1 yıllık GM 9 Pro deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Yani ilk olarak aldığıma pişman olduğumu söyleyeyim

Vatandan aldığım telefon gelmişti. Ne yapacağımı biliyordum. 1300 liraya alınan bir telefondan çok birşey beklememek lazım.

İlk geldiği an: E postamı kurup direk oyun testlerine başlamıştım diğer yandan gerekli uygulamaları indiriyordum. Tabi daha önce eski telefonlar kullandığımdan bu telefon bayağı akıcı geldi.

Oyun testlerim hala notumda

Pubg Yüksek Grafik (Yüksek akıcılık) 10 dk içinde %4 şarj.
Call of Duty Orta Ayarlar ( Yüksek akıcılık)
10 dk içinde %3 şarj

Başka çok oyun var ama uzatmaya gerke yok. Şarj olarak memnun kalmıştım. Artı olarak parlaklık %60 daydı. Yeniydi telefon zaten. Şarj dolma hızıda oldukça tatmin edici. Ortalama 50DK içinde fulleniyor telefon. (0 dan).

Oyun performansı olarak tatmin olduğumu söyleyebilirim. Ki içinde Snapdragon 660 be 4GB Ram var.

Kamera olarak çok iddaalı bir telefondu zaten. Iphone 7 Plus da bulunan lensin aynıdı bulunmakta. Ki abimin Iphone 7 Plus'i ile karşılaştırdığımızda hafif solukluk dışında neredeyse hiçbir fark yoktu. Sadece renkler bir tık soluktu fakat fiyatına göre oldukça harikaydı. Ve Portre modu cidden güzel çalışıyordu. Ayrıca telefonda yüz tarayıcı bulunmakta.

Video konusunda cidden güzeldi. 1300 TL lik bir telefon ile 4K video çekebilmek gerçekten iyiydi. Ki sabitleyicisi optik olmasa bile o hissiyatı veriyordu.

Hoparlör sesi oldukça iyiydi ve Dolby Atmos özelliği ile oldukça hoş bir sesi vardı.

En önemli yer tasarım. İlk olarak telefonu ya Siyah almanızı öneririm. Ki güç butonu kırmızı olduğundan çok güzel duruyor. Ve güc butonunun üstüne video çekme tuşu var. Kilidi açıkken 1 sn basılı tutunca direk kamera açılıyor ve video başlıyor. Kilit ekranında çalışmıyor nedenini bilmiyorum. Ve tuş telefonu dikey tuttuğunuzda çalışıyor. Ekran tarafında Amoled bir ekranımız var. Kendine özgü sadece GM 8 ve GM 9 Pro da kullanılan farklı bir tasarım. 18:9 ekranı ile güzel bir hissiyat sağlıyor. 2160x1080 yani tabirimizle 1080P bir ekran. Ekranı
oldukca hoş geliyor.

Arkada ise bir parmak izi okuyucumuz , GM yazısı ve 2 adet kameramız var. Parmak izi okuyucu stabil oldukça eliniz cok kirli yada ıslak olmadığı sürece oldukça hızlı. GM yazısı biraz büyük ki kılıf kullanacaksanız çok belli olmaz. Kameralardan bahsettim.

Tutuş olarak cidden Premium hissettiren bir telefon. Yarı cam bir tasarımı var. Fakat şarj olurken veya oynarken biraz ısınıyor. Kılıf varsa hissetmiyorsunuz.

Dayanıklılık olarak çok bir iddası yok telefonun. Su damlalarına karşı sıkıntı yaşamazsınız fakat suya düşerse aynısını söylemek zor. Ekran dayanıklılığı kesinlikle MUAZZAM bir telefon.

Örnek olarak:

Köydeyken 2. Kattaydım ve telefona bakıyordum. Telefondan bakarken düştü. Tabi düştüğü yer betondu ve ekranının üstüne düşmüştü. Yeni telefon için bütçe düşünürken telefona baktım. Dedim ben kör oldum herhalde. Ama yok. Sadece küçücük bir çizik var ve görmesi zor. 5M den düşmesine ragmen hiç birşey olmadı.
e tabi korktum bataryasına bişe oldu diye. Teknik servise götürdüm anlattım 2. Kattan düştü diye vs. Bir sıkıntısı varmıdır diye. Adam yanımda içini açtı telefonun ve ince ince baktı. Tabi ben birşey anlamıyorum :p . Adam bir sıkıntısı yok dedi. güvenerek aldım tabi 50 liramıda aldı tabi. Adam tek tek inceledi her parçasını. O günden sonra böyle kullanıyorum.

sonuç olarak 1.5 yıl daha kullanacağim ve umarım beni götürür. Ki şu anda fiyatı 2300 lerde. Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi telefon denebilir. Sonuç bu. Sorusu olan bir arkadaş varsa alabilirim.

Hazard

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Kötü bir özelliğini göstermediğin halde neden pişman oldun?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Fotoğraf da eklense çok iyi olurmuş bu haliyle de güzel.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
GM 9 Pro çok beğendiğim bir telefondu.

SPRONZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Bütceyi biraz daha arttırsaydım çok daha iyi bir telefonum olabilirdi. Ona üzülüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani bir örnek atabilirim
bence hala vatana söleyip telefonu geri verip yenisini alabilirsinde aldığın telefon zaten iyi

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Şimdi onun yerine realme 7 yada illa GM istiyorsanız GM 21 pro yu alın
GM 21 pro teknik özellikleri
Mediatek g90 t
128 GB hafıza 6 GB RAM
Buda geekbench skoru
IMG_20210404_172312.jpg