1 hostinge 2 farklı site kurma

Bu konuyu okuyanlar

Yigitgencer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dün hostinger.web.tr üzerinden hosting aldım. Hosting paketinde sınırsız web sitesi kurabileceğim yazıyordu ama ben nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olablir misiniz? Bir şirket için hazırlıyorum bu yüzden acil. Hepinizin cevaplarını bekliyorumç

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bir şirkete 2 adet site kuracaksın sanırım english ve turkish olarak ?
Doğru muyum ? :)

Yigitgencer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bir şirkete 2 adet site kuracaksın sanırım english ve turkish olarak ?
Doğru muyum ? :)
Aslında küçük bir şirket, bir sitede blog diğer sitede Tanıtım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nedenini anlamadım ama ayrı ayrı istediler.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
2 yöntem var. 1 subdomain altına kurmak, 2 klasör altına kurmak.
Subdomain altına kuracaksan c veya plesk panel hangisini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama açın oraya kurulum yapın.
Diğer yöntem www klasörü altında örnek veriyorum blog diye bir klasör açın içerisine kurun bloğu.

Bu kadar.

Bear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
cPanel'e giriş yaptığında Addon Domains kısmı var. O kısımdan hostingine istediğin kadar alan adı ekleyebilirsin. Konu ile ilgili çok bir bilgin yok ise firmandan destek almanı öneririm.

Yigitgencer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
cPanel'e giriş yaptığında Addon Domains kısmı var. O kısımdan hostingine istediğin kadar alan adı ekleyebilirsin. Konu ile ilgili çok bir bilgin yok ise firmandan destek almanı öneririm.
Ben hallettim. İlginiz için çok teşekkürler.

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
tek bir hostinge 2 farklı site kurabilirsiniz. Ancak şöyle bir sorun var. Normalde site ana dizini http kısmındadır. Siz mesela siteadıcom şeklinde alan adının dışında http klasörü içine bir klasör açıp oraya kurabilirsiniz. O zaman da şöyle olur : siteadıcom/xxx şeklinde.
Bu tarz durumlarda Reseller alıp ( 10 , 30 hatta 50'ye kadar ) alan adları destekleyen host paketleri var. Tavsiyem odur.