1. SDN Röportajı- Süpper Moderatör Ufuk Soruları Cevaplıyor

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Selam, öncelikle tebrik ederim. Büyük bir farkla röportaj yapmaya hak kazandınız ?

75133

Soru 1- Öncelikle sizi tanıyalım. Kısaca kendinden bahseder misin?
Cevap- Ben Ufuk, zaten kullanıcı adımı da zamanında sormasınlar diye o şekilde değiştirmiştim. Yakında 2 çocuklu bir baba olacağım.

Soru 2- Boyun ve kilon nedir? (B/K Endeksi yapalım sana)
Cevap- Boy sanırım 1.65 filan ama kilo maşallah şu an galiba 106 kiloyum... (utanma smileyi şeysii)

Soru 3- Hangi siyasi görüşe sahipsin? (Murat Burç)
Cevap- Yıllardır CHP’ye üyeliğim mevcut, ancak şu an yanlış bir muhalefet politikası yürüttüklerini düşünüyorum. (Siyaset yassak ha ona göre)

Soru 4- Dini inancın nedir?
Cevap- Aslında soru burada farklı olarak sorulmuştu diye hatırlıyorum forum içerisinde ancak burada direkt olarak yalın bir soru geldi. Dini inanca hiçbir zaman sahip olamadım ya da bana göre olmadığını düşündüm. Allah vardır ancak din konusu biraz karışık. Onun içindir ki Deist olarak bakıyorum hayata.

Soru 5- 3 kelime ile kendini anlatır mısın?
Cevap- Sade, düz ve şişko

Soru 6- Nasıl bir kişilik yapısına sahipsiniz?
Cevap- Düz adamım işte, daha ne diyeyim...

Soru 7- Başarı hikayen nedir? ( @Ömer Canbaz )
Cevap- Hayatta hiçbir zaman başarılı olamadım Ömer, bundan sonra da zaten bir beklentim yok. Hayatta en iyi yaptığım şey çocuklarımdır.

Soru 8- Hobileriniz ve fobileriniz nedir peki?
Cevap- Yürüyüşü çok severim, uzun bir aradan beri çıkamıyorum. Ancak yakın bir zamanda tekrar yürüyüşlerime başlayacağım. Fobi olarak yükseklikten korkuyorum. ?

Soru 9- En sevdiğin şarkı nedir ve en sevdiğin şarkıcı kimdir?
Cevap- Nothing Else Matters şarkısını ne zaman dinlesem ilk gün ki gibi tüylerim diken diken olur. En sevdiğim şarkıcı ise Zeki Müren benim için bir idoldür.

Soru 10- Hayattaki en büyük pişmanlığın nedir?
Cevap- Sanırım şu an reel olarak iş hayatımda ki başlangıcım, keşke bu işe başlamasaydım dediğim çok olmuştur.

Soru 11- Olmazsa olmaz kült kuralların var mı?
Cevap- Hiçbir zaman kurallar içerisinde yaşamadım, tek istediğim “saygı” dır.

Soru 12- Hayatta olmazsa olmaz dediğin neler var?
Cevap- Sadece eşim ve çocuklarım.

Soru 13- En sevdiğin dizi/ film nedir?
Cevap- Dizi: Yerli – Avrupa Yakası Yabancı – Prison Break
Film: Schindler’in Listesi ve Piyanist olabilir. ?

Soru 14- Hayatının dönüm noktası neydi? (Ömer Canbaz)
Cevap- Bunu hiç düşünmedim, hayatı her zaman düz yaşarım. Kafa yormam. ?

Soru 15- Sana göre eğlence nedir? Nasıl eğlenilir?
Cevap- Dostlar olsun gerisini aramam...

Soru 16- Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin?
Cevap- Boş zamanlarımda genelde dizi izlerim, eğer kafam kaldıracak gibi olduğunda ise kitap okurum.

Soru 17- Kendinde sevmediğin bir özelliği bizimle paylaşır mısın?
Cevap- Sade birisi olmayı seviyorum, açık sözlüyümdür.

Soru 18- Yapmak istediğin ve bir türlü yapamadığın bir şey var mı?
Cevap- Buralardan çekip gitmek. ?

Soru 19- Ülkenin bilinçli olarak dış destekli bir ihanete uğradığını ve bu yolla parçalanmak istediğini ve bunu gücü elinde bulunduranlar tarafından yapılmak istendiğini düşünüyorum bunun hakkında ne düşünüyorsun? ( @Murat Burç )
Cevap- Amerika’nın oyunu bunlar. Bu konu tamamen siyaset odaklı olduğundan dolayı cevap vermeyeceğim. Murat Burç’u özele davet ediyorum. ?

Soru 20- Yönetim olarak kendi ayağına sıkmış mı sayılıyorsun? (Sorunu es geçmiyorum)
Cevap- Evet aslında öyle denebilir, anket olarak gayet ileride olan Murat abinin ibresi birden bana döndü.

Soru 21- Murat Burç’u neden moderatör yapmıyorsunuz?
Cevap- Daha önce yapılmış sanırım ben yokken, artı olarak benim tam görüşümü soracak olursa siyasetin çok içerisinde olması sebebi ile biraz çekinebiliriz. Çünkü moderatör olduktan sonra o siyasi görüşü her zaman sıkıntı yaratabilir kendisine.

Soru 22- Birinci olmak için çok çabaladın mı? ( @MrtAltg )
Cevap- Beni sizler var ettiniz halkım... ?

Soru 23- SDN’i nereden duydun ya da üye olmanda biri vesile oldu mu? ( @AmbaSSadoR )
Cevap- Tam olarak hatırlamasam da büyük ihtimal bir şeyler ararken üye oldum ve sonrasında uzun bir süre girmedim. Aklıma geldiğinde benim böyle takılmam gereken bir forum olmalı dediğimde gelmiştim ve fazla geçmeden direkt olarak moderatör olmuştum.

Soru 24- Neden SDN? Ve 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun? ( @kontrol )
Cevap- Ben sadeliği seven birisi olduğumu söylemiştim, ShiftDelete.Net’te her zaman sade oldu, yalın oldu. Kurallarımızı hiçbir zaman sıkı denetim içerisinden geçirmedik, birçok kullanıcımıza tölerans gösterdik. Onun için bu yalınlığı seviyorum onun için buradayım. 5 yıl sonra nerede olduğumu ben bilemem. Onu zaman gösterecek, buralarda olursam ki olmak isterim.

Soru 25- Süper mod olmak nasıl bir şey? Ne gibi sorumluluk yüklüyor omzunuza?
Cevap- Süper Moderatör olmak birçok sorumluluğu elinde bulundurmak demek. Burada ki her kullanıcıdan ve moderatörden siz sorumlusunuz. Onun için omuzlarımızda ki yük her zaman olacak, ancak ben duruma alışığım.

Soru 26- Yönetimde kendine en yakın gördüğün kim var?
Cevap- Her arkadaşıma eşit seviyede davranmak isterim, kimseye kimsenin hakkı geçsin istemem. Onun içindir ki yönetimde ki her bir arkadaşım benim ailemin bir parçasıdır. Burayı her zaman aile olarak gördüm, bunu her bir moderatör arkadaşım bilirler zaten.

Soru 27- Yemek yapabilir misin? Yapacak olsan foruma hangi yemeği yapardın?
Cevap- Aslında yemek yapmasını severim, boş bir zamanım olduğunda canım yemek yapmak istiyor ise saatlerce mutfakta durabilirim. Bu aralar yapmak istediğim Lazanya var tarifini bulursam yapmak istiyorum o zaman beraber yiyebiliriz. ?

Soru 28- SDN’de ne sevdiğin bölüm neresi?
Cevap- Dizi ve Film bölümünü seviyorum çünkü moderatör olduğumda ilk orada başlamıştım görevime…

Soru 29- Bir dönem Creative kullanıcı adına sahiptin, özel bir anlamı var mıydı?
Cevap- Bir anlam ve önemi benim için yok, ancak içerisinde ki kendi anlamı büyük. Bazı kullanıcı arkadaşlarımız “Yaratıcı” anlamında başka yönlere çekmek istediler onun için sonrasında karar alarak değiştirmek zorunda kalmıştım. Özlüyor muyum, belki...

Soru 30- Türkiye’de forum kültürü hangi yöne yol almakta ? ( @Ben Kenobi )
Cevap- Sosyal medyaya yetişmek artık çok zor. Facebook, Twitter, Instagram derken forumlar unutuldu. iRC çok severdim eskiler bilir, orada vakit geçirmek sohbet etmek insana haz verirdi ancak artık şimdi neredeyse yok gibi bir şey oldu. Sanırım forumlarda oraya doğru gidiyor. Çünkü artık Facebook üzerinde yardımlaşma sayfaları bile mevcut.

Soru 31- Yöneticilerden kimi banlamak isterdin ( AmbaSSadoR)
Cevap- @by efsane bazen beni çıldırtıyor.. ?

Soru 32- Forumda sebep uydurabilecek olsan ilk kimi banlardın? (Murat Burç)
Cevap- Sebebi olmadan buradan kimsenin gitmesini istemem. (Aranma Murat Burç ?)

Bonus Soru- Bir sepette 12 yumurta var. Altı çıktı kaç kaldı? ( @Usain )
Bonus Cevap- Sanırım çocukluğumuzun kandırmacalı sorularından bir tanesi. Sepetin altı çıkarsa kalmayacağını bilirim, ancak 12 den 6 çıkarsa o zaman 6 kalır. Burada söylenmek istediğini anlamak gerekir. ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir dahaki oylama ne zaman seyyaha vermiştim tekrar ona vereceğim.

Reaksiyon puanı
51
Ufuk abi o Esir in koyduğ fotoğraftaki kişi senmisin yoksa photoshop mu çünkü senin profil fotoğrafındaki gözlüklü veya saçı çok uzun değil?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ufuk abi o Esir in koyduğ fotoğraftaki kişi senmisin yoksa photoshop mu çünkü senin profil fotoğrafındaki gözlüklü veya saçı çok uzun değil?
Bayağı bir oynanmış hali. Kendi profil foto benim ancak şimdi sakal ve saçlarda yok.. :) Sakallardan sıkıldım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ufak bir dipçik Murat Burcun 20.000 mesaj var:D Heralde bir yılda en çok mesaj atma rekorunun sahibi kendisi:D
Ve açtığım konu 1000'i geçmez.
Ne dinliyorsunuzda 1000'i geçen yorum yoktur.
Ama 2 senedir çoook yavaş ilerliyor.

Aslında istatistik bölümü gelmesi lazım buraya. Kişinin mesaj ortalaması, en çok alıntılanan , en çok beğenilen mesaj sayısı hangi bölümde ne kadar mesaj var. Kaç kişi bloklamış vb.
@by efsane

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kimi blokluyorsunuz bu kadar arkadaş, ben kimseyi bloklamıyorum.. :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Bilmem cok var bakmam gerek tablete kaldik zor...
Çok yokmuş:
Screenshot_2019-08-26-16-10-45.png

Son düzenleme:

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
önemli bir şey değil ama insan dolar 4.91 tl olduğu için neden sdn lobisine gönderilsin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

gizli saklı bir şey demeye çalışmadım.
Vay be dolara bak 4.91

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Teşekkür ederim doğum günümde açtığınız için konuyu :D