk kanamasını yaşayanda var 8 yaşında da yaşayan var araştırınca öyle gözüküyor. Bu yaşlar çocukluk yaşlarıdır bence evlilik falan olmaz en az 17-18 yaşına kadar . Ben 23 yaşındayım 15 yaşındaki kızlarla konuşurken çocuktan farksız geliyorlar ne evliliği.
Bize göre itici bir durum geliyor ama Avrupalılar ilişkiye girince bir sorun görmüyor.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Türkiye'de evlenme yaşı aile onayı olursa 16 yoksa 18.

Diğer türlü 16 yaş altı ile rızası dahilinde bile olsa çocuk yapılması kamu davasına giriyor ve cezası var.

Ama bu konuda sıkıntı ney anlamadım. Daha doğrusu bizi ilgilendiren bir durum yok. Pakistan'da evlenmişler. Kız mutluyum diyor ailesi damadından memnun. Adamın maddi durumu iyi heralde dubleks bir evde oturuyorlar. Benim kendi kızım olsa kesinlikle 18 yaş altında izin vermem ne olursa olsun ama burada şahsen bizi ilgilendiren bir durum göremiyorum açıkçası herkesin kendi hayatı sonuçta.
Zihniyetiniz buna izin verdiği için hiç şaşırmadım bu mesaja. Anlaşılan sizin hayallerinizde de yatıyor :D.

-Gönül ne tarafı işaret ederse, beş duyu da eteklerini toplayıp o tarafa gider.​

Mevlana Celâleddîn-i Rumi

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Zihniyetiniz buna izin verdiği için hiç şaşırmadım bu mesaja. Anlaşılan sizin hayallerinizde de yatıyor :D.

-Gönül ne tarafı işaret ederse, beş duyu da eteklerini toplayıp o tarafa gider.​

Mevlana Celâleddîn-i Rumi
Hacı bence kötü bir şey yok burada.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Hacı bence kötü bir şey yok burada.
Ne demek yok ya? Nasıl böyle düşünebiliyorsunuz? Ciddi olamazsınız gerçekten ya. Çıkıp demişsin Avrupa yapınca suç olmuyor diye bir de. Türkiye dışındaki her yeri Amerikan lise dizisi mi zannediyorsunuz ben anlamıyorum ki. 28 yaşındaki bir insan, 13 yaşındaki birine sarıyor. Hangi kitap yazıyor bunu? Şu cümleyi yazarken hiç mi ürpermedin?

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Ne demek yok ya? Nasıl böyle düşünebiliyorsunuz? Ciddi olamazsınız gerçekten ya. Çıkıp demişsin Avrupa yapınca suç olmuyor diye bir de. Türkiye dışındaki her yeri Amerikan lise dizisi mi zannediyorsunuz ben anlamıyorum ki. 28 yaşındaki bir insan, 13 yaşındaki birine sarıyor. Hangi kitap yazıyor bunu? Şu cümleyi yazarken hiç mi ürpermedin?
Sarmıyor ki. Kocası adam. Mutlular galiba.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
"Karım 13 yaşında. 6. sınıfa gidiyor" :D Bu savunulur mu yahu. Neyse :D

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
Mesele duyar kasmak değil onu bile farkında değilsin. Mesele bu zihniyette milyonlarca mültecinin şu an Türkiye'de yaşıyor olması. Eninde sonunda o insanlardan Türk halkının çoluğuna çocuğuna çıkıp böyle şeyler yapanlar olacak ve aslında zaten yapıyorlar hali hazırda orada burada tiktok videoları atıyorlar o zaman işte bu büyük bir krize neden olacak. Yaşın 25 görünüyor ama kafa yapısı olarak forum nickindeki gibi çocuk gibisin ya da sen de bir pedofilisin. Bunun başka bir açıklaması yok savunamazsın.
yuh yani. pedofiliyi de mültecilere bağladın ya. helal olsun. pedofili olmanın şartları arasında mülteci olmak, ortadoğulu olmak falan mı var sizin tarikat kurallarına göre.

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
Mülteciler arasından pedofili ve sapık olduklarını gösteren onlarca örnek varken şu an gündemde hala böyle yorumlar yapabilmen gerçekten çok komik ve ayrıca evet kültürleri böyle zaten. Ben bir tarikata mensup değilim hatta müslüman bile değilim boş yapıyorsunuz.
bir kaç mültecinin yaptığı pislikler için bütün mültecileri aynı kefeye koyamazsınız. bu insanlığa sığmaz. bir kere mülteci denen adam keyfinden mi mülteci durumuna düştü. adam canının derdinde.
her koyun kendi bacağından asılır. bir koyunun bacağından bütün koyunları asmaya çalışmayın lütfen.
size bir şey diyecem. mesela sizin ikamet ettiğiniz mahallede çok kötü bir olay oldu ve bu bütün ülkede duyuldu. sizde başka bir yere taşındığınızda, taşındığınız yerde insanların size afedersiniz o olay yüzünden sapık muamelesi yapması hoşunuza gider mi?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
bir kaç mültecinin yaptığı pislikler için bütün mültecileri aynı kefeye koyamazsınız. bu insanlığa sığmaz. bir kere mülteci denen adam keyfinden mi mülteci durumuna düştü. adam canının derdinde.
her koyun kendi bacağından asılır. bir koyunun bacağından bütün koyunları asmaya çalışmayın lütfen.
size bir şey diyecem. mesela sizin ikamet ettiğiniz mahallede çok kötü bir olay oldu ve bu bütün ülkede duyuldu. sizde başka bir yere taşındığınızda, taşındığınız yerde insanların size afedersiniz o olay yüzünden sapık muamelesi yapması hoşunuza gider mi?

Araplar da bu yaşlardaki çocuklarla evlenme vardır. Hatta Türkiye'nin güneydoğusuda bu olaylarla doludur.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Araplar da bu yaşlardaki çocuklarla evlenme vardır. Hatta Türkiye'nin güneydoğusuda bu olaylarla doludur.
Avrupalılar'da sorumluluk almadan cinsel ilişkiye giriyor çocuk diye belirttiğin 12-13 yaşlarındaki insanlarla. Oralarda da bu olaylar dolu.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Avrupalılar'da sorumluluk almadan cinsel ilişkiye giriyor çocuk diye belirttiğin 12-13 yaşlarındaki insanlarla. Oralarda da bu olaylar dolu.

Ulan doğru mu o zaman ya niye anlamıyorsun avrupa'da yapılan her şey doğru mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...