1 Laptop 2 Monitör

Bu konuyu okuyanlar

ni4way

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hali hazırda notebook kullanıcısıyım ve 75hz bir monitörüm mecvut.

1- 144hz bir monitör almak istiyorum
2- notebook cihazımda sadece 1 adet hdmi , 1 adet type-c mevcut bunların haricinde display port veya vga bağlantısı gibi başka bağlantılar yapılamıyor.

1 laptop 2 monitör kullanmak istiyorum çözüm önerileriniz nedir acaba ? Bazı yerlerde hdmi ile 144hz alamayacağımı okudum fakat hdmi kablosu 2.0 ise 144hz alınabiliyormuş.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Notebook'un HDMI çıkışının sürümünün de ehemmiyeti var.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
2017 yılında aldığım Dell 7567 ile HDMI üzerinden 144 Hz alabiliyordum. Eğer kablo iyiyse ve elinizdeki laptop çok eski değilse alırsınız. Laptop modeli nedir? Type-C portunun da DP destekli olması lazım ayrıca.

ni4way

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2017 yılında aldığım Dell 7567 ile HDMI üzerinden 144 Hz alabiliyordum. Eğer kablo iyiyse ve elinizdeki laptop çok eski değilse alırsınız. Laptop modeli nedir? Type-C portunun da DP destekli olması lazım ayrıca.
Laptop modeli Monster Abra A5 v13.1

ni4way

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster'a sorduğumda 144hz'i 1080p olarak alabileceğimi söylediler artı olarak hdmi çoğaltıcı ile 2hdmi girişinden 2 monitör bağlarsam uzat seçeneği ile kullanabilirmiyim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Monster'a sorduğumda 144hz'i 1080p olarak alabileceğimi söylediler artı olarak hdmi çoğaltıcı ile 2hdmi girişinden 2 monitör bağlarsam uzat seçeneği ile kullanabilirmiyim?
HDMI çoğaltıcı ile iki farklı görüntü veremezsiniz. Mantıken düşündüğünüz zaman tek HDMI girişini çoklarsanız zaten aynı görüntüyü iki farklı monitöre vermiş olursunuz.

ni4way

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki 2. monitörün çıkışını type-c to hdmi ile yaparsam ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki 2. monitörün çıkışını type-c to hdmi ile yaparsam ?
Type-C çıkışının DP destekliyor olması lazım. Thunderbolt 3 desteği varsa o da olur. Ancak düz bir Type-C çıkışı ise olmaz. Görüntü desteğinin olması lazım yani. Büyük ihtimalle yok çünkü DP desteği olduğu taktirde çıkışın yanında simgesi oluyor zaten. Thunderbolt 3 desteği olsa Monster belirtirdi açıklamada diye düşünüyorum ancak yine de arayıp sorabilirsiniz.

ni4way

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle biraz eksik bilgi verdim sanırım HDMI ile kullanacağım monitör 144hz , type-c çıkışı ile kullanacağım monitör 60hz

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şimdi şöyle biraz eksik bilgi verdim sanırım HDMI ile kullanacağım monitör 144hz , type-c çıkışı ile kullanacağım monitör 60hz
Hocam önemi yok. Bakın her Type-C çıkışı görüntü desteği vermez. Bunun için DisplayPort desteğine sahip olması gerekiyor. İster 360 Hz ister 45 Hz monitör takın bunların önemi yok. Type-C portunda görüntü çıkışı özelliği yoksa hiçbir monitöre görüntü veremezsiniz. Bu özelliğin olması lazım ki bu özellik de yeni nesil cihazlarda oluyor genelde. Eski Dell 7567 cihazımda bende benzer bir sorunu yaşadım. Mecburen yeni bir laptop aldım. Şu an miniDP, HDMI ve DP destekli Type-C çıkışı ile 3 monitöre görüntü verebiliyorum.

ni4way

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım hocam çok teşekkür ederim sağolun bilgilendirmeleriniz için :)

eronyedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam önemi yok. Bakın her Type-C çıkışı görüntü desteği vermez. Bunun için DisplayPort desteğine sahip olması gerekiyor. İster 360 Hz ister 45 Hz monitör takın bunların önemi yok. Type-C portunda görüntü çıkışı özelliği yoksa hiçbir monitöre görüntü veremezsiniz. Bu özelliğin olması lazım ki bu özellik de yeni nesil cihazlarda oluyor genelde. Eski Dell 7567 cihazımda bende benzer bir sorunu yaşadım. Mecburen yeni bir laptop aldım. Şu an miniDP, HDMI ve DP destekli Type-C çıkışı ile 3 monitöre görüntü verebiliyorum.
Ben de bu konu başlığındaki arkadaşın benzeri bir durumdan muzdaribim çok güzel açıklamışsınız yardımlarınız için teşekkürler.

qollum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba 3 monitörden görüntü aldığınızı yazmışsınız bende dock station kullanıyorum linkini aşağıya bıraktım. DP ve HDMI girişli olarak laptop ekranı haricinde bağladığım 2 monitör var ve sadece 1 tanesinden görüntü alabiliyorum. Ancak 2. bir dock veya dönüştürücü taktığımda ve monitörleri ayrı docka taktığımda 2 monitörden de görüntü alabiliyorum. Laptopumda thunderbolt 4 girişler mevcut. Kısaca problemim 3. monitör dock stationa bağlıyken windowsta algılanmıyor. Bilgin varsa yardım edebilirsen çok sevinirim. NPO TCD-103 MacOS/Win 4k HDMI DP VGA PD Gigabit 8in1 Dock Station