1 Tb iPhone hafızasını dolduran arkadaşım.

MuratKndl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşım 1 TB iPhone hafızasını doldurmuş, nasıl başarıyorlar anlamadım, benim128 gb hafızam var 108 boş
Hangi modeli kullanıyor bilmiyorum fakat örnek verecek olursam iPhone 14 Pro Max modelinde ProRAW moduyla çekilen bir fotoğraf en az 80 mb civarı oluyor. Video da çektiğini varsayarsak günde en az 2 3 gb kadar bir alan kullanımı oluyor. Apple'ın bulut depolama hizmetlerini kullanmıyorsanız gayet doğal dolması.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
685
Hangi modeli kullanıyor bilmiyorum fakat örnek verecek olursam iPhone 14 Pro Max modelinde ProRAW moduyla çekilen bir fotoğraf en az 80 mb civarı oluyor. Video da çektiğini varsayarsak günde en az 2 3 gb kadar bir alan kullanımı oluyor. Apple'ın bulut depolama hizmetlerini kullanmıyorsanız gayet doğal dolması.
Arkadaşlar milletin telefon ile yaptıklarını görünce benim yaptıklarım face kullanan dayılar gibi haftada 2 tame foto çekiyorum insta youtube banka hariç uygulama kullanmam ?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Gri alanı da artmıştır.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Raw Çekin Yapıyordur Hocam Videolarda Yüksek Yer Tutuyor Tamamen İş Mantığıyla Düşünmek Lazım Profesyonel Kullanıcı Olabilir :)?

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Editör olabilir
Içerik üreticisi olabilir
Tasarimci olabilir
Muhasebeci olabilir
Yazilimci olabilir
medya kuruluşunda çalişiyir olabilir
Olabilirde olabilir
Adam var 20k telefon kullaniyor bi whatsapp birde ziraat mobil adam var (benim gibi) telefonh herşeydir onun üzerinden para kazaniyordur veya çok fazla şey indirip silmeyi sevmiyordur

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Nasıl dolduruyorlar yav o kadar yeri bende modelleme animasyon yazılım üzerine uğraşıyorum ama şuan 40gb boş yeirm var 460gbtan telefonda bildiğim kadarıyla aşırı büyük uygulamalarda yok yani.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Nasıl dolduruyorlar yav o kadar yeri bende modelleme animasyon yazılım üzerine uğraşıyorum ama şuan 40gb boş yeirm var 460gbtan telefonda bildiğim kadarıyla aşırı büyük uygulamalarda yok yani.
Bazi kişiler veri silmeyi sevmezler aradan vakit geçince eski cerilere bakip gülerler

Fjord

Asistan
Reaksiyon puanı
1,347
Tebrik etmek lâzım, bende 5 yılda 128 GB’ın yarısı dolmadı.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
685
Benim işim telefon üzerinden değil ayda yılda bir sahil fotosu çekiyorum, konuşacak sevgili falan da yok, WhatsApp son mesaj 1 hafta önce gelmiş, youtube insta banka gerisi yok telefon bom boş duruyor öyle işte?