1 Yıl Avrupa'ya Gelmeyelim!

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
1 YIL AVRUPA'YA GELMEYELİM!

Şampiyonlar Ligi’nden haksız yere men edildiği için 45 milyon Euro’luk tazminat davası açan ve “Bu dava bizim namusumuz” diyen F.Bahçe’nin UEFA ile pazarlık yaptığı ve 1 yıl daha Avrupa kupalarına katılmayacağı ortaya atıldı.

HTSPOR - HABER KÖŞKÜ
Serdar Ali ÇELİKLER

Fenerbahçe yönetiminin her fırsatta “Onur-Namus meselemiz” dediği CAS Davası’nı geri çekmesi gündeme bomba gibi düştü. Bizzat Başkan Aziz Yıldırım’ın 3 gün önce Yeni Şafak gazetesinde çıkan röportajında “Namus meselemiz” olarak adlandırdığı CAS Davası’nın geri çekilmesi camiada infiale yol açarken, yönetimin UEFA ile pazarlığı da sonlandıramadığı konuşuluyor.

“EN AZ 3 YIL CEZA ALIRDI”

Fenerbahçe yönetimi, konuyla ilgili resmi açıklamalar dışında sessizliğini korurken ismini açıklamak istemeyen bir UEFA yetkilisi “Fenerbahçe en ideal kararı vermedi belki ama en doğru kararı verdi. Bu dava geri çekilmese ve kaybedilseydi F.Bahçe en az 3 yıl ceza alırdı. Şimdi bu kadar ceza almayabilir” yorumunu yaptı. Öte yandan Fenerbahçe yönetimine yakın kaynaklar; kulübün Ocak ayında UEFA ile Nyon’da yaptığı ve reddettiği pazarlık şartlarına geri döndüğünü öne sürüyor.

‘1 YIL DA BİZ GELMEYELİM’

Aralarında Ali Koç-Nihat Özdemir-Cihan Kamer’in de bulunduğu bir grup F.Bahçe yöneticisi Ocak ayında Nyon’da UEFA yetkilileri ile buluşmuş ve CAS davasının çekilmesi karşılığında UEFA’nın tavrının ne olacağını sormuştu. UEFA’nın yanıtı ise “Hem davayı çekin hem de gelecek sezon da UEFA organizasyonlarına katılmayacağınıza dair bir başvuru yapın. Biz de disiplin soruşturması açmayalım” şeklinde olmuştu.

Şimdi bu pazarlığın yeniden gündeme getirildiği ve o günlerde bu şartı reddeden F.Bahçe yönetiminin “1 yıl da biz gelmeyelim” teklifini yeniden gündeme aldıkları iddia ediliyor. HABERTÜRK’e konuşan UEFA yetkilisi “Fenerbahçe’nin böyle bir teklifi var mı?” sorumuza “Yorum yok” yanıtını verdi. Aynı yetkili böyle bir teklif gelmesi halinde UEFA tarafından kabul edilme ve dosyanın kapanma ihtimalini ise kişisel fikri olarak ‘yüksek’ bulduğunu ifade etti.

İKİNCİ SENARYO: CEZA VAR AMA ERTELENECEK

Fenerbahçe cephesinde ise daha olumlu görünen bir başka senaryo daha konuşuluyor. Bu senaryoya göre ise UEFA 1 ya da 2 yıl cezaya hükmedecek ancak cezayı askıya alacak. Platini’nin FIFA Başkanlığı için Türkiye ve etkisindeki yaklaşık 10 ülkenin oyunu alabilmek adına ceza askıya alma planını uygulayabileceği de ifade ediliyor.

CAMİADA TEPKİ BÜYÜK

Birkaç gün içinde açıklanması beklenen Etik Kurulu raporu ve olası TFF kararı ile içeride hiç ceza almaması beklenen Fenerbahçe’nin; yönetimi eliyle CAS Davası’nı çekmesi camia ve taraftarda büyük infiale yol açtı. Bu davranışın yönetimin suçu kabul etme adımı olarak yorumlayan Fenerbahçe dernekleri ve gruplarının bir kısmının 19 Mayıs’taki seçimlerde mevcut yönetimde yer alan isimlere tepki göstereceği öğrenildi.

AYDINLAR DAVA AÇABİLİR

Fenerbahçeli kongre üyelerinin bir kısmı ise yönetime dava açma planları yapıyor. Fenerbahçe yönetiminin CAS Davası ile birlikte 45 milyon Euro’dan da vazgeçtiğini düşünen bazı kongre üyelerinin yedekler de dahil tüm yönetim kurulu üyelerine “Şahsi sorumluluk” davası açmayı planladıkları konuşuluyor. Önceki Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar 32. Gün programında “Eğer benim zararım varsa 45 milyon Euro’yu cebimden veririm. Ama F.Bahçe yönetiminin zararı varsa ben de kongre üyesi olarak onlara dava açarım” dediğini de hatırlatan Fenerbahçeliler bu yönetim tarafından çok yıpratılan Aydınlar’ın da mahkemeye başvurabileceğini ifade ediyorlar.

MAYIS SIKINTISI!

Özetle hem içeride TFF Kararı; hem dışarıda UEFA pazarlığı hem kongre hem de futbol takımının şampiyonluk mücadelesi ile Mayıs ayı Fenerbahçe için tüm düğümlerin çözüleceği bir ay olacak.

“BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR ÇOK RAHAT OLMAMALI”

F.Bahçe’ye istediğini yaptıran ve CAS Davası’nı çektiren UEFA’nın iddianame ve raporlarda ismi geçen diğer takımlarla ilgili de “Kesinlikle ve tamamen affedici olma” rolünü üstlenmesinin de zor olduğu ifade edildi. HABERTÜRK’e konuşan UEFA yetkilisi “Beşiktaş, Trabzonspor ya da diğer söz konusu takımlar da ceza alanı içinde ve o kulüplerin de ‘çok rahat’ olmaları için bir gerekçe göremiyorum” demekle yetindi.

TARAFTAR ÖFKELİ

* Sebeplerini bekliyorum. Resmi sitede olan açıklama bu kadar kısa olmamalı.
* Allah kahretsin sabah sabah moralim sıfır.
* Demek yıkıldık sonunda.
* Ne yani federasyonla işbirliği içerisine mi girdik? Pazarlık konusu mu oldu bu dava?
* Demek ki istediğimizi almışız işte güzeel..
* Yazık gerçekten yazık. Dik duran bir yönetimimiz var dedik ama onu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.
* Vazgeçersen yenilirsin yazık.
* Bu durumun mantıklı açıklaması olmadıkça hakkım hiç birinize helal olmaz.
* Biz o kadar direnelim siz neler yaptınız.
* Davadan dönenin Allah cezasını versin.
* Utandım hakikaten. Onur davamız ne gibi pazarlıklara kurban oldu‚ neydi onurumuzdan vazgeçmemizi gerektiren motivasyon çok merak ediyorum(!)
* Tatmin edici sebepleri bir an önce yazsınlar‚ yoksa istifa dilekçelerini sunsunlar kulübe‚ o dava namusumuzdu !
* Karşılığında ne alırsak alalım bu kararı desteklemiyorum.
* Oldu mu şimdi ha oldu mu.

ANTU COM.’DAN ANKET

CAS’da açtığımız davayı geri çekmemizi doğru buluyor musunuz?

Hayır bulmuyorum % 53.91
Evet buluyorum % 28.13
Fikrim yok % 17.97

Kaynak

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
"Habertürk'e konuşan UEFA yetkilisi"... Başka söze ne gerek var :D :D

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
tabi canım. bu kadar gazete, site hepsi fener düşmanı. :)

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Haberturk hakkında yorum yapmaya gerek bile yok. Saraçoğlundan boşuna kovulmadılar.

bibooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabi canım. bu kadar gazete, site hepsi fener düşmanı. :)
Gazeteler falan filan Fener düşmanı bilmem ama kusura bakma açık açık söylüyorum benim görüşüm bu yönde;
sen ve forumdaki çoğu kişi kanaatimce Fenerbahçe düşmanı :) Haz alıyor olabilirsiniz bu tür yergilerden bilmiyorum ama bence sizin olayınızın özü budur.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Gazeteler falan filan Fener düşmanı bilmem ama kusura bakma açık açık söylüyorum benim görüşüm bu yönde;
sen ve forumdaki çoğu kişi kanaatimce Fenerbahçe düşmanı :) Haz alıyor olabilirsiniz bu tür yergilerden bilmiyorum ama bence sizin olayınızın özü budur.
size kalsa doğruları söyleyen herkes fener düşmanı. :)

bibooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
size kalsa doğruları söyleyen herkes fener düşmanı. :)
Tamam da kime göre doğrular ona karar vermek gerekli.Size göre mi bize göre mi :) Felsefe yapmış olayım biraz mutlak doğru yoktur zaten.Ama devamlı devamlı Fenerbahçe üzerine yorum,konu vs. açmak bana mantıklı gelmiyor.Herkes kendi takımından çok bizle ilgileniyor.Aklıma başka birşeyde getirmiyor bu artık.İnsan azıcıkda rakibim dediği ama saha dışındada dost olduğu adamların görüşünede saygı duyar.Ama bence insanların çoğu haz alıyor bundan ego tatmin ediyor.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hiçbir ego fenerlilerin en büyük biziz herşeyi yaparız kimse bize birşey yapamaz yıkarız dökeriz başkanı hapisten çıkarırız egosu kadar kuvvetli değildir..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Tamam da kime göre doğrular ona karar vermek gerekli.Size göre mi bize göre mi :) Felsefe yapmış olayım biraz mutlak doğru yoktur zaten.Ama devamlı devamlı Fenerbahçe üzerine yorum,konu vs. açmak bana mantıklı gelmiyor.Herkes kendi takımından çok bizle ilgileniyor.Aklıma başka birşeyde getirmiyor bu artık.İnsan azıcıkda rakibim dediği ama saha dışındada dost olduğu adamların görüşünede saygı duyar.Ama bence insanların çoğu haz alıyor bundan ego tatmin ediyor.
bunun saygı ile ne alakası var. sizler de galatasaray ile ilgili olumsuz haberlerin konularını açıyorsunuz.

sizin gibi bazı fenerbahçeliler olayları görmezden geliyorsunuz. daha doğrusu görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz. aksini iddia edenlere de hep aynı cvapları veriyorsunuz. biz sizi şöyle yendik, büyüklük budur, vs...

şu cas davası olayında bile işi nerelere getirdiniz. pek çok fenerli yönetime tepki gösteririken, yönetim eleştiriere sessiz kalıp cevap veremezken sizler ortaya atılıp kendinizce tezler üretmeye çalıştınız. aksini söyleyenlere de "düşman" etiketi yapıştırdınız.

kimsenin düşmanlık yaptığı yok. biz sadece hak edenin ceza almasını istiyoruz.

meselenin özeti bu...

bibooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiçbir ego fenerlilerin en büyük biziz herşeyi yaparız kimse bize birşey yapamaz yıkarız dökeriz başkanı hapisten çıkarırız egosu kadar kuvvetli değildir..
Eee tamam da bak kendinde diyorsun FENERLİLERİN :) Mesele bizim meselemiz demek ki :) Bunda sizin sorun ettiğiniz ne ?

bunun saygı ile ne alakası var. sizler de galatasaray ile ilgili olumsuz haberlerin konularını açıyorsunuz.

sizin gibi bazı fenerbahçeliler olayları görmezden geliyorsunuz. daha doğrusu görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz. aksini iddia edenlere de hep aynı cvapları veriyorsunuz. biz sizi şöyle yendik, büyüklük budur, vs...

şu cas davası olayında bile işi nerelere getirdiniz. pek çok fenerli yönetime tepki gösteririken, yönetim eleştiriere sessiz kalıp cevap veremezken sizler ortaya atılıp kendinizce tezler üretmeye çalıştınız. aksini söyleyenlere de "düşman" etiketi yapıştırdınız.

meselenin özeti bu...

Tamam kendince sende haklısın ama ben sizi şöyle yendik falan filan demedim yani kendi adıma :) Sadece birşey daha sorcam.Bu mesele bizim lehimize sonuçlandığı zaman bize karşı bir birşeyler borçlu hissetcekmisin kendini ? Eğer aleyhimize sonuçlanırsa ben hissetcem açık açık diyorum.

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ölü taklidi yapsakta kurtuluş yok sanırım senden. nedir bu fener düşmanlığın anlamış değilim. tamam şike yaptık, maç satın aldık, futbolcu ayarttık, seneye şampiyonlar lıgıne gıtmıyoruz, lige eksi puanla başlayacagız, hatta 2. lige de düşmeye razıyız. Tamam mi şimdi bir derin nefes al rahatla. Ama dikkat et uyudugun koltuktan düşünce uyanacaksın o rüyadan:mrgreen:

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Tamam kendince sende haklısın ama ben sizi şöyle yendik falan filan demedim yani kendi adıma :) Sadece birşey daha sorcam.Bu mesele bizim lehimize sonuçlandığı zaman bize karşı bir birşeyler borçlu hissetcekmisin kendini ? Eğer aleyhimize sonuçlanırsa ben hissetcem açık açık diyorum.
hele bir sonuçlansın. :)