1080 Ti Founders Edition Alınır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi bir sorunla karşı karşıyayım.
Diğer parçalarımı topladım, 1080p 60Hz monitöre sahibim. Tek sorun ekran kartı.
Mimarlık öğrencisiyim aynı zamanda yeni oyunları da bilgisayarım kaldırdığı sürece oynuyorum.
Aslında toplamaya başlarken 1070 diye yola çıkaraktan buraya kadar geldim. Şuan 3500 civarında dolaşıyor 1080 Ti Founders Edition'lar. Fakat önceki ekran kartlarının Founders Edition modellerinde ısınmadan dolayı şikayetçi olan insanların sayısı bir hayli fazla. Sizce Founders Edition kart almalı mıyım? Yoksa yeni modellerin çıkmasını mı beklemeliyim? Tabi şöyle de bir durum var, bu çıkacak modeller ile FE arasında ne kadar fiyat farkı olacak, çünkü daha fazlasını verebilecek durumda değilim. Ne diyorsunuz dostlar, FE alınır mı? Renderda veya oyunlarda ısınmadan dolayı sonrasında pişmanlık çeker miyim?
Ha birde, farklı sitelerde şu anda MSI, ASUS, ZOTAC, GALAX, INNO3D gibi firmaların kartları mevcut. Yer yer GALAX'ın ve INNO3D'nin uygun fiyatlarına rastlıyorum, üstelik 60 ay garanti ile. FE almaya karar verirsem bu kartları önerir misiniz?

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Çok değil 1-2 haftaya muhtemelen markaların özel soğutuculu versiyonları piyasaya sürülür. Founders Edition ile Özel soğutuculu modeller arasında ki ısı farkı beklemeye değecek düzeyde.

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Baya ısınıyor gibi FE versiyonlar bence de acele etmeyip gaming model alınmayacaksa bile çıkacak modeller beklenmeli.
Pahalı olurlarsa da 1080 e yönelebilirsiniz baya da bir para cebinizde kalır açıkçası. Ama kafanız rahat olur ısınma sorunlarındansa.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Arkadaşlar merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi bir sorunla karşı karşıyayım.
Diğer parçalarımı topladım, 1080p 60Hz monitöre sahibim. Tek sorun ekran kartı.
Mimarlık öğrencisiyim aynı zamanda yeni oyunları da bilgisayarım kaldırdığı sürece oynuyorum.
Aslında toplamaya başlarken 1070 diye yola çıkaraktan buraya kadar geldim. Şuan 3500 civarında dolaşıyor 1080 Ti Founders Edition'lar. Fakat önceki ekran kartlarının Founders Edition modellerinde ısınmadan dolayı şikayetçi olan insanların sayısı bir hayli fazla. Sizce Founders Edition kart almalı mıyım? Yoksa yeni modellerin çıkmasını mı beklemeliyim? Tabi şöyle de bir durum var, bu çıkacak modeller ile FE arasında ne kadar fiyat farkı olacak, çünkü daha fazlasını verebilecek durumda değilim. Ne diyorsunuz dostlar, FE alınır mı? Renderda veya oyunlarda ısınmadan dolayı sonrasında pişmanlık çeker miyim?
Ha birde, farklı sitelerde şu anda MSI, ASUS, ZOTAC, GALAX, INNO3D gibi firmaların kartları mevcut. Yer yer GALAX'ın ve INNO3D'nin uygun fiyatlarına rastlıyorum, üstelik 60 ay garanti ile. FE almaya karar verirsem bu kartları önerir misiniz?
Alınmaz özel soğutmalı hem overclock olur

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, bir sorum daha olacak. Konuda belirttiğim gibi 1080p monitör kullanıyorum ve hiçbir zaman 4k monitör almayı düşünmüyorum açıkcası. Çünkü oyunlarda görsellikten ziyade monitör bazında 144hz 1ms daha mantıklı geliyor bana 4k 60hz yerine. Ve bölümüm gereği 3dmax vs. kullanıyorum render alıyorum. Sizce 1080 Ti mantıklı bir tercih mi? Bunun yerine GTX 1080 ve 144Hz monitör mü dersiniz? Açıkcası benim kafamdaki hazır elimde para var iken 1080 Ti almak, sonrasında yine biriktirip 144Hz monitör alabilirim şeklinde idi. Çünkü zaten iyi kötü 60hz bir monitöre sahibim. Reddit gibi topluluklarda insanlar ikiye ayrılmış durumda, 1080p için Ti almak saçmalıktır veya mantıklıdır diye

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, bir sorum daha olacak. Konuda belirttiğim gibi 1080p monitör kullanıyorum ve hiçbir zaman 4k monitör almayı düşünmüyorum açıkcası. Çünkü oyunlarda görsellikten ziyade monitör bazında 144hz 1ms daha mantıklı geliyor bana 4k 60hz yerine. Ve bölümüm gereği 3dmax vs. kullanıyorum render alıyorum. Sizce 1080 Ti mantıklı bir tercih mi? Bunun yerine GTX 1080 ve 144Hz monitör mü dersiniz? Açıkcası benim kafamdaki hazır elimde para var iken 1080 Ti almak, sonrasında yine biriktirip 144Hz monitör alabilirim şeklinde idi. Çünkü zaten iyi kötü 60hz bir monitöre sahibim. Reddit gibi topluluklarda insanlar ikiye ayrılmış durumda, 1080p için Ti almak saçmalıktır veya mantıklıdır diye
1080 bile günümüzde 1080p çok çok çok güçlü kart 1070 ile bile 1080p de ucarsın

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
İmkan varken daha iyi ekran kartı almak tabi ki mantıklı ama fiyat performansa bakmak gerek yine de 2.3k civarına gaming modeli alınabiliyor 1080 in galiba ama 1080 ti ın normal modeli bile en ucuz 3.6-7k civarı olur sanırım. O farka değer mi bilemedim 1080p monitör için. Bir de o farka 1ms 144hz monitör alınabilir heralde. Bütçe beklentiler vs devreye giriyor yine. Ben olsam 1080+144hz alırdım.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
GTX 1080 indirim almışken daha mantıklı bir seçim 1080Ti yerine. Zaten Full HD de rahatça 144HZ e ulaşabilecek bir kart 1080.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
founders edition 1080p de zorlanmaz
markaların kartları overclocklu olduğu için özel soğutma ile geliyor
founders editionın soğutması fazlası ile yeterli olacaktır senin için
olmadığını düşündüğün vakit ise su soğutma alabilirsin ama dediğim gibi 1080p için pahalı bir zevk

anectodist

Asistan
Reaksiyon puanı
21
1080p 60hz monitör için gtx1060 yeterde artar bile. Bu monitör için 1080ti aşırı gereksiz.
İleride 144hz 1080p monitör düşünüyorsan gtx1070 alarak yeterli fps'yi alırsın.

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle hepinize ilginiz için teşekkür ederim. 2-3 ay içerisinde 1080p 144hz monitör alacağım. Evet söylediğiniz gibi 1070 gibi kartlar beni şuan fazlasıyla idare edebilir. Fakat şöyle bir durum var ki benim elime bu para bir kere geçecek ve ben uzun süre bir revize yapamayacağım sistemimde. Bu yüzden elimde toplu para var iken alabileceğimin en iyisini almak istiyorum. Çizim programları kullanıyorum ve yük çok fazla GPU üzerine biniyor. Bunun dışında oyun da oynuyorum. Geçen sene mayıs ayında bir arkadaşım 970 li sistem topladı o zaman 10xx yoktu ve şuan 144hz 1080p monitör ile sıkıntılar yaşamaya başladı. Teknoloji bu tabii ki hani alayım yıllarca kullanayım gibi bir durum olmuyor, insan kestiremiyor ne olacağını. Fakat benim düşüncem elimde toplu para var iken alabileceğimin en iyisini alabilmek. Şuan tüm parçalarım elimde sadece ekran kartım kaldı. Acele etmiyorum artık, yanlış karar vermek istemiyorum. Sadece merak ettiğim iChill x4 gibi veya base clock hızı ortalamanın üstünde iyi soğutmalı bir GTX 1080 ile, şuan yayımlanacak olan yeni 1080Ti tasarım kartları arasında ne kadar fark olur 144hz 1080p de. Düşündüğüm modellere baktığım zaman GTX 1080 2.500 TL, GTX 1080 Ti 3200 TL gibi bir paraya denk gelecek bana. Kararsızlığımın en büyük sebebi bu

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
Founders edition dediğimiz şey markanın kendi ürettiği referans tasarımdır ve bu modellerin kasadaki havayı(ki eğer kasan çok iyi soğutulmazsa bu hava genelde sıcak olur) alıp kartın içinden geçirerek dışarı çıkarmasına olanak sağlar , güzel bir şey gibi görünse de aslında revize kartlar kadar performanslı değiller , uzun lafı kısası acele etmeyin yakında revize tasarımlarda gelir. Ben 1080 alıp geçmenizi tavsiye ederim açıkcası 1080ti şu anlık pek uygun değil.

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
2.200-2.300 civarına gaming msi 1080 modeli var. 3.200 e 1080 ti fe modeli ben görmedim en ucuzu 3.500 liraydı iyi bir modelde bundan daha pahalı olur galiba olmasa ve 3.500 e çıksa bile arada verilen fark çok fazla bu farka değer mi ona bakmak lazım. 1080 ti benim de hayallerimi süslüyor ama hayallerimde bile mantık çerçevesinde 1080 alıyorum. :D Fakirlikten olabilir siz bana bakmayın tabi. :)

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hahah estağfurullah hocam, ben de CS:GO da 2 senelik ticaret ve aile üyelerinin her birine yalvarıp birer parça aldırma sonucu oluşturdum bu sistemi, bir daha bu kadar toplu parayı göremem yani :D söyledikleriniz en başından beri çok mantıklı, benim de içimde 1080 ve 144hz yatıyor ama diyorum ki yav arkadaş, güncel oyunlarda biri 120 fps veriyor şuan 1080p de diyelim ki, diğeri 160 civarında geziyor. Yani 120 fps civarı alabildiğin oyunlarda 1080 ile, 160 civarı alıyorsun 1080 ti ile. Derdim 160 fps almak değil sakın yanlış anlaşılmasın. Benim elime bir daha bu para geçmeyeceği için, diyorum ki böyleyken Ti alayım, atıyorum 3 sene sonra 1080 ile bi oyunda 50 fps alacaksam, Ti ile de 70-80 alırım. Yani en azından bir süre daha fazla benim işimi görür. Hani bilsem ki arkadaş atıyorum 1080 60 fps aldığı oyunda, Ti ile de 65-70 alıcam ileride. Akıl kârı olmaz tabii ki de Ti almak. Kafam çok karışık a dostlar, bi yandan diyorum nanokatalogdan GTX 1080 iChill x4 alayım, 2.500 civarına. (bu arada orada şuan Inno3d Fe 3.200) Hayır adamlarla konuştum bir de bana Ti iChill x3 veya x4 çıktığı gibi ayırtacaklar eğer istersem. Fiyatı da çok oynamaz diyor. İşte benim çizgi burada kırılıyor. :/

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Kasanın içini serin tutacak 40-50 liralık bi ekstra fan alırsın sorun teşkil etmez. İşlemci yada ekran kartının sıcaklıkları bulundukları ortama göre değişkenlik gösterir.

Kasa içi serin olsun kafan rahat eder. Hadi 2 tane arka tarafa fanla oyun haricinde kapalı tutarsın çok ses de çıkarmazlar zaten.

Kasa serin olursa işlemci de akan kartı da aşırı ısınmaz.

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde Dark Hexagon kasa var, önde iki arkada tek fan. Alt ve üstte de fan slotları bulunmakta. Bir tanesine işlemci sıvı soğutmayı bağlayacağım. Neredeyse 1 aydır tüm sistem hazır, ekran kartını bekliyorum. Founder Edition'dan artık direkt vazgeçtim. Yeni tasarım kartlarını bekliyorum özellikle Inno3d iChill serisini, veya MSI Gaming modellerini. Çıktığı zamanki fiyatlara göre bakacağım artık. Bu süre zarfında hala kafamda gelgitler oluyor 1080 mi 1080 Ti mı diye fakat sanırm Ti da karar kıldım gibi. Bir süre daha fazla idare edebilecek gibi geliyor bana.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bence alınmaz.
Sizi masaüstü bilgisayar kesmez.
Bence size masaüstü değil masaüssü almak lazım şöyle. :D
9659cb72128c79a7c4eed07ef354c26f.jpg

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence alınmaz.
Sizi masaüstü bilgisayar kesmez.
Bence size masaüstü değil masaüssü almak lazım şöyle. :D
Hahahah gönül ister de nerde hocam :D Diyorum ya benim elime ilk defa toplu para geçiyor, daha da göremem bu parayı. Şuan Radeon HD 5750 ekran kartı kullanıyorum amd fx 6100 ile. Bu yüzden diyorum ki fırsat bu fırsat ne alırsam bundan sonra o kalır :D

Son mesajlar