1 Dakikada Bembeyaz Dişler

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
abi misvak diyorum başka bişey demiyorum. Alın bi tane taze misvak hem dişleriniz bembeyaz olsun hemde cırtcırt sağ yazıcı yazsın dursun :) Pc karşısında süper oluyor.
şu hadise bakın "eğer ümmetimiz zorluk çekmiyeceğini bilsem günde 5 vakit dişlerini misvaklamalarını emrederdim" burda bize mesaj var.

:D Misvak mı :D

Eskiden diş fırçası olmadığı için misvak kullanılıyordu. Teknolojiye ayak uydurmak lazım :D

AYrıca konuya gelince youtube'da bunun videosunu gördüm ve yorumlarda deneyenler tam sonuç verdiğini yazıyor..:thumbup:

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bence pek bir yararının olduğunu zannetmiyorum zaten diş macunu kullanıyorsun kullandığın zaman beyazlıyor ve bana kalırsa insanlar sigara külü ve limon suyunu kullandığında diş macunun etkisi aynı devam ediyor ama iyi geliceklerine inandıkları için onlara daha beyazmış gibi geliyor aslında diş macununun etkisi o zaten aradaki farkı anlamak baya zor olsa gerek

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
sigara külümü sigara külünün dişe ne faydası olabilirki sigara içmeyen deneyebilir mi

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Denemek lazım boş zamanımda unutmazsam denerim sağolasın...

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Bir ara hafif sararmaya başlamıştı düzenli olarak Sensodyn diş macunuyla fırçalıyorum resmen o sarılık gitti. Doğal bir beyazlık geldi. Öyle parıl parıl beyazda değil tabi, öylede iğrenç oluyor.

Reklam yaptım ama en etkili diş macunu buydu benim kullandıklarım arasında :D

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
arkadaşlar dişlerin dışındaki mine tabakası dişleri dış etkilerden koruyan en önemli tabaka...ama gerek yiyip içtiklerimiz gerek de sağlıksız macun ve fırçalarla bu tabaka aşınabiliyor ve bu nedenle renk değişiklikleri oluyor...tvde sürekli reklamını gördüğünüz ve sürekli fırçalayın mesajları verilen macunlar bile bir süre sonra mine tabakasını aşındırıyor...

bence düzenli fırçalamak bile yeterli değil...bide limon suyu, sigara külü gibi asit ve baz yönünden aşırıya kaçmış şeylerle...hele hele de üstüste iki defa fırçalamayın...o an beyazlar ama bir süre sonra tekrar o hale gelir...bence en güzeli misvak...hem doğal hem de gerçekten çok faydalı...denemesi bedava:)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bir zamanlar bir şey vardı. Sigara içene yapılıyordu.
-Falına bakacam.
--Nasıl?
-İçtiğin sigaranın küllerini avcunda biriktir.
--Tamam.
-Bittimi sigaran. ooo baya kül birikmiş.
--Evet
-Ellerini ovuştur.
-- Yeter mi?
-İyice iyice...
--Oldu mu?...
-Heh şimdi yüzüne sür.
--Yeter ama
-Tamam tamam. Biraz böyle dolaş sonra yıkarsın.
-- Hööööö?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sigara külü mü ? :) bilimsel bir açıklaması olmalı.

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Önce karbonat sonra hemen ardından Colgate diş macunu ile dişimi fırçalıyorum. Bembeyaz oluyor.

Before :)

After :)

msbysl

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Eskiden diş fırçası olmadığı için misvak kullanılıyordu. Teknolojiye ayak uydurmak lazım :D

:

evet MİSVAK,kullanmayı alışkanlık haline getirin farkını görün.teknoloji gelişiyor ama hastalar hastahanelere sığmıyor neden acaba?çünkü teknoloji harikası ürünlere para verip(gdo'lu gıda,hareketsiz yaşam,hava kirliliği,elektromanyetik ortamlar) kendimizi hasta ediyoruz,sonra tedavi için yine teknoloji ürünü ilaçlara para ödüyoruz.ONUN İÇİZ BİLHASSA GIDA VE TEMİZLİKTE DOĞAL ÜRÜN KULLANMA İMKANLARINI DEĞERLENDİRMELİYİZ:yes:haksızmıyım?

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
evet MİSVAK,kullanmayı alışkanlık haline getirin farkını görün.teknoloji gelişiyor ama hastalar hastahanelere sığmıyor neden acaba?çünkü teknoloji harikası ürünlere para verip(gdo'lu gıda,hareketsiz yaşam,hava kirliliği,elektromanyetik ortamlar) kendimizi hasta ediyoruz,sonra tedavi için yine teknoloji ürünü ilaçlara para ödüyoruz.ONUN İÇİZ BİLHASSA GIDA VE TEMİZLİKTE DOĞAL ÜRÜN KULLANMA İMKANLARINI DEĞERLENDİRMELİYİZ:yes:haksızmıyım?

ARkadaşım bence yanlış düşünüyorsun. Misvak eski çağlarda kullanılan dişleri temiz tutmak için kullanılan bir temizlik aracı idi. Şimdi teknoloji gelişti. Diş macunlarındaki mineraller dişleri sağlıklı tutuyor. 18 yaşındayım düzenli olarak dişlerimi fırçalarım ve daha doktor yüzü görmedim Allah'a şükür...:blush:

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
sigara külü mü? :D:D

limon mu? :D:D
kim çıkarıyor bunları ya. Doktor mu söyledi. Limon asit demektir, sen onu dişlere değdirirsen minarellere zarar verirsin. Doktor söyledi tüm bunları...

talsuv61

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sigara içsem denerdim de, külü nerden bulacam onun içinde sigara almam, hayatımda sigara almış değilim.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
sigara icmedigim icin külünüde agzima sürmem karbonatla sonra macunla bembeyaz disler:)

yasin04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yıllardır yıkamıyorum :D domestos bile çıkaramaz lekeyi :D ama bu yöntemle başlıycam paylaşım için tşk :D

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Karbonatı çok meth ediyorlar ama TV'de bir diş doktorunun konuşmasını dinlemiştim, karbonat ve tuz gibi şeyler dişi beyazlatmaz aksine diş minesini aşındırdığı için yararından daha çok zararı vardır diye konuşmuştu.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Aslında cevizin yeşil kabuğunun içiyle süper oluyor ham de doğal ama dudaklara dikkat boyuyor dudakları

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Günde 1 kere fırçalıyorum aklıma estikçede misvak kullanıyorum ..
Dişlerime kimse sararmış demedi :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Misvak da çok iyi yapıyor evet

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
eskiden diş parlatmak için çok ince toz haline gelinceye kadar dövülmüş odun kömürü + limon tuzu (tahminimce eskiden limon suyu idi) + yemeklik tuz' u karıştırırlardı. Denedim, felaket bir tadı var ama karışımı tutturursanız tek fırçalama ile beyazlatıyor dişleri. Sanırsan, galiba, tahminimce ilkel bir karbonat yapım şeması bu.

bu dediğin dişleri eritiyor habarın ola:yes:

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
diş hiçbir zaman bembeyaz olmaz, gerçek rengi hafif sarıdır zaten.

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0

AYrıca konuya gelince youtube'da bunun videosunu gördüm ve yorumlarda deneyenler tam sonuç verdiğini yazıyor..:thumbup:
dostum misvak kullanmak sünnet olduğu için o şekilde konuşma lütfen biz ona değer veriyoruz.Diş fırcası kullanmayın demiyorum ama diş fırcası hangi maddeden yapılıyor sentetik mi ne diş macunu desen içinde bi sürü şey var. Allahu teale ne güzel bi ağacın kökünü içinde macunuyla birlikte yaratmış ne demek eski :) kullanımı biten şeye eski denir

---------- saat 19:25 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:23 eklenmişti ----------

kardeşim ben Rasulullah'ın (sav) yaptığı ve tavsiye ettiği şeyleri herşeyden üstünde tutarım bu nedenle misvak dedim yanlış anlaşılmasın.

e2008

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
insanların diş rengi kendine özeldir.
yani dişin renginde sarılık varsa bunu değiştirmeniz pek mümkün değildir.
farklı kimyasallarda kullanmak dişin yapısına zarar verecektir. Buda dişin çabuk çürümesine veya zayıflayıp kırılmasına neden olacaktır.
en iyi çözüm profesyonel bir diş hekiminden yardım almak.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
yemin ederim ultra beyaz olacagını bileyim yine sigara külünü kullanmam midem bulandı

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Muhalefet :laugh: beyaz olanlarda varya adamlar arap dişler inci gibi :mrgreen:

:mrgreen: <-- konunun başlık sembolü bu olmalıydı :tt1:

e gereksiz insan, ne muhalefet olacağım, gerçek neyse onu diyorum, hey allahım yaa! :glare: