Soru 11.sınıf geçtim matematiğim hiç yok?

sebnem1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dil bölümü seçtim matematik hiç yapamıyorum sizce mat olmadan bölüm kazanabilir miyim? Yada hangi mat konusunu yapabilirim?

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Diğer derslerden yapacağın nete bağlı bu durum. Matematik yapamıyorsan büyük ihtimal fen kısmını da yapamıyorsundur. Bu durumda seni kurtarabilecek tyt net sayısı (doğru sayısı değil net sayısı) şunlardır :

Türkçe 25-35
Sosyal 10-15
Matematik 5-10
Fen 5-10

Netleri yazarken ilk yazdıklarım sınırdan kurtarabilecekler yani bir garantisi yok ama ikinci yazdıklarım garanti diyebilirim

sebnem1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer derslerden yapacağın nete bağlı bu durum. Matematik yapamıyorsan büyük ihtimal fen kısmını da yapamıyorsundur. Bu durumda seni kurtarabilecek tyt net sayısı (doğru sayısı değil net sayısı) şunlardır :

Türkçe 25-35
Sosyal 10-15
Matematik 5-10
Fen 5-10

Netleri yazarken ilk yazdıklarım sınırdan kurtarabilecekler yani bir garantisi yok ama ikinci yazdıklarım garanti diyebilirim
Ama matematik hiç yapamıyorum gerçekten yani 0 fen biyoloji ezber yapamaz mıyım? Ne bileyim ki hiç yapamam hocam 5 net yapsaniz bana yeter dedi de 5 net bile yapamam 0,75 matematik ile Ankara üniversitesi Rus dili kazanan vardı bende Almanca istiyorum belki Almanca da gelir aynı sıralama Almanca ve Rusça

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Ama matematik hiç yapamıyorum gerçekten yani 0 fen biyoloji ezber yapamaz mıyım? Ne bileyim ki hiç yapamam hocam 5 net yapsaniz bana yeter dedi de 5 net bile yapamam 0,75 matematik ile Ankara üniversitesi Rus dili kazanan vardı bende Almanca istiyorum belki Almanca da gelir aynı sıralama Almanca ve Rusça
Dediğim gibi o zaman türkçeyi 35 sosyali de 13 netten az yapmaman lazım. Biyoloji ezber felan değil bence fizikle hemen hemen eşdeğer bu yüzden fen de yapamazsın. Senin türkçe ve sosyale bastırman lazım. Fen ve matematik atıyorum toplam 5+5=10 konuysa ikisinden de en kolay ama çıkma ihtimali en çok olan birer konuya çalışman lazım. Tabi matematik fen olmayınca dil sınavına eklenecek puan da düşüyor. Bu yüzden dile de baya çalışman lazım. Dil sanırım 80 soru ve senin en az 40 net yapman gerekiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

amacım seni soğutmak değil sadece gerçekleri söylüyorum ve bakarsın ben sana 40 net demişimdir ama sen 30 yapmışsındır ve giren de azdır o zaman kazanırsın ama tabi sırtını buna dayamaman lazım. 40 net hedeflemen ve eğer 30 yaparsan da elimden geleni yaptım demen lazım