Öneri 10.000 TL Bütçeye Telefon Önerisi (Nisan 2023)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
Realme 7 kullanıcısıyım. Telefonda kamera, batarya ve güncelliğe önem veriyorum. Oyun oynamıyorum. Daha çok fotoğraf çekiyorum. Realme 7'den daha iyi bir telefon arıyorum. Bütçemi bir miktar esnetebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
2-3 bin daha koyup Samsung Galaxy A73 almanı öneririm gidip Redmi alma pişman olursun

Reaksiyon puanı
5
Kazık kalıyor Realme GT2 Pro'nun yanında. Az çok aynı para ve 8 Gen 1 var.
Artık Realme kullanmak istemiyorum. Arayüzden sıkıldım. iPhone sonrası çok dağınık geldi. İki üç haftada bir temizlememe rağmen galerimde neredeyse 1000 tane fotoğraf, 40 tane albüm birikmiş. Hangi fotoğrafın asıl, hangisinin düzenleme olduğu belli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2-3 bin daha koyup Samsung Galaxy A73 almanı öneririm gidip Redmi alma pişman olursun
Araştıracağım. Realme 7'de bulunan Sony kameradan çok memnunum. A73 kamera konusunda nasıl sizce?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
çözüm belli. iphone alacaksın. realme, redmi gibi kalitesiz markalardan telefon alırsan iki seneye telefonun haşadı çıkıyor. 2 sene önce note 8 aldım o kadar fazla sorun yaşadım ki. şimdi iphone se 2020’deyim. yaşadığım saçmalıklar komedi. hangi üretici cihazının arabirimine şeker oyunu reklamı koyar. ya da frame atlaması yaşar. bu dediğim saçmalıkların hepsini miui’da yaşadım. instagram’a story atarken çamur gibi olması, kamerada takılmalar. bana yetti iphone’a geri dönmem için bu sebepler fazla fazla. sana önerim iphone xs ya da xr alman. kafan rahat olur. samsung konusunda yorumum fazla yok üst seviye cihazları gayet başarılı. ancak m serisi ve a serisinden iş çıkmaz kesinlikle benim görüşüm bu yönde en azından.
10.000 lira gibi büyük bir parayı telefona veriyorsun ve gidip samsung alıyorsun. hiç mantıklı değil. gerçekten mantıklı değil. güncelliğe önem veririm demişsin hangi redmi ya da realme telefon 1 seneden fazla güncelleme aldı? hadi aldı diyelim hangisi ilk günkü gibi çalışıyor. enine boyuna düşün. bana çok mantıksız geliyor bu markalardan orta segment telefon almak.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5
çözüm belli. iphone alacaksın. realme, redmi gibi kalitesiz markalardan telefon alırsan iki seneye telefonun haşadı çıkıyor. 2 sene önce note 8 aldım o kadar fazla sorun yaşadım ki. şimdi iphone se 2020’deyim. yaşadığım saçmalıklar komedi. hangi üretici cihazının arabirimine şeker oyunu reklamı koyar. ya da frame atlaması yaşar. bu dediğim saçmalıkların hepsini miui’da yaşadım. instagram’a story atarken çamur gibi olması, kamerada takılmalar. bana yetti iphone’a geri dönmem için bu sebepler fazla fazla. sana önerim iphone xs ya da xr alman. kafan rahat olur. samsung konusunda yorumum fazla yok üst seviye cihazları gayet başarılı. ancak m serisi ve a serisinden iş çıkmaz kesinlikle benim görüşüm bu yönde en azından.
10.000 lira gibi büyük bir parayı telefona veriyorsun ve gidip samsung alıyorsun. hiç mantıklı değil. gerçekten mantıklı değil. güncelliğe önem veririm demişsin hangi redmi ya da realme telefon 1 seneden fazla güncelleme aldı? hadi aldı diyelim hangisi ilk günkü gibi çalışıyor. enine boyuna düşün. bana çok mantıksız geliyor bu markalardan orta segment telefon almak.
iPhone 11 hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu telefonlar beni en az 3 yıl götürür mü? Bataryaları nasıl? Kamera konusunda da karşılaştırma bekliyorum.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
5 sene daha gideri olacağını düşünüyorum. iPhone 7 bile pili haricinde ilk günkü gibi çalışıyor. 3 seneye kadar güncelleme desteği kesilir ancak 2 sene daha güvenlik güncellemeleri alır. Kamerasını anlatmaya gerek yok fazla, dediğiniz üç cihazdan da iyi olduğu âşikar. Batarya konusunda diğer cihazlara göre beklentiniz fazla olmasın. 1 gün çıkarıyor ancak üstünü zorlayabilir mi pek fikrim yok.

D4B4696B-2551-49A8-9F60-60CE1AE4C11D.png

SE 2020’de aldığım değerler bu şekilde.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5
Samsung S serisi için ne diyorsunuz?

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
giriş seviye android kullanıp androidi kötülemek de ayrı bir seviye tamam miui de buglar oluyodu ama genel olarak düzeltildi reklam da kapatılıyor kişinin isteğine bağlı,ayrıca samsungun nesi var arayüzünde sıkıntı fln yok, hangi redmi telefon 1 seneden fazla güncelleme aldı demişsin 2.5 senedir note 9s kullanıyorum hala güncelleme alıyor son güncellemesini almadı performansıda aynı test ettim sadece kullanıma bağlı bataryası düştü bukadar önyargılı ve android düşmanı olmayın

Samsung S serisi için ne diyorsunuz?
s20,s21,s22 de batarya sorunu var uzun süre dayanmıyor bide ısınıyorlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Normalde ben S22 önerecektim ama onun için bütçesini 7 bin lira daha arttırması gerekiyor. S22 serisinde de 8 Gen 1 var

• İlginç
Reactions: Rei

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Normalde ben S22 önerecektim ama onun için bütçesini 7 bin lira daha arttırması gerekiyor. S22 serisinde de 8 Gen 1 var
ben almayı düşünüyordum s22 yi ama çok ısınıyor ve bataryası kötü dediler o yüzden yanaşmıyorum

tavsiye de etmiyorum alınmasını

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Eğer bütçeniz 10.000 civarı ise düşünmeden Xs alın geçin derim. Kalite hissini aldığınızda vazgeçemeyeceksiniz zaten.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
ben almayı düşünüyordum s22 yi ama çok ısınıyor ve bataryası kötü dediler o yüzden yanaşmıyorum

tavsiye de etmiyorum alınmasını
S22 Plus öneririm hocam boyut ve batarya olarak S22’den daha üstün

Yukarıda bir arkadaş S serisinin batarya sorunu olduğunu yazdı. 17.000 TL'ye iPhone almak daha mantıklı değil mi?
S22 İPhone 11’den daha iyi hocam ayrıca İPhone alınacaksa 13 Pro alınması taraftarıyım bende ikinci el 13 Pro almak istiyorum zaten 4 yıldır Xiaomi Mİ9T kullanıyorum ve ben İPhone’dan başka telefon kullanamayacağımı anladım Android tarafında Samsung alınması taraftarıyım

Realme GT2 Pro’ya baktım hocam güzel cihaz ama bana nedense çok underrated geldi

Son düzenleme:

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
S22 Plus öneririm hocam boyut ve batarya olarak S22’den daha üstün

S22 İPhone 11’den daha iyi hocam ayrıca İPhone alınacaksa 13 Pro alınması taraftarıyım bende ikinci el 13 Pro almak istiyorum zaten 4 yıldır Xiaomi Mİ9T kullanıyorum ve ben İPhone’dan başka telefon kullanamayacağımı anladım Android tarafında Samsung alınması taraftarıyım

Realime GT2 Pro’ya baktım hocam güzel cihaz ama bana nedense çok underrated geldi
s22 plus yerine s23 daha mantıklı

satılmıyor ki bulamadım teknosada 24k

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
s22 plus yerine s23 daha mantıklı

satılmıyor ki bulamadım teknosada 24k
Samsung mağazasından alabilirsin konumuz ile pek alakası yok ama Tecno Camon 19 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz ?

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Ben Realme GT2 Pro'ya hiçbir yerde denk gelmedim. Realme'nin hep giriş seviyesi telefonlarını görüyorum sadece
mediamarkt da satılıyor 13k orta segment fiyatı baya iyi telefonmuş baktım

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
S20 FE Snapdragon alabilirsin dostum, kamera ve SoC bakımından XS baş edemez.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
S20 FE Snapdragon alabilirsin dostum, kamera ve SoC bakımından XS baş edemez.
günü kurtarmak diyoruz buna ömür olarak 5 yıllık xs'in 5 sene daha rahatlıkla idare edebileceğini düşünen taraftayım. one ui'da stabil çalışan bir arabirim, işlemci bir miktar daha güçlü ancak kesinlikle xs diyorum. insanların şu senede 4 yıllık iphone 11'i düşünmeden almasının başlıca tek nedeni sorun çıkarmaması ve kamera konusunda halen daha çok iyi olması. arkadaşın zaten işlemci ile anladığım kadarıyla fazla bir işi olmayacak. kamera ön planda diye yorumladım. bu arada note 20'deki gibi plastik kapaklı bir telefon yapmayı bir amiral gemisinde yakıştıramıyorum samsung kanadında. apple ile samsung'un kalite algısı çok başka. kağıt üstünde belki fark olabilir, belki bana modern toplumun kölesi diyeceksiniz ancak ikisini yan yana getirsek eminim ki çoğu kişi xs'i seçecektir. akıcılığı, ekran kalitesi, malzeme kalitesi, kamera ve video performansı halen daha muazzam. ios işletim sisteminin ayrıcalığını demiyorum bile. uygulama geliştiricileri dahi android'de her cihaza aynı muameleyi uyguluyor. bunun en somut örneği instagram mesela. s22'de de story atsan, j5'te de story atsan ikisinde de çamur gibi çıkıyor görüntü.
1680438558510.png

1680438588734.png

1680438926317.png

sanki özetliyor gibi her şeyi..

Son düzenleme:

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
günü kurtarmak diyoruz buna ömür olarak 5 yıllık xs'in 5 sene daha rahatlıkla idare edebileceğini düşünen taraftayım. one ui'da stabil çalışan bir arabirim, işlemci bir miktar daha güçlü ancak kesinlikle xs diyorum. insanların şu senede 4 yıllık iphone 11'i düşünmeden almasının başlıca tek nedeni sorun çıkarmaması ve kamera konusunda halen daha çok iyi olması. arkadaşın zaten işlemci ile anladığım kadarıyla fazla bir işi olmayacak. kamera ön planda diye yorumladım. bu arada note 20'deki gibi plastik kapaklı bir telefon yapmayı bir amiral gemisinde yakıştıramıyorum samsung kanadında. apple ile samsung'un kalite algısı çok başka. kağıt üstünde belki fark olabilir, belki bana modern toplumun kölesi diyeceksiniz ancak ikisini yan yana getirsek eminim ki çoğu kişi xs'i seçecektir. akıcılığı, ekran kalitesi, malzeme kalitesi, kamera ve video performansı halen daha muazzam. ios işletim sisteminin ayrıcalığını demiyorum bile. uygulama geliştiricileri dahi android'de her cihaza aynı muameleyi uyguluyor. bunun en somut örneği instagram mesela. s22'de de story atsan, j5'te de story atsan ikisinde de çamur gibi çıkıyor görüntü.
Ekli dosyayı görüntüle 181167

Ekli dosyayı görüntüle 181168
Ekli dosyayı görüntüle 181169
sanki özetliyor gibi her şeyi..
Sen ikisi arasında kalırsan XS al.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
günü kurtarmak diyoruz buna ömür olarak 5 yıllık xs'in 5 sene daha rahatlıkla idare edebileceğini düşünen taraftayım.
Hayır dostum ona günü kurtarmak demiyoruz, iOS 18 almayacak bir telefon seni nasıl 5 yıl 'rahatlıkla' götürebilecek anlayamadım.
işlemci bir miktar daha güçlü ancak kesinlikle xs diyorum.
SD 865, A14'ün en verimli çalıştığı telefon olan 12 Pro Max ile baş edebilen bir SoC, Geekbench'de A13 Bionic'in 7w'da verdiği puanı 5w'da veriyor. Gerçi şöyle bir şey de var, 11'in kasası ve soğutması o kadar berbat ki sürdürülebilir performansta XS Max'in gerisinde. :p

insanların şu senede 4 yıllık iphone 11'i düşünmeden almasının başlıca tek nedeni sorun çıkarmaması ve kamera konusunda halen çok iyi olması
Evet senin de dediğin gibi şu an iPhone 11 almanın tek mantıklı açıklaması ekosistem ya da düşünmeden almak olabilir. Kamera konusunda asla rekabetçi değil, S20 FE Snapdragon bile baş edebiliyor 399 dolarlık iPhone 11 denen telefonla, ki o fiyat bandında 3 ay önce 799 dolarlık S22 varken asla rekabetçi değil.
Kamera kısmına gelmişken, XS'in zaten sorunlu bir kamerası var, araştırabilirsin. O riske girmezdim.
uygulama geliştiricileri dahi android'de her cihaza aynı muameleyi uyguluyor. bunun en somut örneği instagram mesela. s22'de de story atsan, j5'te de story atsan ikisinde de çamur gibi çıkıyor görüntü.
S7 zamanlarında değiliz dostum, sosyal medyada iOS'dan daha iyiyiz diyen arayüz geliştiricileri bile var.
Twitter muamma ancak Instagram ile Samsung'da anlaştı, sosyal medya entegrasyonu S21 modellerinden beri Samsung'un amiral gemilerinde de var, kaldı ki kendim S21 FE kullandım, Instagram'da üzmeyeceğinin garantisini ben verebilirim.
Kafam fena karıştı. 10-15 bin TL verip Android almak her nedense riskli geliyor ? Bütçeyi artırıp iPhone 11 mi baksam?
Öncelikle 399 dolarlık, IPS panelli, 2 yıl sonra güncellikten bihaber kalacağın, premium hissiyattan öte kalın çerçeveli telefonu almak ne 2. elde ne sıfır piyasasında almak mantıklı değil, ki ön kamera dışında gerek düşük ışık, gerek gün ışığı, gerek dinamik aralığı olarak S20 FE baş edebiliyor 11 ile.

Eğer kamera odaklı bir kullanım varsa bütçe arttıramazsan S21 FE, arttırabilirsen Galaxy S22 alabilirsin.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Kafam fena karıştı. 10-15 bin TL verip Android almak her nedense riskli geliyor ? Bütçeyi artırıp iPhone 11 mi baksam?
şahsi görüşümce mantıksız olur o parayı android'e bağlamak. 11 alırsan ödediğin parayı stabilite, güncelleme, ekosistem ve apple'ın garanti desteğinde geri kazanırsın. samsung'un garanti hizmetleri de vasat.
Evet senin de dediğin gibi şu an iPhone 11 almanın tek mantıklı açıklaması ekosistem ya da düşünmeden almak olabilir. Kamera konusunda asla rekabetçi değil, S20 FE Snapdragon bile baş edebiliyor 399 dolarlık iPhone 11 denen telefonla, ki o fiyat bandında 3 ay önce 799 dolarlık S22 varken asla rekabetçi değil.
Kamera kısmına gelmişken, XS'in zaten sorunlu bir kamerası var, araştırabilirsin. O riske girmezdim.
konu şu ki birisi 2019 çıkışlı bir cihaz emsal fiyat bandında ise s22 bu sene çıktı. 4 senelik bu farkta halen daha rekabetçi.
S7 zamanlarında değiliz dostum, sosyal medyada iOS'dan daha iyiyiz diyen arayüz geliştiricileri bile var.
Twitter muamma ancak Instagram ile Samsung'da anlaştı, sosyal medya entegrasyonu S21 modellerinden beri Samsung'un amiral gemilerinde de var, kaldı ki kendim S21 FE kullandım, Instagram'da üzmeyeceğinin garantisini ben verebilirim.
s21 fe kullanan arkadaşım instagram kalite düşüklüğünden dert yanıyor. sosyal medya'da içerik üreten birisi olarak illallah edip iphone 8 plus aldı ve şu anda çok mutlu. arkaya müzik koyduğunda 144p olduğuna ben şahidim. müzik olmasa bile kaliteden aşırı kısıyor. apple cihazların hiçbirinde böyle bir sorun yok.
SD 865, A14'ün en verimli çalıştığı telefon olan 12 Pro Max ile baş edebilen bir SoC, Geekbench'de A13 Bionic'in 7w'da verdiği puanı 5w'da veriyor. Gerçi şöyle bir şey de var, 11'in kasası ve soğutması o kadar berbat ki sürdürülebilir performansta XS Max'in gerisinde. :p
exynos 990'ı baz aldım. kaldı ki adam işlemci ile fazla işim yok diyor. gündelik kullanımda ios daha iyi hissettirecektir. sentetik teste vurduğumuzda çok daha başarılı olduğunu görebilirsin.

işin içine oyun katmıyorum adamın kullanım amacı o değil çünkü. gündelik kullanım yapacağından bahsediyor.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
5 senelik uzun süre kullanamayacağın en ufak zorlanmada cayır cayır yanan iphone xs almak istiyosan alabilirsin bütçeyide arttırıp 60hz ips panelli 828p iphone 11 de alabilirsin