~100 metre wifi kurulum için teorisi olan?

abat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle tüm üstadlara ve SDN Forum ekibine selamlar.
Ekteki fotoğrafta görülen kuş bakışı görüntüdeki iki bina arası yaklaşık olarak 100 metre (programla ölçtüğüm kadarıyla 86 metre civarı gözüküyor). Bu mesafe ile wifi paylaşımı yapmayı planlamaktayım.
İki eve ayrı ayrı fatura ödemekten tükendim açıkcası...

Modem yeşil noktada olacak şekilde planlıyorum. Donanım bilgilerini ve birkaç ayrıntıyı aşağıya ekliyorum. Biraz araştırma yaptım ama açıkcası BİR BİLEN ile bu konuyu enine boyuna konuşmayı tercih ederim. Şu an her iki evde de internet var ama yakında diğer evdeki kontrat bitecek ve ben aboneliği iptal ettirip tek abonelikle devam etmeyi planlıyorum.

Şimdiden yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkürler.

BAĞLANTI: 16Mbps DSL
Modem: ASUS DSL N12U ve ZTE ZXHN H168N
USB wifi DONGLE: EDIMAX EW 7711UmN

Bilgisayar:
i7 3.4 Ghz, 8 GB RAM,
Windows 8,1 Single Language,

zxds.png

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle tüm üstadlara ve SDN Forum ekibine selamlar.
Ekteki fotoğrafta görülen kuş bakışı görüntüdeki iki bina arası yaklaşık olarak 100 metre (programla ölçtüğüm kadarıyla 86 metre civarı gözüküyor). Bu mesafe ile wifi paylaşımı yapmayı planlamaktayım.
İki eve ayrı ayrı fatura ödemekten tükendim açıkcası...

Modem yeşil noktada olacak şekilde planlıyorum. Donanım bilgilerini ve birkaç ayrıntıyı aşağıya ekliyorum. Biraz araştırma yaptım ama açıkcası BİR BİLEN ile bu konuyu enine boyuna konuşmayı tercih ederim. Şu an her iki evde de internet var ama yakında diğer evdeki kontrat bitecek ve ben aboneliği iptal ettirip tek abonelikle devam etmeyi planlıyorum.

Şimdiden yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkürler.

BAĞLANTI: 16Mbps DSL
Modem: ASUS DSL N12U ve ZTE ZXHN H168N
USB wifi DONGLE: EDIMAX EW 7711UmN

Bilgisayar:
i7 3.4 Ghz, 8 GB RAM,
Windows 8,1 Single Language,

zxds.png
arkadaşın verdiği linkteki şeyi alıyosun ethernetle pc ye bağlayıp balkona veya çatıya koyuyosun

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
önerilen cihazı Routera bağlayıp PC kapalı olsa dahi evdeki tüm cihazlara paylaştırabilirsin. Poe destekliyor. Cihazı çatıya kurabilirsin
Ayrıca Tplinkin 5ghz modelide var.