Soru 10 bin bütçeye telefon önerisi | iPhone 11 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
Annemle beraber ikimiz de kendimize 10 bin lira civarları telefon alacağız. Annem Iphone 11 istiyor sizce bende aynısını almalı mıyım hala alınır mı ? Bir Telefondan beklentim öncelikli olarak uzun ömürlü olarak fazla sorunsuz kullanabilmem çünkü bir kaza olmadıkça en azından 4-5 sene kullanmayı planlıyorum. Kamera performansını önemsemiyorum yani kamerası çok iyi olmasada olur. Pili ve performansı ise önemli yani olabildikçe iyi olursa iyi olur sizce hangi telefonu almalıyım ?

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Annemle beraber ikimiz de kendimize 10 bin lira civarları telefon alacağız. Annem Iphone 11 istiyor sizce bende aynısını almalı mıyım hala alınır mı ? Bir Telefondan beklentim öncelikli olarak uzun ömürlü olarak fazla sorunsuz kullanabilmem çünkü bir kaza olmadıkça en azından 4-5 sene kullanmayı planlıyorum. Kamera performansını önemsemiyorum yani kamerası çok iyi olmasada olur. Pili ve performansı ise önemli yani olabildikçe iyi olursa iyi olur sizce hangi telefonu almalıyım ?
Merhaba,
dostum Samsung Galaxy M51 öneririm.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
iPhone 11 tabiki hala alınabilecek bir cihaz ama ben sizin yerinizde olsam (yakın tarihte 8500 e almıştım) cihazın fiyatı 12K seviyelerine ulaşmışken iPhone 12 almak için zorlardım

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru

Telefondaki tek kriterin uzun ömürlü olması ise kesinlikle 11 almalısın. Hatta 128 GB lık versiyonunu al kafan rahat olsun. Ama Samsung Galaxy Note 20 Ultra alan arkadaşlarla da bir konuş. Eğer ağır bir oyun oynamayacaksan ve büyük ekran seviyorsan o telefonu önerebilirim.

Reaksiyon puanı
2
Telefondaki tek kriterin uzun ömürlü olması ise kesinlikle 11 almalısın. Hatta 128 GB lık versiyonunu al kafan rahat olsun. Ama Samsung Galaxy Note 20 Ultra alan arkadaşlarla da bir konuş. Eğer ağır bir oyun oynamayacaksan ve büyük ekran seviyorsan o telefonu önerebilirim.
Galaxy Note 20 Ultra yı az önce kontrol ettim ve bu konuda özür dilerim muhtemelen fazla açık olmadım ancak 11 bin lirayı aşan bir telefon alma seçeneğim ne yazık ki yok. Telefondan en önemli beklentim 2-3 sene sonra değiştirmem gerekmemesi çünkü en az bi 4-5 sene kullanmam gerekiyor. Onun dışında pil ve performansı da önemsiyorum nitekim günlük olarak çok sık telefon kullanıyorum ama genelde ağır oyun olarak kullanım değil

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
İphone 11 hala çok güçlü ve 4-5 yıl hem performans hemde pil konusunda memnun edecek bir cihaz.Bütçeyi biraz daha arttırıp iPhone 12 de alabilirsin.

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
Galaxy Note 20 Ultra yı az önce kontrol ettim ve bu konuda özür dilerim muhtemelen fazla açık olmadım ancak 11 bin lirayı aşan bir telefon alma seçeneğim ne yazık ki yok. Telefondan en önemli beklentim 2-3 sene sonra değiştirmem gerekmemesi çünkü en az bi 4-5 sene kullanmam gerekiyor. Onun dışında pil ve performansı da önemsiyorum nitekim günlük olarak çok sık telefon kullanıyorum ama genelde ağır oyun olarak kullanım değil

O zaman Iphone 11'i gözün kapalı alabilirsin. Bu arada Note20'de 11.500'e düşmüş. Eğer 500 bile bütçeye katkı yapamıyorsan hiç düşünme den iphone yapıştır.

Reaksiyon puanı
8,023
Mesajlarınıza bakılırsa iPhone 11’i kafanıza koymuşsunuz ama S21 5G’de uzun süre sizi götürür ve güncel teknolojileri barındıran bir cihaz.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Mesajlarınıza bakılırsa iPhone 11’i kafanıza koymuşsunuz ama S21 5G’de uzun süre sizi götürür ve güncel teknolojileri barındıran bir cihaz.
S21 güzel cihazda uzun süre götürürmü? Çok emin değilim.Son 2 jenerasyon exynos işlemciler bana güven vermiyor.

Reaksiyon puanı
8,023
S21 güzel cihazda uzun süre götürürmü? Çok emin değilim.Son 2 jenerasyon exynos işlemciler bana güven vermiyor.
Apple gibi çok uzun süre yüksek performansını koruyamasa da evet iş görecek bir cihaz. En basitinden önümüzdeki yıllarda 5G teknolojisi kullanılabilir hale gelecek ve 11 maalesef 5G desteklemeyen bir cihaz. Bu nedenle kullanmak isterse telefonunu değiştirmek zorunda kalacak.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Uzun ömürlü bir cihaz istiyorsanız zaten Apple’ı tercih edin. iPhone 11 de sizin için en uygun cihaz olacaktır. Donanım olarak zaten Android cihazlardan hem daha güçlü hem de uzun yıllar güncel kalacak.

Ama yerinizde olsam eğer acil de değilse bence Mart ayını bekleyin derim. Yeni nesil iPhone SE’nin Hindistan’da ortaya çıkmasıyla beraber satışa sunulması da çok uzun sürmeyecektir. Hem donanım olarak çok daha güçlü (çok büyük ihtimalle A15 Bionic ile gelecektir) olacak hem 5G özelliği olacak hem de fiyat olarak çok daha ucuz olacaktır. 300 dolar rakamı şayet doğru ise ülkemize 7-8 bin civarından satışa sunulur gibi. Tabii yine %100 bir doğruluk payı yok.