10 senelık modem kullanıyorum ne almalıyım orta veya ucuz yollu

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
arkadaslar teyze oglundan alma 10 yıllık ttneın verıdıgı huwaeı modem kullanıyorum yıllardır yenı modem almak ıstıyıorum modemde proplem oldugnu dusunuyorum yan odadan zor cekıyor nası bıseyler almalıyım fıkırlernızı beklıyorum

hckoala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yine diğer bir konuda belirttiğim gibi Tp-Link TD-W8961N modelini iş yerimizde kullanıyorum ve sinyal kalitesi Fiyat/Performans olarak diğer kullandığım modemlere oranla daha iyi.Tavsiye ederim.

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Bence AC destekli bir modem almalısın, yukarıdaki modem N destekli ve 2.4GHz bandında kablosuz mouse bile internet hızını etkiliyor çünkü çok yakın frekanslarda çalışıyorlar. 5GHz ise ev için yeterlidir menzil olarak 2.4GHz kadar iyi olmasa da AC destekli cihazlar arasında daha hızlı ve sorunsuz veri transferi yapabilirsin.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Internet servis saglayicindan ücretsiz yeni modem iste, senelerdir musterisiysen tehdit vs et

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bence AC destekli bir modem almalısın, yukarıdaki modem N destekli ve 2.4GHz bandında kablosuz mouse bile internet hızını etkiliyor çünkü çok yakın frekanslarda çalışıyorlar. 5GHz ise ev için yeterlidir menzil olarak 2.4GHz kadar iyi olmasa da AC destekli cihazlar arasında daha hızlı ve sorunsuz veri transferi yapabilirsin.
Kardeş biraz daha net ve açık solersen olurmu

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
2.4 mu olsun sımdı 5 mı orayı anlamadım :D
yeni nesil modemler çift bant olarak üretiliyor geriye dönük uyumluluk kapsamında 5GHz destekliyorsa 2.4GHz de destekliyor olmak zorunda. Sen 5GHz olmasına dikkat et gerisini boşver.

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
TP-LINK Archer D5 veya daha fazla bütce ile D7 modeline bakabilirsin.
bu arada bende modem almayı düşünüyordum TTNet'in verdiği dünyanın en kötü modemi Huawei HG630a kullanıyorum maalesef. Asus AC68U düşünüyordum ama TP Link Archer VR2600'ün daha iyi bir modem olduğunu fark ettim üstelik 50₺ daha ucuz Asus AC68U'dan...

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
ben ev ağını çok yoğun kullanıyorum gerek evde internete bağlanan cihaz sayısı olsun gerek netflix üzerinden film izlemek olsun, 4k televizyonum var bilgisayardan video stream yapıyorum bu modemi alıp hakkını verene kadar zorlarım üstesinden de gelir sonuçta 1 kere alıyoruz en az 5 yıl gider zaten.

Coloredd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
3ay gibi bir süre airties 5453 300mbps modem kullandım sorun çıkarmadı evin her odasından da iyi sonuçlar verdi düşün derim fiyatıda uygun

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bende airties yada zyxel öneririm. TP link modemlerin şifreleri kolay kirilabiliyor. Zyxel veya airties hiç kıramadım

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Yahu kim kıracak zaten internetin şifresini hackerların içinde yaşamıyorum ki yan tarafımda yaşlı emekli bir çift oturuyor üst katta alt katta bilgisayar kullanan adam yok zaten:tearsofjoy: Hem kırsalar ne olabilir ki en fazla birkaç GB download yaparlar, varsın yapsınlar ki modem şifresi kırmak öyle kolay bir iş değildir WPS'i kapatıp firmware güncellersen WPA2-PSK TKIP/AES şifreleme methodunu açıp adam gibi bir şifre koyarsan kimse kıramaz.

TP-Link'e bende sıcak bakmıyordum Asus DSL-AC68U düşünüyordum ama Archer VR2600'ün donanımı ve özellikleri çok iyiymiş hem TP-Link sadece ağ çözümleriyle ilgilenen bir marka olduğu için Asus gibi markalardan daha tecrübelidir bu konuda... Normal bir kullanıcıya sıradan bir modem yeter ama benim gibi normal olmayan bir kullanıcı için yetersiz.(4K live stream, PS4, Steam gibi şeyler kullanınca haliyle) Hatta şuan kullandığım modemin kendine reset attığını biliyorum zorlandığında :) Eğer TT yılbaşından sonra şuan kullandığım fiyattan interneti 50Mbps'e yükseltmem için bir kıyak yaparsa o hızı stabil olarak kablolu ve kablosuz şekilde kullanmam için üst seviye bir modem şart olacak hem o kadar pahalı değil, alın size pahalı bir modem :)
Asus RT-AC5300 Tri-Band AC5300 Fiyatı

Türkiye'de 600₺ TP-LINK Archer VR2600 Kablosuz 2600 Mbps Gigabit VDSL/ADSL Fiyatı
ama ben bunu yurtdışından gelirken kendim daha ucuza alırım...

Son düzenleme:

rawkid

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,317
Ev kullanıcısı için hele internetin de fiber değilse 60-100 tl arası herhangi bir modem gayet yeterli olur. Ancak yukarda önerilen tp-link modemden şikayetçi olan çok fazla kişi biliyorum. Çoğu ısındığını ve kendini resetlediğini veya interneti kopardığını söylüyor. Wifisinin çekmediğini söyleyende vardı. Bunun dışında her modem işini görür.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
2.4 ghz bandıdamı olmalı 5 mı onu anlamadım
Alabiliyor isen 5 ghz al. Destekleyen cihaz sayısı bi hayli çok. Tabi desteklemeyenler için de geriye uyumluluk adına bir de 2.4 ghz bandında yayın yaparlar. Apartmanda veya kablosuz sinyallerin çok fazla olduğu yerde çok işe yarar

muhammet878

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aynen arkadaşın dediği gibi kardeşim p1302 t10b kullanışlı bir ürün fiyatıda gayet uygun bende tavsiye ederim.

tesla.amca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Servis sağlayıcından istersen piyasadan daha ucuza veya ücretsiz olarak da verme ihtimali var.

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Trnet müşterisi isen ucretsiz hızlı modem kampanyasindan faydalanmak istiyorum diyorsun arayıp sana 2 yıllık taahhüt verdirip veriolar diye biliyorum.
Aradık ama paket değişikliği dediler öle dediler böle dediler vermediler yeni sözleşme yaptık bizde yazın yeniledik