1200-1600 TL Arası Telefon Önerisi?

Bu konuyu okuyanlar

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Merhabalar iyi günler arkadaşlar.
Yaklaşık 3 Aydır bu forumu,siteyi takip etmekteyim ondan öncesinde telefonlar hakkında bilgisizdim.
Az çok birşeyler öğrendiğimi umuyorum.
Aklımda belli başlı markalar var fikirlerinizi varsa önerilerinizi almak istiyorum
Öncelikle Uzun zamandır düşündüğüm telefonlar şunlar
Xiaomi Mi5
Huawei P9
Lg G5
Sony Xperia XA Ultra
Reeder p10s

Aslında büyük ölçüde Xiaomi'de karar kılmıştım diğer markalara göre daha küçük olmasına rağmen daha büyük işler yaptığı için çok hoşuma gitmişti marka. Ama Sar Değeri ve Çok aşırı kolay bükülmesi biraz düşündürdü.
( Hala favorim mi 5 )
Huawei p9 bütçemi aşsada hala aklımda olan bir telefon. ama işlemcisinin performansını bilmiyorum fazla oyun oynamama rağmen arayüzde ve oyunlarda , sosyal ağ programlarında akıcılık öncülüğüm huaweinin bu konudaki performansını bilmiyorum.
Lg nedense bir türlü ısınamadığım bir marka fikrimi değiştirebilcek şeyler varsa kullanıcıları yazabilir.
Sony xperia xa ultra 6 inç olması hoşuma gidiyor ama Sony'nin tasarımları beni sonyden soğutuyor ayrıca snapdragon kullanmaması biraz düşündürüyor.
reeder ise aynı şekilde snapdragon kullanmaması nedeniyle 4 GB ram olsa bile xiaomi mi 5'in gerisinde olduğunu düşünüyorum.

Xiaomi mi 5 uzun kullanıcıları varsa özellikle onların fikirlerine ihtiyacım var.
Herkesi fikrini ve önerisini sunmaya bekliyorum
( Deadpool avatarlı mi 5 hastası arkadaş sırf senin için üye oldum )

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Mi 4 kullandığım için mi 5 öneririm hayırlı olsun

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Mi 4 kullandığım için mi 5 öneririm hayırlı olsun

Mi4 ü abim kullanıyor oda gayet memnun klasik ısınma problemi dışında. ısınmanın problem olmayacağını düşünüyorum asıl sorun sar değerine kulaklık dışında nasıl bir koruma bulabilirim ve gerçekten aşırı kolay şekilde bükülüp,kırılıyormu onu öğrenmem gerekiyor. Teşekkürler.

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Mi4 ü abim kullanıyor oda gayet memnun klasik ısınma problemi dışında. ısınmanın problem olmayacağını düşünüyorum asıl sorun sar değerine kulaklık dışında nasıl bir koruma bulabilirim ve gerçekten aşırı kolay şekilde bükülüp,kırılıyormu onu öğrenmem gerekiyor. Teşekkürler.
Isınma bende de var nalet olsun yaz sıcakları sayesinde cihaz da ısınma manyağı oldu. Bükülme sorunu hiç duymadım. Hatta trafik kazasından çıkan mi 5 hala çalışır haldeymis linkini atarım şimdi. Sadece arkasının çabuk cizildigini söylüyorlar. Seramik kapak da öyle bişey yok tabi

M

Murat Burç

SDN Okuru
G5 al mi5 ile aynı işlemci ama 4gb ram sağlam ekran ve kamerası var üstü e sar değeri düşük

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
G serisi pişmanlıktır. Fanboy lar öve dursun. Kazadan çıkan mi 5 i hala bulamadım bu arada :D
Evet birazda G serisi için yapılan olumsuz yorumlar için geri planda tutuyorum :D Mi 5'in sar değerinin yüksek olmasının açabileceği olumsuzluklar ve korunma yolları hakkında bilginiz varmı acaba?

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Evet birazda G serisi için yapılan olumsuz yorumlar için geri planda tutuyorum :D Mi 5'in sar değerinin yüksek olmasının açabileceği olumsuzluklar ve korunma yolları hakkında bilginiz varmı acaba?
Hiç bir zararı yok. Şöyle düşün eğer ki tamam ömrünün sonuna kadar o telefonu kullansan gerçekten hasar alırsın ama bu telefonu sen max 3 yıl kullanacaksın ve aldığın radyasyon gelip geçici sürekli artan veya kalıcı bir ağrın olmayacak asla. Hiçbir zararı yok. Benim mi 4 ün de sar değeri 1 küsür. Elimden telefon düşmüyor.
Trafik kazasından çıkan mi 5
2fb3828d46de5298fecbcb36f21a4b82.jpg

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hiç bir zararı yok. Şöyle düşün eğer ki tamam ömrünün sonuna kadar o telefonu kullansan gerçekten hasar alırsın ama bu telefonu sen max 3 yıl kullanacaksın ve aldığın radyasyon gelip geçici sürekli artan veya kalıcı bir ağrın olmayacak asla. Hiçbir zararı yok. Benim mi 4 ün de sar değeri 1 küsür. Elimden telefon düşmüyor.
Trafik kazasından çıkan mi 5
2fb3828d46de5298fecbcb36f21a4b82.jpg
Samsung'un uğraştığı katlanabilir telefonu adamlar dikey olarak üretmiş aga! normalde huawei p9 çok yakın geliyordu ama Xiaomi'ye sempatim var sanırım. Teşekkürler yardımın için dostum :D

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Samsung'un uğraştığı katlanabilir telefonu adamlar dikey olarak üretmiş aga! normalde huawei p9 çok yakın geliyordu ama Xiaomi'ye sempatim var sanırım. Teşekkürler yardımın için dostum :D
Aynen ha hiç öyle düşünmedim samsungu severim edge ekrandan sonra bunu da yaparlar. P9 yada mi 5 düşün hacım p9 da severim.
G5 falan almada ghost screen sorunu falan yaşarsın

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Çoğu forum kullanıcısı ikisi arasında tercih yapsa Xiaomi mi5 i seçiyor
Çünkü mi5 in ekran çözünürlüğü 1080p olduğu için performansı biraz daha iyi.Fakat mi5 çok riskli bir cihaz olabilir zira cihazın başına birşey gelirse parça temin etmek ve yaptıracak yer bulmak sıkıntı olabilir.Tavsiyem lg g5 alın.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
XİAOMİ Mİ5 ve REEDER P10s al bence.:)

Son mesajlar