11mi xs mi

Bu konuyu okuyanlar

Aytunç Başaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 11mi yoksa iPhone XS mi daha iyi işlemcisi fotoğraf çekimi vs

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Kriterlerinize göre cevap değişir:

Kompakt ve daha iyi ekrana sahip bir cihaz derseniz XS.

Daha iyi işlemci, batarya ve kamera derseniz 11.

Aceleniz yoksa 12 serisini de bekleyebilirsiniz.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
İphone 12 nin çıkmasına az kaldı ve İphone xs 2 nesil geride kalmış bir cihaz olacak bende İphone 11 tercih ederdim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Tabiki xs.11 deki işlemci daha güncel olsada günlük kullanımda aradaki farkı anlayamazsın.Kamera tarafında 11 in tek artısı ultra geniş açı.Bazıları çıkıp gece modu diyebilir Appstoredan Neurulcam uygulamasını indirip xs le gece aynı kalitede fotoğraflar çekebilirsin.Ben ikisi arasında kesinlikle xs alırdım.11 in kalınlığı ve ağırlığı ile hiç uğraşmazdım.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
iPhone 11 işlemci, ultra geniş açı, batarya ve gece modu konusunda XS'den daha.

iPhone XS ise ekran ve ağırlık konusunda daha iyi

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Ekran kalitesi Xs
performans ve batarya için 11
Kamera olarak iki cihazıda yanyana inceleme şansım oldu bence Xs kamerasının çektiği fotoğraflar daha güzel duruyordu ama çok fotoğraftan anlamadığım için benim gördüğüm öyleydi :)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Ekran kalitesi Xs
performans ve batarya için 11
Kamera olarak iki cihazıda yanyana inceleme şansım oldu bence Xs kamerasının çektiği fotoğraflar daha güzel duruyordu ama çok fotoğraftan anlamadığım için benim gördüğüm öyleydi :)
Kamerada ultra geniş açı dışında xs daha avantajlı.Sırf A13 bionic var diye 11 in defoları görmezden geliniyor ya en çokda buna uyuz oluyorum.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Kamerada ultra geniş açı dışında xs daha avantajlı.Sırf A13 bionic var diye 11 in defoları görmezden geliniyor ya en çokda buna uyuz oluyorum.

Xs malzeme kalitesi olarak da çok daha iyi. 11 ise Xr modelinin işlemcisinin değiştirilmiş hali. İphone kullanacak olsam ya xs ya da 11 Pro alırdım. Max modelleri gereksiz büyük. Diğer modeller de sanki ucuz olsun iphone olsun diye üretilmiş gibi

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
iphone xs tabiki. iphone 11 in 1 sene fazla güncelleme alması ve daha iyi bir işlemciye sahip olması dışında bir avantajı yok. bu arada zaten işlemci noktasında a12 biaonic çipin seni uzun seneler götüreceğine hiç şüphen olmasın. bunu bir iphone xs kullanıcısı olarak diyorum. ayrıca babamda iphone 11 kullanıyor ve bire bir karşılaştırma imkanım oluyor. yani xs almanı tavsiye ederim. ekranı , tasarımı , elde tutuş hissi , kamerası ve performansıyla müthil bir cihaz. ayrıca iki telefonla alakalı aklına ne takılırsa bana özel konuşamdan sorabilirsin?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Telephoto dışında iPhone 11 in arka kamerası ve video performansı biraz daha iyi(Düşük ışık performansı çok daha iyi) ama iPhone 11 in ön kamerası fotoğraf ve video olarak iPhone XS in ön kamerasından çok daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arka ve ön kamera performansı,işlemci,batarya ve geniş açılı kamerasının olması sizin için önemliyse iPhone 11 öneririm. Ekran,tasarım ve telephoto kamerasının olması sizin için önemliyse iPhone XS öneririm.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Telephoto dışında iPhone 11 in arka kamerası ve video performansı biraz daha iyi(Düşük ışık performansı çok daha iyi) ama iPhone 11 in ön kamerası fotoğraf ve video olarak iPhone XS in ön kamerasından çok daha iyi.
iPhone 11 in gece performansı otomatik modda xs le aynı.Gece modunda avantajlı gibi gözüksede Xs e Appstoredan Neurulcam uygulamasını indirip 11 in gece performansını xs dede alabilirsin.Xs ile 11 in fotoğraflarına dikkatlice bakıldığında xs de fotoğraflar daha kaliteli daha net.(Ekrandan kaynaklı olabilir).Videoda kalite olarak aynı olsalarda stabilizasyon olarak 11 daha iyi.Ön kamera da iki cihazda bence çok iyi.11 kesin daha iyi yada xs daha iyi diyemem.Ön kamera video da 11 daha iyi.11 in arka kamerada sadece ultra geniş açı avantajı var.Sırf manzara fotoğrafı çekmek için tuğla görünümlü bir cihaza para vermek bence mantıklı değil.

Son düzenleme: