1 Yıllık S7 Edge Deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Android de telefonu aldığında yavaş yavaştır durduk yere iphone 6 larda olduğu gibi uçak olan telefon biranda ios11 geldiginde telefon çökmüş gibi yavaşlamaz, apple planlı eskitmeyi artık gizlemiyor bile
Apple ın güncelleme politikası maalesef bu.İnsanlar da güncelleme alıyoruz diye inanıyorlar halbuki örnek olarak 5S e IOS 8 sonrası gelen güncellemeler yüklenmemeliydi.En kötü IOS 10 da kalınmalı yoksa telefon çöpe dönecek.
--- Gönderi Güncellendi ---
Android de telefonu aldığında yavaş yavaştır durduk yere iphone 6 larda olduğu gibi uçak olan telefon biranda ios11 geldiginde telefon çökmüş gibi yavaşlamaz, apple planlı eskitmeyi artık gizlemiyor bile

HTC SONY stock android mi kullanıyor ki GM5 sandın galiba, stocklarda gayet iyi çökebiliyor bu google ile cihazın uyumluluğu ile alakalı
Stock anroide çok yakın kullanıyor.HTC artık kendi uygulamalarını bile kullanmıyor içinde ek olarak sadece Google uygulamaları ile geliyor.Misal Android 8.0 Sony ortaklığı ile geliştirildi bu sayede XZ Premium şuan 8.0 kullanıyor.

polat128

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Abartmayın. Ben de bu söylemlere inandım. Gayet de yavaşlıyor telefon

Edit: Örneğin whatsapp bazen kitleniyor. Eski mesajları ararken falan..
eee fabrika ayarlarındaki haliyle o kadar uygulama vs. yüklü halini karşılaştırırsak iphone da yavaşlar cancağzım, o androidde uygulamanın hatasıda olabiliyor sonuçta açık kaynak, uygulamaya bi güncelleme gelir bakarsin düzelir

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Yazılımla bi derdim yok. Stok android görünümlü cihazlara sıcak bakmıyorum pek. Sony, OnePlus gibi cihazlara ondan pek ilgim yok mesela

polat128

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Apple ın güncelleme politikası maalesef bu.İnsanlar da güncelleme alıyoruz diye inanıyorlar halbuki örnek olarak 5S e IOS 8 sonrası gelen güncellemeler yüklenmemeliydi.En kötü IOS 10 da kalınmalı yoksa telefon çöpe dönecek.

Aynen sorunsuz bi ios7, ios11 den çok daha başarılı, sistem sorunsuzsa ne gerek var güncellemeye.
Yazılımla bi derdim yok. Stok android görünümlü cihazlara sıcak bakmıyorum pek. Sony, OnePlus gibi cihazlara ondan pek ilgim yok mesela
evet yaa çok bomboş duruyor telefon içi dışı hiç göze hitap etmiyor.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Cam olmasindan bahsetmiyorum ben, s7 de cam ama o orta kısımdan aldığı darbelere gorilla glass dayanıyor ancak edge de kıvrımlı taraftan aldığı darbede hiç şans vermiyor
benimde telefon yere köşesi bayağa ezildi.hem ön hem arka.ama orta bölümünde sadece çizikler oluşmuştu

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bir buçuk yıl önce eşime 6s aldım kendime s7 edge. Bir ay önce ikisinden birini satıp note 8 almaya karar verdim. 6s ı satıp, s7 edge yı eşime verdim. Ilk hafta menülere alışmada zorluk yaşadı. Sonradan ise çok memnun kaldı.kendisi 5 yıllık iphone kullanıcısı. Hakeza bende yıllarca iphone kullandım . 6s şarj %15 oldu mu bazen kapanırdı. Teze gelin gibi soğuğa hiç dayanamaz kapanırdı . Kayak yapanlar bilir, iphone serisi hicbir cihaz soğuğa dayanmaz. Teknoloji işi biraz da sans galiba. Şuanda amiral gemileri 2 yılı sorunsuz devirdi mi bence şükretmek lazim.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bu telefonu almadan önce 3.5 yıl s3 kullanmıştım. Telefonu aldım. Çok beğendim. Herkese önerdim vs vs.. Ama şimdi öyle gözüküyor ki o kadar mükemmel bir telefon değil. Sahip olduğu özellikleri koruyabilseydi evet mükemmel olabilirdi. Telefonu alalı tam 1 yıl oldu ve bu süreçte telefonu nasıl kullandığımı ve özellikle son dönemde karşılaştığım sorunları anlatmak istiyorum

Öncelikle telefonu çok dikkatli kullandım. İlk 5 ay boyunca silikon kılıf + cam ekran koruyucu, sonraki 7 ay ise spigen slim armor ve ekran koruyucusuz. Yaklaşık ilk 3 ay hiç hızlı şarj kullanmadım. Sonraki 3 ay çok acil durumlarda kullandım. Takip eden 6 ayda ise gün içinde sürekli hızlı şarj kullanıp sadece gece uyurken normal şarj ile şarj ettim. Telefonu birkaç kez muslukta suyun altına tuttum. Spigen'in su geçirmez kılıfıyla 1-2 saat (belli aralıklarla) su altında yani havuzda kullandım. Telefonu kılıfıyla sadece birkaç kez 30 cm den halıya ve 20 cmden parkeye düşürdüm :)

Şimdi sorunlara gelelim.

1. Telefonu ilk aldığımdan bugüne kadar batarya performansı %30 - %40 azaldı. Bunda hem android 7nin etkisi hem geçen zamanın olduğunu düşünüyorum. İlk aldığımda 6-7 saat ekran süresi alıyordum. Şimdi 4-4.5 saat.

2. Home tuşunun altına ince bir toz girdi. Nasıl ve nerden geldi bilmiyorum. Sahilde sadece bir kez kullandım o da çok dikkatli yine. Çıt çıt ses geldi bir süre sonrasında o ses gitti.

3. Her nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde home butonunun %10luk bir bölümünün boyası birden gitti. Kırık gibi gözüküyor resmen. Ne ara boyası soyuldu anlamadım.

4. Telefon son 1 aydır ekrana kendi kendine basıyor. Ben telefonu suya sokalı 2-3 ay olmuşken birden bire bu sorunun çıkagelmesi çok mantıksız geldi. Ortada hiçbir şey yokken yani... Bazen gün boyunca hiç kendi kendine basmıyor, bazense üst üste defalarca oluyor. Sorun "u,i,8" tuşlarının olduğu bölgede. Çünkü klavyede yazarken bazen bu harflere defalarca basıyor.

5. Telefon ilk defa 2 gün önce şarj %5ken kapandı. Telefonu açtığımda %0 gösteriyordu. Dün ise. Telefonu %15le kapadım, 1 saate geri açtım. Telefon %14le açıldı, kendine gelirken yani 1 dakika içinde şarj %8 e indi.

Bu üstte anlattıklarımın hepsi donanımsal sorunlar gördüğünüz üzere. Neyse ki telefonu pek düşürmediğimden pembe çizgi gibi bir sorun yok. Garantiye götürmek için bütün sorunları mı yazsam yoksa sadece birini veya birkaçını mı bilemedim. Özellikle ekranın kendi kendine basması ve batarya çok sıkıntı oldu. Ama bir tanesine kullanıcı hatası deyip, onu düzeltmeden diğer parçaları tamir edemeyiz diye ücretli bir tamir (Özellikle de ekran tamiri) isterlerse naparım bilmem. Bu telefonu bu haliyle 1500'e alan bile olmaz herhalde...
1.5 yıldır s7 kullanıyorum. 1 ve 3. Maddeler dışındakileri yaşamadım. Kullanım ile ilgili olabilir. Teleflna suç atmamak lazım

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Samsung un, hiç yeni cihazlarını kullanmadığın gayet aşikar, hiç bir kasıntı yok eski touchwizden eser kalmadı, ip7 kasar ama s7 asla kasmaz, heee nadir yaşanan ufak tefek çökmeleri diyorsan o samsunga özel değil androidin dezavantajı, zamanla düzelir, ayrıca adamda zaten kasma ile alakalı hicbiseyden bahsetmemiş ki yazısında.
iphone 7 kasar s7 asla kasmaz mı?cahil iphone kitlesinin samsung versiyonu.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
1.5 yıldır s7 kullanıyorum. 1 ve 3. Maddeler dışındakileri yaşamadım. Kullanım ile ilgili olabilir. Teleflna suç atmamak lazım
Telefonu ne kadar dikkatli kullandığımı yazdım. Ayrıca s7 ile s7 edge yi bir turmamak lazım. o edge ekran birçok sorun doğuruyor. bir de herkes bu sorunları yaşayacak diye bir şey yok.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Sorunlarinizdan 4'lu paragraf servislik bir durum. Urununuz eger distributor garantili ise servisin bu konuda yardimci olacagini tahmin ediyorum. Bu kendi kendine basma/basmama sorunu birkac kucuk dusurmenizden kaynakli olabilir. Dokunmatik baglati connectorunde bi sorun olduysa boyle sacmalamayabilir. Donanimsal bir sorun oldugu kanaatindeyim servis kullanici hatasi tespit etmezse ilgilenecektir. Ithalatci garantili ise biraz ugrastirabilirler.

Diger konularda soyulma vb gibi kasa kalitesi ile ilgili konularda firmanin ciddi kalitesizlik sundugunu soyleyebiliriz. 1 yillik urunse boya atmasi rezil bir durum. Bu konu zaten daha oncede gundeme gelmisti.

Pil performansiyla ilgili, malum android sistemi epey kaynak tuketen bir sistem. Uykudayken bile gozle gorulur bi azalma goruluyor. Ama hizli sarj kullanmamaniza ragmen pil kalitesindeki dusme iyi degil. Gerci bu konuda cevremdeki kullanicilardan negatofnbir feedback duymadim ama size tavsiyem bu konuyu servise belirtip pil degisimi yaptirsaniz iyi olacaktir. Orjinal sarj adaptoru kullanmaya gayret edin. Mumkunse kutudan cikan adaptoru ve kabloyu kullanin. %20 olunca sarja takin %100 olana kadar cikarmamaya ozen gosterin.

Acikcasi samsung s7 edge modelini pembe ekran sorunundan sonra tavsiye etmeyi kestim. Cunku bu sorun bir iki yerde degil epey feedback aldim.

Urunun kendisi teknik olarak ve donanimsal olarak gercekten guzel ve basarili bir model. Gerek ekrani, gerek kamerasi, gerek chipset gucu gayet iyi. Ama bu gucu yazilim ile pekistiremeyince kullanicilarin memnuniyeti bozuluyor. Bu konu ile ilgili ben hep soyle soyluyorum; samsung bir cihaz icine ios yuklensebo cihaz 4/4'luge en yakin cihaz olur. O yuzden apple'in yazilim basarisi ile su android cihazlarin ozellikleri birlesse tam bi butun saglanir.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
1 yıldır bende kullanıyorum performans açısından hiçbir sıkıntı yok fakat edge ekran kılıf ile cam koruyucuyu birlikte taktırtmıyor telefonu rahat aklınız hiç kalmadan kullanmak istiyorsanız sakın s7 edge almayın iki elimle sıkı sıkı tutuyorum nadir çıkarıyorum cebimdende mecbur...6s ile takas edicem yakın zamanda

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
senin ömrün kadar teledon kullandım lan bire ahmak ikisinide kullanmadan cevap verecek sen kadar cahil değilim
Kurduğun cümle tamamen yanlış.İphone kullananlar kasma sorunundan sorun yaşamıyor.Yeni gelen güncelleme ile kasmalar başlamış olabilir ama onun dışı kasmıyor.En yüksek performans iphone da.Bu bir gerçek.Ben apple fanı değilim.Hatta performans ve optimizasyon dışı bence kötüler.En azından o fiyata göre.Ben samsung kasar da demiyorum.Ekran kırılmasa hala galaxy wonder kullanıyordum.Tanıdığım s3 kullananlarda var.

gizemli_03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 senedir note 4 kullandım ve sadece batarya da skntı yaşadım donanımsal olarak bi skntı yaşamadım. şimdi ise s7 kullanıyorum 2 ay fln oldu gayet te güzel he ilerde ne yaratır bilmiyorum ama performans konusunda bi canavar.ayrıca kullanımdan ve yüklediğiniz uygulamalarda ileriye dönük telefonu etkiliyebilir ki bu bir anroid açığıdır.ıpone kullanmadım ve kullanmamda samsung un 3 sene önce verdiği özellikleri ıpone daha yeni veriyo 4k çekim ram da yükselme ıp68 sertifikası ve optik imaj...

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Eklemeyi unuttuğum bir diğer sorun da piksel yanması. Bembeyaz bir ekran açınca klavyenin ve bildirim çubuğunun gölgesi rahatlıkla gözükebiliyor.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Beyler telefonu 1600 e satmayı düşünüyorum. Alıcısı da çıktı gibi. servise falan götürmedim hiç telefonu daha. ne dersiniz. satayım mı? üstüne 400 falan koyup zte axon 7 almayı düşünüyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Beyler telefonu 1600 e satmayı düşünüyorum. Alıcısı da çıktı gibi. servise falan götürmedim hiç telefonu daha. ne dersiniz. satayım mı? üstüne 400 falan koyup zte axon 7 almayı düşünüyorum.

Benden size bi dost tavsiyesi 1600'un ustune 400 koyup zte axon 7 almak yerine kvk garantili bi mi6 alin performansinizi ikiye katlayin. 2000 liraya en guclu urun bu suanda. Cokta guzel bir urun.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Benden size bi dost tavsiyesi 1600'un ustune 400 koyup zte axon 7 almak yerine kvk garantili bi mi6 alin performansinizi ikiye katlayin. 2000 liraya en guclu urun bu suanda. Cokta guzel bir urun.
Mi 6 en olmadık seçenek hocam ya. Cam kasa, kulaklık girişi yok ki en önemlisi bu.