1000-1500 TL Arası En İyi Akıllı Telefonlar [2015]

Sizce 1000-1500TL Bandında En İyi 2015 Telefonu Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    405

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Htc one m7 düşünüyodum ikinci el temiz buldum uygun fiyata ancak pembe kamera yüzünden vazgeçtim. şu an Htc m8 ve Desire eye arasındayım gibi kamera önemli benim için açıkçası daha önce de dediğim gibi bir oyun bile yüklemeyi düşünmüyorum. sıfır veya ikinci el bu tarz telefonlar önerebilirseniz çok makbule geçer :)

NOT: Fiyat konusunda 1100-1200 ün üstüne çıkacağımı sanmıyorum :)
Ön kamerayı çok kullanıyorsan desire eye almalısın , yok arka kamerayi çok kullanıyorum dersen sony cihazlara yönetebilirsin. Biraz daha bekleyip meizu mx5 de alabilirsin

g7037298

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc Eye ön kamera güzelde flash açıp kullanırsa 1 ayda kör olur söyleyim o kadar yakından led flash çakması gözü her dayım bozar ve selfie çeken kişi yüzü bem beyaz çıkıyor flashtan , flash var diye tercih sebebi asla olmamalı

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Konu güncellenmiştir.

-Sony Xperia M4 Aqua ön incelemesi silinmiştir.
-Sony Xperia M4 Aqua inceleme videosu eklenmiştir.
-Sony Xperia M4 Aqua'nın dahili hafızası konuya eklenmiştir.

8GB dahili hafıza bulunmakta ve günümüz için kesinlikle yetersiz bir rakam. Sadece 4 gb civarını kullanabiliyorsunuz, onuda standart uygulamalar dolduruyor.

Zaten art'a geçildiğinde yada geçtiğinizde uygulamaların boyutları arttı, bunlara rağmen 4gb çok sönük kalmış.

O fiyatı asla hak etmiyor diyebilirim.

Staff07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Sony Xperia C4'ün de bu listede olması gerekmez mi? C4 düşünüyorum da yorumlarınızı merak ettim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg, g3 modelinde 2k ekran kullanmasaydi suan fiyat performans telefonu olurdu bu kategoride. 801 o ekrani besleyemiyor. Ayrica aklinizda olsun g3de sadece islemci degil ekran backlight da isiya sebep oluyor. kasa bakimindan dusmelere magruz kaldiginda ust ve alt bolgede kasa catlamalari oluyor. fakat fiyat olarak gayet uygun 1350 tlye 32 gb modelini bulmak mumkun. Bu fiyat araliginda tasarim şıklıgı ariyorsaniz lg g2 tercih edebilirsiniz. Yalniz narin bir cihaz dusurmemeye özen gosterin. Bu fiyat araliginda malzeme kalitesi dayaniklilik kamera performansi olarak bu fiyat segmentinde tavsiye edebilcegim bir cihaz. Bu arada hafta icinde z2 ye 5.1 guncellemesi geldigi sony nin web sitesinde yazildi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eksik yazmışım arkadaşlar.Malzeme kalitesi stabilizasyon kamera performansı ve uygun fiyat arıyorsanız sony Xperia z2 modelini tavsiye ederim. Alternatif olarak LG G2 düşünebilirsiniz. 1100 TL'ye G2, 1400 TL 'ye z2 bulmanız mümkün.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar sizlere tavsiyem ara model cihazlari tercih etmeyin. Ana modeller guncelleme ve performansta daha memnun eder.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok kararsızım lg g3 mü zenfone 2 mi perfonmans olarak aralırında ki fark çok olur mu zenfone 2 nin tasarımını hiç beğenmedin şarj çok önemli değil 1gün yetsin yeter ısınmada patlayacak mı arkadaş olsa nolur :D x86 intel türü bir işlemci google storede bazı uygulamarı açmıyomuş bu benim için önemli olabilir en önemli sorum perfonmasta zenfone 2 g3 ü geçer mi? geçse de ezer mi ? :D şimdeden teşekkürler

Reaksiyon puanı
2
Ben de böyle bir konu arıyordum sonunda buldum, ilka başta sony z2 ve z3c a bakmıştım ama şu kapakları yüzünden vazgeçtim.
zenfone 2 yi düşünüyorum ama çok kararsızım, iki senedir telefon araştırıyorum ama daha alamadım �� Htc ve sony de ara modeller 1000 lira civarında ama ara model almak istemiyorum.

Dondante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. 2 yıl önce Sony ion almıştım, bu yaza kadar beni üzen hiçbir problemi olmadığını söyleyebilirim ancak -baya uzun zamandır güncelleme almadığından olsa gerek- Mayıs ayından beri dışarı çıktığımda telefon feci ısınıp kapanıyordu, bu son 1 ayda da hiç ısınmasa bile durduk yere kapanmaya başladı. Batarya da bitmiş olabilir tabii... Bu sorundan dolayı artık değiştirmeyi düşünüyorum telefonu. Ekranının çok büyük olmasını hiç istemiyorum, şu anki telefonumun ekranı 4.6 inç, o bile büyük geliyor ama daha ufaklarda da iyi bir performans yakalanabilir mi bilmiyorum. Z3 compact çıktığı sıralar inceleme fırsatım olmuştu, hem dış görünüşüne, ele oturmasına falan hem de kullanımda sıkıntı yaratmamasına vuruldum tam anlamıyla, ama o zamanlar telefonumu değiştirme gibi bir planım olmadığından almayı düşünmemiştim.
Şimdi problemim şu, z3 compact hala aklımı çeliyor fakat bir yandan da kafamı kurcalıyor. Kullanılan işlemci bu telefondan sonra değişime uğradığından gelen güncellemelerle telefonun performansında sıkıntı çıkar mı? Ionu aldıktan yakın zaman sonra güncelleme desteği kesildiği için içimde böyle bir şüphe oluştu, başka markaların telefonlarını da sürekli takip ediyorum ama gönlüm daha yılların alışkanlığıyla Sony'de :) Diğer markalardan da tavsiye alabilirim bu fiyat aralığında ancak iPhone sevemedim bir türlü, onu söyleyeyim... Teşekkürler şimdiden :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Merhaba. 2 yıl önce Sony ion almıştım, bu yaza kadar beni üzen hiçbir problemi olmadığını söyleyebilirim ancak -baya uzun zamandır güncelleme almadığından olsa gerek- Mayıs ayından beri dışarı çıktığımda telefon feci ısınıp kapanıyordu, bu son 1 ayda da hiç ısınmasa bile durduk yere kapanmaya başladı. Batarya da bitmiş olabilir tabii... Bu sorundan dolayı artık değiştirmeyi düşünüyorum telefonu. Ekranının çok büyük olmasını hiç istemiyorum, şu anki telefonumun ekranı 4.6 inç, o bile büyük geliyor ama daha ufaklarda da iyi bir performans yakalanabilir mi bilmiyorum. Z3 compact çıktığı sıralar inceleme fırsatım olmuştu, hem dış görünüşüne, ele oturmasına falan hem de kullanımda sıkıntı yaratmamasına vuruldum tam anlamıyla, ama o zamanlar telefonumu değiştirme gibi bir planım olmadığından almayı düşünmemiştim.
Şimdi problemim şu, z3 compact hala aklımı çeliyor fakat bir yandan da kafamı kurcalıyor. Kullanılan işlemci bu telefondan sonra değişime uğradığından gelen güncellemelerle telefonun performansında sıkıntı çıkar mı? Ionu aldıktan yakın zaman sonra güncelleme desteği kesildiği için içimde böyle bir şüphe oluştu, başka markaların telefonlarını da sürekli takip ediyorum ama gönlüm daha yılların alışkanlığıyla Sony'de :) Diğer markalardan da tavsiye alabilirim bu fiyat aralığında ancak iPhone sevemedim bir türlü, onu söyleyeyim... Teşekkürler şimdiden :)
Z3 compact tam size göre hocam kafanizda soru işareti olmasin, güncelleme desteği de devam edecek

Dondante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Destek devam etse de işlemci geri kaldığı için uyumsuzluk sorunu vs yaşanabilir mi acaba ya, kafamı karıştıran bu. Uzun süreli kullanmayı düşünüyorum telefonu çünkü.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Destek devam etse de işlemci geri kaldığı için uyumsuzluk sorunu vs yaşanabilir mi acaba ya, kafamı karıştıran bu. Uzun süreli kullanmayı düşünüyorum telefonu çünkü.
Sorunuzu anlıyorum zaten. Snapdragon 801 o çözünürlükte geri kalmış bir islemci olmuyor su anki en pahalı modellere denk bir performans demek, uyumsuzluk da yasanmaz caninizi sıkmayın

Dondante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z3C candır hocam pişman etmez. Bu arada Xperia Ion dan sonra çağ atlamış gibi olacaksınız :)

Umarım dediğiniz gibi olur, bugünlerde bir teknoloji markete gidip tekrar bi alıcı gözle inceleyeceğim bakalım. Fikir verdiğiniz için çok teşekkürler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim tavsiyem:
1-sony z2 veya z3c ( tercih size kalmış küçük ekran istiyorsanız z3c alın yani)
2- lg g3 32gb
3- lg g2
4- zenfone 2

öteki modellere hiç girmeyin.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
pili en çok giden hangisidir acaba? pil dayanmıyor hiç .
5 saat 3G ile Tapatalk+Bluetooth ile araçta müzik çalma+Real drift oynadım. Cidden 5 saat ekran süresi almıştım hi bir unutmam. Normalde 1 günü çok rahat çıkarıyor ve stamina modu kapalı 4-4.5 saat ekran süresi veriyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

e7xY2a2.png

Yx3OSAC.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu ay içinde telefon alıcağım. Aklımda birkaç model var. Daha doğrusu diğer telefonlar arasında eleyip geriye kalan birkaç telefon var.

-LG G3 (32 gb) : 1400 tl civarı

-ASUS ZENFONE 2 (32 gb) : 1300 tl

-MEİZU M1 NOTE : 1000 tl

-SONY XPERİA Z3 COMPACT : 1500 tl

dediğim gibi bu ayda telefon alıcam, bu modeller aklımda. Z3 compact da kapakcıklar aklıma takılıyo, çünkü kapsız kullanıcam. Yani z3 compact son çarem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ben bir ay içinde yeni bir telefon alcağım samsung a7,htc one m8,lg g3 veya sony z2düşünüyorum benim için önemli olan oyunları sorunsuz oynatabilsin birde selfie kamerası yeterli derecede selfie çekeblisen ne tavsiye edersiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kapsiz kullancaksin tamamda nasil kullancan ? Dikkatlimi kullanirsin yoksa hor mu kullanirsin? Bak acik ve net listendeki en dayanikli telefon z3c. sony malzeme kalitesi olarak on numara cihaz. Lg g3 narin bir model. zenfone 2 donanim olarak guzel ama tasarim cok kotu ya. Yani benim tavsiyem z3c. Performanstada lgden daha memnun eder cunku lg nin 2k ekrani islemciyi yoruyor ve pili olumsuz etkiliyor. Yani bu listede pilide en iyi cihaz z3c. z3c : pil,dayaniklilik,yazilimsal stabilizasyon diyebiliriz. Lg g3 de oyunlarla dinanima yuklenmiceksen alinabilir. Zaten 2k ekran yukleniyor islemciye bide boyle agir oyun oynadin mi uzer seni. Kasada plastik. Arkadasim aldi dusurdu kosesi catladi. Sonyde boyle olmaz. Bak bide z3c ekrani kucuk dersen z2 de alternatif olarak dusunebilirsin. Haa ekran onemli degil dersen z3c daha iyi ekrandan dolayi donanima yuk olmuyo kullaniciyi memnun ediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acik ve net ifade ediyim arkadasim. A7 ye hic girme. m8 g3 z2 bu ucunden birini al. malzeme kalitesi dersen m8 veya z2 al. Kamera dersen g3 veya z2 al. stabilizasyon dersen z2 veya m8 al. Ama m8 2gb ram z2 3gb. Arada 1 gb var deme o 1 gb android de cok ise yariyor. Yani su lg g3de 2k degilde full hd ekran kullansaydi tek gecerdim onu bu fiyat araliginda ama 2k olmadi o islemciye.
Bence:
1-sony z2
2-lg g3
3-htc m8

derim. Ayrica sony z2 ye sitesinde 5.1 verdigini yazdi ulkemize geldimi bilmiyorum ama gelicek yani bunuda ifade ediyim.

Son mesajlar