11500tl ye kadar dizüstü pc önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Davifox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bilgisayar mühendisliği okuyacağım bu sene inşallah. laptop seçiminde bir türlü kara veremedim 11500tl bütçem var en fazla. oyun da oynacağım pc de ünide de ihtiyaçlarımı karşılaması için alıyorum. uzun vadeli bir kullanım istiyorum.
Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 32GB 1TB SSD GTX1660Ti Fiyatı
bu hoşuma gitti aslında 1660ti ile 2060 arasında abartılacak bir fps farkı yok.
üstteki linkteki laptop hoşuma gitti 32gb ram ve 1tb ssd konusunda
ya onu yada tulpar serisinden bir laptop düşünüyorum sizin öneriniz ne olur.
hp omen 15 biraz daha indirime girerse onu almayı düşünürüm
ve birde fanın çok ses yapmamasını istiyorum kütüphane gibi bir ortama girdiğimizde insanları rahatsız etmeyelim

umuteker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu konu hakkında bir yazı yazmıştım ancak alacağın bilgisayar alacağın konuya bağlı açıkçası laptop konusunda "markaya" değil de ürüne para vermek istiyorsan büyük adı olan markalardan uzak dur, Apple, Asus, hp tarzı ürünler malzemeden kaliteden çok marka değerine para alıyorlar. Tulpar serisini öneririm. Uzun yıllar her ihtiyacını karşılayacaktır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu konu hakkında bir yazı yazmıştım ancak alacağın bilgisayar alacağın konuya bağlı açıkçası laptop konusunda "markaya" değil de ürüne para vermek istiyorsan büyük adı olan markalardan uzak dur, Apple, Asus, hp tarzı ürünler malzemeden kaliteden çok marka değerine para alıyorlar. Tulpar serisini öneririm. Uzun yıllar her ihtiyacını karşılayacaktır.
Yukarıda belirttiğiniz markaların kalitesine laf edip buna karşın Monster göstermekte biraz ilginç olmuş. Bilgisayarın malzeme, kasa ve iç kalitesi anlamında markaların her zaman üstünlüğü vardır. Monster genel kalite anlamında bir adım geride kalır özellikle dediğiniz markaların üst seviye ürünlerine göre. Ek olarak Monster'da bir fabrika olmadığı için kalite kontrol mekanizması da yoktur. Bu yüzden sıfır ürünlerde en fazla sorun Monster'da çıkar. Monster kötü marka demiyorum fiyatına göre iyi işler çıkarıyor ancak sunduğunuz argüman yanlış.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayar mühendisliği okuyacağım bu sene inşallah. laptop seçiminde bir türlü kara veremedim 11500tl bütçem var en fazla. oyun da oynacağım pc de ünide de ihtiyaçlarımı karşılaması için alıyorum. uzun vadeli bir kullanım istiyorum.
Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 32GB 1TB SSD GTX1660Ti Fiyatı
bu hoşuma gitti aslında 1660ti ile 2060 arasında abartılacak bir fps farkı yok.
üstteki linkteki laptop hoşuma gitti 32gb ram ve 1tb ssd konusunda
ya onu yada tulpar serisinden bir laptop düşünüyorum sizin öneriniz ne olur.
hp omen 15 biraz daha indirime girerse onu almayı düşünürüm
ve birde fanın çok ses yapmamasını istiyorum kütüphane gibi bir ortama girdiğimizde insanları rahatsız etmeyelim
HP Omen 15 alın.

umuteker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yukarıda belirttiğiniz markaların kalitesine laf edip buna karşın Monster göstermekte biraz ilginç olmuş. Bilgisayarın malzeme, kasa ve iç kalitesi anlamında markaların her zaman üstünlüğü vardır. Monster genel kalite anlamında bir adım geride kalır özellikle dediğiniz markaların üst seviye ürünlerine göre. Ek olarak Monster'da bir fabrika olmadığı için kalite kontrol mekanizması da yoktur. Bu yüzden sıfır ürünlerde en fazla sorun Monster'da çıkar. Monster kötü marka demiyorum fiyatına göre iyi işler çıkarıyor ancak sunduğunuz argüman yanlış.
Görkem bey, ben diğer markaların kalite standartlarına bir söylemde bulunmadım gayet kaliteli ürünler. Ancak işin performans boyutuna gelirsek,
Fiyat konusunda 10 birim hakkımız var diyelim,
Ortalama bir firmada 2 birim ekran kartına 2 birim işlemciye 2 birim Ram ve 1 birim mönitöre ödemek ve kalan bir birimi de markaya öderken,
Çok reklamı olan ve pazarı olan bir firmaya,
2 birim ekran kartına 1 birim işlemciye ve 1 birim Ram e 1 birim monitörü ödedikten sonra geri kalanı markaya ödemek arasındaki farktan bahsediyorum.
Aynı bileşenlere sahip bilgisayarlar arasındaki fiyat farklarını araştırmanızı rica ediyorum. Yoksa kalite olarak kusursuzlar evet

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Görkem bey, ben diğer markaların kalite standartlarına bir söylemde bulunmadım gayet kaliteli ürünler. Ancak işin performans boyutuna gelirsek,
Fiyat konusunda 10 birim hakkımız var diyelim,
Ortalama bir firmada 2 birim ekran kartına 2 birim işlemciye 2 birim Ram ve 1 birim mönitöre ödemek ve kalan bir birimi de markaya öderken,
Çok reklamı olan ve pazarı olan bir firmaya,
2 birim ekran kartına 1 birim işlemciye ve 1 birim Ram e 1 birim monitörü ödedikten sonra geri kalanı markaya ödemek arasındaki farktan bahsediyorum.
Aynı bileşenlere sahip bilgisayarlar arasındaki fiyat farklarını araştırmanızı rica ediyorum. Yoksa kalite olarak kusursuzlar evet
Marka bazında da Monster'a yakın ürünler bulunabiliyor. Mesela Monster'ın bu ürününe 1 TB SSD ekleyecek olursak fiyatı 11.5K'ya çıkıyor. 12K'ya HP Omen mevcut. 500 TL ile gelen artıları hemen söyleyeyim. Daha iyi kasa, daha iyi soğutma performansı, daha kaliteli klavye, gelişmiş yazılım desteği ve sürücü güncelleme yardımcısı. Monster'da ise sadece daha iyi bir teknik servis var. Aradaki fark değer mi derseniz her türlü değer. Markadan ziyade model olarak karşılaştırmak her zaman daha avantajlı. Çünkü birim hesabınız her ürün için aynı olmayabilir.

He bu arada ülkemiz şartlarında Monster fena olmasa da, yapacak çok işleri var. ABD'de benzer bir marka olan Eluktronics var. O adamların ürettikleri bilgisayarlar gerçekten üst kalitede ve yazılım alanında gerçekten iyi çalışmışlar. İncelemelerine bakarsanız aradaki farkı çok net anlarsınız zaten. Boşuna Monster övücülüğü yapmaya da gerek yok. Markanın gerçeklerini de söylemek gerek.

Son düzenleme:

umuteker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Marka bazında da Monster'a yakın ürünler bulunabiliyor. Mesela Monster'ın bu ürününe 1 TB SSD ekleyecek olursak fiyatı 11.5K'ya çıkıyor. 12K'ya HP Omen mevcut. 500 TL ile gelen artıları hemen söyleyeyim. Daha iyi kasa, daha iyi soğutma performansı, daha kaliteli klavye, gelişmiş yazılım desteği ve sürücü güncelleme yardımcısı. Monster'da ise sadece daha iyi bir teknik servis var. Aradaki fark değer mi derseniz her türlü değer. Markadan ziyade model olarak karşılaştırmak her zaman daha avantajlı. Çünkü birim hesabınız her ürün için aynı olmayabilir.

He bu arada ülkemiz şartlarında Monster fena olmasa da, yapacak çok işleri var. ABD'de benzer bir marka olan Eluktronics var. O adamların ürettikleri bilgisayar gerçekten üst kalitede ve yazılım alanında gerçekten iyi çalışmışlar. İncelemelerine bakarsanız aradaki farkı çok net anlarsınız zaten. Boşuna Monster övücülüğü yapmaya da gerek yok. Markanın gerçeklerini de söylemek gerek.
Bu konuda haklısınız görkem bey, ancak monster övücülüğü yapmıyorum ve günümüzde Asus kullanıyorum.Ancak benim değinmek istediğim şeyi umarım anlamışsınızdır. Marka değeri mevzusunu

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu konuda haklısınız görkem bey, ancak monster övücülüğü yapmıyorum ve günümüzde Asus kullanıyorum.Ancak benim değinmek istediğim şeyi umarım anlamışsınızdır. Marka değeri mevzusunu
Ben size binayen söylemedim zaten Monster övücülüğünü yanlış anlaşılma olmasın lütfen :) Ortalıkta dolaşan bu tarz kişiler mevcut ondan söyledim. Dediğinizi anlıyorum ancak bu konuda istisna çok oluyor günümüzde. Detaylı bir araştırma ile uygun modeller bulunabiliyor. Bunda markaların fiyat politikaları da çok etkili. Mesela Lenovo ve MSI yurt dışında diğer markalar ile hemen hemen aynı fiyatta olmasına rağmen bizim ülkemizde çok pahalı.

Davifox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Marka şartsa buda olur HP Omen 15-EK0001NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD Fiyatı
karar veremedim ya biraz daha zorlayıp hp omen 15 10750h lı olanı almaya çalışacağım yada tulpar serisinden t5 v19.2 yi almayı düşünüyorum
Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 32GB 1TB SSD GTX1660Ti Fiyatı acer konusunda ne diyorsunuz kimse yorum yapmamış

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146

Son mesajlar