1 Haftada İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
1 Haftada İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

Bazı dil kursları, hafif hipnoz ve bilinçaltı yöntemleri ile kısa bir sürede İngilizce bilgisini verebildikleri iddiasında...

15f45bc4-3384-4aee-a7ed-0ff5fa5444dd-444x333.jpg

1 haftada İngilizce konuşmak mümkün mü?​

Bazı dil kursları, klasik yöntemlerle 4 -5 ayda öğrenilebilecek başlangıç düzeyindeki İngilizce bilgisini böylesine kısa bir sürede verebildiklerini iddia ediyor.​

Kullandıkları metod ise hafif hipnoz ve bilinçaltı yöntemleri... Peki nedir hipnozla İngilizce öğretimi? Psikiyatristler ne düşünüyor, uygulamanın sağlığa zararı var mı?​

İyi bir kariyer için en az bir yabancı dili akıcı konuşabilmek oldukça önemli. Ancak, günlük koşuşturmaca içinde uzun süreli kurslara zaman ayırmak zor. Onun için insanlar artık kısa süreli ama verimli metotları tercih ediyor.​

Bu metotlardan biri de hipnoz desteğiyle yabancı dil öğrenimi.​

Peki hiç İngilizce bilmeyip de bu kurslara katılanlar 1 hafta sonra neler yapabilir.​

Eğitim Koordinatörü Anıl Akıtürk, "Londra’da bir ara sokağa bıraksak. Orada çok rahat restorana gidip karnını doyurabilecek, oteline gidip rezervasyon yapabilecek, taksiye binip havalimanına gidip Türkiye’ye çok rahat gelmesine yarayacak bir İngilizce becerisine kavuşmuş olur" diye konuştu.​

Tabii hipnoz denilince, tüm İngilizce bilgisinin bir anda beyne yükleneceğini düşünmemek gerektiğinin altı çiziliyor.​

Bu kurslarda da diğerlerindeki gibi temel İngilizce eğitimi veriliyor. Öğrenilenlerin pekiştirilmesi için de derslerin ardından bazı telkin yöntemleri kullanılıyor.​

Yöntemi tercih edenler ağırlıkla mesleki yabancı dil problemlerini çözmek isteyenler.​

Uzmanlar, "Ehil Kişilerce Yapılmalı" Diyor

Peki yöntem gerçekten işe yarıyor mu, tıp dünyası bu konuda neler düşünüyor?​

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Doç.Dr.Sibel Mercan, "Kişinin dil fobisi varsa bu yöntem kullanılabilir. Ehil kişilerce yapılmalı" dedi.​

Kurslarda 1 kur bir hafta sürüyor, devam etmek isteyenler için toplam kur sayısı ise 6...​

Kaynak

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
başlıktaki sorunun cevabı yazının içinde cevaplanmamış sinir oluyorum böyle yazılara. başlığı süsleyip yazı içerisinde defalarca kullanıyorlar elde var gene sıfır

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
ben mümkün olduğunu düşünmüyorum :)

Reaksiyon puanı
188
konu hortlamış gerçi ama ben de bir yorum ekleyeyim :)

NLP yöntemleri ile mümkün olduğunu duymuştum ama ilk önce kişinin öğrenme yapısının çözülmesi gerekiyor.

en güzel öğrenme yöntemi de yaşayarak öğrenmek :) en etkilisi ve hızlısı :)

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
en sonunda ehil kişilerle münkün diyor. Fiyatlar da muamma... aynıdır ama diğerleriyle öyle

tahmin ediyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
7 Yıl Anadolu Lisesi
4 Yıl İngilizce Öğretmenliği okuduk...
3 yıldır da İngilizce İle bir şekilde İçli Dışlıyız...

14 Yılda Advanced düzeyde İngilizce bilgisine kavuşmuş bir İnsan olarak şunu diyorum ben bu haldeyken İngilizce Bildiğimi İddia Etmiyorum!!!

Hal böyleyken bir ZIP ÇIKTI ben Bir Haftada İngilizce Öğrendim diyecek...
Benim 14 Yılıma Küfredecek...

Hass.....

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
hipnoz mipnoz bizi bozar, böyle entel dantel işlerle olmaazz.
hipnozla gelen hipnozla gider
hem nedir temel prensip: dil dile değmeden dil öğrenilmeeezz.... :biggrin:

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Uydurmuşlar...Reklam kokusu geliyor...

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
7 Yıl Anadolu Lisesi

14 Yılda Advanced düzeyde İngilizce bilgisine kavuşmuş bir İnsan olarak şunu diyorum ben bu haldeyken İngilizce Bildiğimi İddia Etmiyorum!!!

Hass.....

Nokta.

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
hep kandırmaca bunlar :)

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
lakin işin işine hipnoz gb psikiyatrik bir konu girince sağlık bakanlığı konuya el atmalı,yakmalı yıkmalıydı...özelin özeli uzman Dr. işidir hipnoz...
ki öğle kimseyede öğretilmez kolay kolay

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
llavinya bu çömezler konularında ki edebi ve bilimsel değeri henüz anlayamamışlar . Üzüldüm bak şimdi. Ama yine de konularına hak ettiği değeri veren eski eş dosttan birilerinin olduğuna eminim :)))

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Beyne ir çip yerleştiriyorlar o çip sayesinde her dil biliniyormuş:mrgreen:

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
1 haftamı çok geç bizim burdaki kurslar 3 gün içinde öğretiyor.:D

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
7 Yıl Anadolu Lisesi

Hass.....

aynen katılıyorum

cikofdx

Asistan
Reaksiyon puanı
7
7 Yıl Anadolu Lisesi

Hass.....

Yukarıda yazılanlara aynen katılıyorum özellikle Hass..... kısmına :clap::laugh:

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Sadece İngilizce mi?Ama olmaz ki :D.Almanca, Fransızca, Rusça... nerede?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
llavinya bu çömezler konularında ki edebi ve bilimsel değeri henüz anlayamamışlar . Üzüldüm bak şimdi. Ama yine de konularına hak ettiği değeri veren eski eş dosttan birilerinin olduğuna eminim :)))

Çömez?

Kusura bakma arkadaşım...

Senin Branşın mesleğin nedir bilmiyorum....

Ama yıllardır uğraştığın para emek harcadığın alan hakkında birileri çıkıp 1 haftada öğretiriz derse sen ne düşünürsün?

Ben 1996 yılında İngilizce Öğrenmeye Başladım...

O sene Kitaplara verdiğim para 150 DOLAR

Ve bu fiyat her sene 3 aşağı 5 yukarı aynı şekilde devam etti...

7 yıl Anadolu lisesi okudum...

Bölüm olarak Yabancı Dil Bölümü okudum...

Sonra Ünv de İngilizce Öğretmenliği okudum...

Her sene 1000 lira üzerinde Harç parası...

Başka Şehirde yaşamanın getirdiği masraflar...

yaklaşık yılda 4000-5000 lira masraf...

Bunun yanı sıra artık boyumu geçen Ders Kitapları ve Fotokopiler...

Sayısız Final ve Vize sınavları...

Proje ödevleri...

Üniversitede Diğer arkadaşların sana getirdiği ÖDEVLER ve ÇEVİRİLER...

Bunca Şeyden sonra BEN İNGİLİZCE KONUSUNDA KENDİMİ çok zayıf görürken...

Bu kadar Emek etmişken...

Birisi çıkıp

1 haftada
1 ayda
1 yılda

Bu iş öğrenilir derse kim olursa olsun sinirlenirim...

İş bir Hipnoza Kalsaydı
Bu ülkenin 7 yıl Cumhurbaşkanlığını yapan Kişi

Yabancı toplantılara katılmaktan mahrum kalmazdı...

Zorunlu katıldığı toplantıda tek bildiği İngilizce cümle I Don't Know English olmazdı...

Hala ÇÖMEZ ler anlamaz diyorsanız kusura bakmayın ben ÇÖMEZlik dönemini çok geride bıraktım...

--------------

Hipnoz olayına gelince...

Bir dönem araştırdım...

Hatta evimde 4-5 tane Hipnoz CD si var...

Bunların belli bir yere kadar başarılı olduğunu kabul etmekle beraber tek başına İnsanın bilmediği bir şeyi kısa sürede insanın beynine depolayamayacağını çok iyi biliyorum...

Bu Hipnoz teknikleri

Telkinler yoluyla DİL ÖĞRENİMİNDEKİ OLUMSUZlukları ortadan kaldırmada yardımcı olur...

Örneğin Çocuklar Dil Öğreniminde Arkadaşlarının Bir Hata Yaptıklarında Kendisine Gülmesini Önemsemezler... Bu Yüzden Öğrenmeleri daha kolay olur...

Ancak Yetişkin Bir Kişi Çevreyi Haddinden fazla Önemser...
Bir Hata yaparsam Rezil Olurum...

Yabancı Bir Kelimeyi Seslendirme Konusunda ben bu sesi çıkaramam

Gibi İnsanın Mental Olarak etkileyen Olumnsuzluklar olur...

Bu HİPNOZ ve TELKİNLER bu tip olumsuzlukları kaldırmada
İnsana Öz güven vermede yardımcı olur...

Yoksa Bir Seans Yapıp bir anda 1000 kelime 4 Tense 5 Grammar konusunu silip yutmasına imkan tanımaz...

Ben Yapamıyorum
Ben Öğrenemiyorum duygusunu ortadan kaldırır o kadar...

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
kardeşim zaten advanced seviyesinde öğretiriz demiyo ki haber. başlangıç (beginner) seviyesinde öğretebiliriz diyor.:laugh:

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar dil dediğimiz şeyin ucu bucağı yok ki birisi tutup iddia edebilsin ki ben ingilizceyi bir haftada öğretiyorum diye. bir haftada bir haftalık ingilizce öğretebilirler. ingilizce dediğinizde o dil ile üretilen her türlü bilimsel, edebi, kültürel, folklorik veriyi kapsayıp kapsamadığınızı, değilse ingilizce ile neyi kastettiğinizi açıkça belirtmeniz gerekiyor. anamdan aldığım türkçeyi üç senede zar zor tam, anlamlı gramatik cümlelerle konuşabilirken bunlar galiba bir zamanların zihin geliştirme kurslarının yaptığını yapmaya çalışıyorlar. adam toplayıp paralarını alıp vınnn.:lol::scared:

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
niye sadece ingilizce var, belki ben ortaya bi karışık istiyorum:D:D:D

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
İngilizceyi bianda çalışmadan öğrenmek isteyen tembeller oltaya :D

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
@adoganses hocama katılıyorum. Haberin başlığı kışkırtıcı açıkçası. @Elbruz46 herhalde buna takıldın ama bence gereksiz. Çünkü basit şeyler yani yabancı bir ülkede temel ihtiyaçların için gerekli ingilizceyi
ileri seviye hafıza teknikleri ve hipnoz ile öğrenebilirsin. Herkezin ingilizce öğrenme amacı farklıdır. Ve böyle bir eğitimde kesinlikle sınıflandırma(hiç bilmeyen, az bilen vs....) yapılmıştır.Eminim ki eğitim tekniği itibariyle etkilidir.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Öğrenmek mümkün ama kullanmak değil. Dil işi birikim işi, öyle matematik, fizik formülü öğrenmeye benzemez gramer kuralları.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Elbruz46 ne yaptın üstad ben sana mı dedim çömez diye? Lütfen. ben konuyla alakası olmayan yorumları kasdeterek öyle söyledim. Yoksa kimsenin ingilizceyi ne kadar zamanda söylediği ile ilgili değil. Ayrıca yazmış olduğun yorumlara tamamen katılıyorum. Son derece haklısın.

Şunu da eklemek isterim ki, Turizm kökenli bir eğitimim var Bilgisayar Sistemleri üzerine çalışıyorum. En iyi öğrenme yolu pratik yapmaktır.

Saygılarımla...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bazı arkadaşlar alınganlık göstermiş diyor ki; ingilizce öğretmeniyim yıllarımı verdim :) akla bak..Yahu herkes öğretmen olacak değil, derinlemesine gramer bilip test mi çözecek ? neden herkesi kendinizle kıyaslıyorsunuz anlamak mümkün değil..Türkçe biliyoruz desek çıksın bir edebiyat ya da Türkçe öğretmeni isyan etsin ben yıllarımı verdim hala tam öğrendim sayılmaz falan mantıklı mı bu ? o mantıkla bakarsanız Türkçe'de biliyoruz sayılmaz, ne edebiyatçılar var lafımız mı olur canım..:)

İngilizce öğretmen olmak için her yıl 1500 liralar harcamışta tamam işte öğretmen olmak için değil mi ? yoksa amacın sadece ingilizce öğrenmek olsaydı Anadolu lisesi ardından 4 yıl üniversite vs diye isyan etmez İngilterede o parayla 1-2 yıl kalıp çooook daha iyi ingilizce konuşabilirdin değil mi ? ama o zamanda öğretmen olamazdın....Umarım mantığı kavradın, Antalyaya gel bir garson seni ingilizce öğretmeni demez speking dersi verir sana haberin var mı ? ama sok sınava 0 puan çeker.......Yani insanların başına ne geldiyse herkesi ingilizce öğretmeni yapmaya çalışmanızdan geldi adam genel bir ingilizce konuşmak, dizileri biraz anlamak iki kız arkadaş edinmek istiyor,turistlik gezi istiyor belki? ama yok seviye tespitler cartlar curtlar, sizin devriniz çoktan bitti, okullarda 10 yıl eğitim alanı getir mp3 ile ingilizce öğrenmiş adam onu sollar...ANCAK hala bitmediniz hala gelenekselci yaklaşım bitmedi, sonuç alınmıyor 10 yıl dile kolar hala diretiyorsunuz....İddia ediyorum mp3 seti ile 3-4 ayda klaik 10 yıl ingilizce gören birinden fersah fersah daha fazla ilerlerseniz bundan zerre şüphem yoktur..ha elbette 1 haftada ingilizceye inanmam bende ancak 1 haftada 1 ku atlanır gramer olarak yazma, konuşma, anlama için zaman lazım olur...

İyi günler..