Soru 11.sinifta bolum değişimi varmi?

efe7998

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben meslek lisesindeyim , yeni 11.sinif oldum ve bolum degistirmek istiyorum , e devlet üzerinden bölüm nakli yapmayı denedigimde ise şu uyarıyı alıyorum;

10 uncu sınıftan bir üst sınıfa geçen öğrenciler 9 uncu sınıf meslek derslerinden sorumlu, 10 uncu sınıf meslek derslerinden yaz döneminde yapılacak telafi eğitiminden başarılı olmak kaydıyla eylül ayının sonuna kadar nakil yapılabileceğinden, nakil başvuruları okulların açıldığı ilk iş günü itibariyle başlayacaktır. Telafi eğitimi ve nakil süreci hakkında nakil gitmek istediğiniz okuldan bilgi alınız. (OÖKY 37.MADDESİ(1-ç-3,2-b-3)).10-1

Sormak istediğim şey:ben bu yaz telafi eğitim alamadim cunku okul telafi eğitim hakkında hiçbir bilgi vermedi sizce buna rağmen bolum degistirebilirmiyim veya sizce 1 sınıf düşürüp öyle nakil yapma ihtimali varmidir mesela 11den 10'a?(bolum değiştirmeye 10.sinif 2.doneminden beri çok uğraştım ve uğraşmaya devam ediyorum ,sevmediğim bölümdeyim ve çok kötü hissediyorum)

Güzel cevaplarınızı bekliyorum ,konu biraz uzun oldu bunun için üzgünüm ama kendimi en iyi böyle ifade edebilirdim.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,246
Tam bilmiyorum ama bölüm değiştirince o bölümün geçen seneki dersleri var ise onlardan sınava girmeniz gerekiyor diye biliyorum ama emin değilim. Okula sorabilirsiniz Pazartesi günü. Birde yönetmeliğin pdf dosyası vardı. Orada bu tür şeylerde ne yapılacağı yazıyordu. Onu bulabilirseniz bakabilirsiniz oradan. Sizin durumunuzla ilgili şeyler de yazıyor olabilir.