12"-13" Notebook Tavsiyeniz?

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Forumda açılan Diğer Dizüstü tavsiyeleriniz başlığına baktım ancak orda pek birşey yoktu.

12" veya 13"lik Notebook alacağım. Core2duo ve en az 1gb üzerinde olsun(tercihen 2gb) Hardisk enaz 5400rpm ve Ekran kartıda paylaşımsız arıyorum. bu özelliklerde Bildiğiniz Notebooklar varsa buraya yazarmısınız?

* Son birşey Sizce Vista oem mi yoksa İşletim Sistemini iade edip Vista box mı alayım ?

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Açıkçası CBOX'ın güzel 12 inçlik modelleri var fakat uygun fiyatlı olanları C2D değil Core Duo ve paylaşımlı grafik kartına sahip.

Ben bir-iki hafta annemin CBOX Gravity'sini kullandım, oldukça memnun kaldım. http://www.cbox.com.tr

Adamlar 1500 liraya 1,6 kg ağırlığında makine satıyor. Ona da dikkat çekerim. Kullandıkları barebone da açıkçası en son sürümde öncekilere göre iyi. Türkiye'de sadece Çözüm A.Ş. o bahsettiğim barebone'u getiriyor.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
+1 gizli :D iyice kimliği ortaya çıktı :p

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Açıkçası CBOX'ın güzel 12 inçlik modelleri var fakat uygun fiyatlı olanları C2D değil Core Duo ve paylaşımlı grafik kartına sahip.

Ben bir-iki hafta annemi CBOX Gravity'sini kullandım, oldukça memnun kaldım.

paylaşımsız resmen eşşek ediyor şuan bende var zaten makina kasım kasım kasılıyor. yani Core2duo şuan vacip notebook lar için :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Berkin Bozdoğan dedi ki:

Ben bir-iki hafta annemi CBOX Gravity'sini kullandım, oldukça memnun kaldım.

O ürünü ben de kullandım bir süre ve gerçekten çok iyi. Sadece klavyesine biraz alışmak gerekiyor çünkü, minik dizüstü bilgisayarların klavyeleri, iyice küçülttükleri için bazen sorun oluşturabiliyor.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Açıkçası C2D çok da gerekli değil. Açıkçası 12-13 seviyesinde ancak Sony Vaio'da var; ona da para verilmez (süründürür teknik anlamda, hem de like no other).

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bence de berkin haklı. küçük olması ya da performans canavarı olması konusunda bir seçim yapmak lazım. bu arada berkin'in bahsettiği ürünün performansı da geyet iyiydi. sitede yayınlanan videoların düzenleme işlemini başarıyla yaptım.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Benim önerdiğim 1000 dolar + KDV olan modeldi. Bu biraz daha alengirli (C2D kullanıyor Core Duo yerine falan) dolayısıyla biraz daha pahalı. Yonga seti daha yeni bir de. Dolayısıyla (görünene göre) pili de az gidiyor. Diğer makineyi kullanarak üç saat 40 dakika çalışabiliyorsun kablosuz ağ1-2 saat açıkken ve ekran parlaklığını kısarsan. Bilfiil denedim. Senin bahsettiğine bakmadım ama. Performans olarak çok daha iyi olduğu aşikâr.