1 asır önce 1 asır sonra

angoren

Doçent
Sirkeci Garı

evet fotoğrafçılıkta epey ilerleme kaydedildiğini görüyoruz ilerleyen teknolojiyle birlikte o zamanlar hayal edilemeyecek netlikte fotoğraflar çekebilmek artık mümkün :mrgreen:

Bagcivan

Doçent
evet fotoğrafçılıkta epey ilerleme kaydedildiğini görüyoruz ilerleyen teknolojiyle birlikte o zamanlar hayal edilemeyecek netlikte fotoğraflar çekebilmek artık mümkün :mrgreen:

bununla birlikte garın eski hali ile yeni hali arasında hiç bir benzerlik yok :D

ama şuda var o 1 asırda oradan kimler geldi kimler geçti..

HRNKC

Profesör
komik resimle ne alakası var bunun anlamış değilim..:D

Komik değil tabi ki... Konu ulaşım da bir zamanlar rakipsiz olan TCDD nın şuan içinde bulunduğu durumdur... Hizmet denilen şey sıfır... İst/Malatya seferi yapalım dedik bin pişman olduk... Bana sorsanız ben de bir daha tren yolu kullanmam...

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Neyi beğenmiyorsunuz anlamadım?. İyice bir bakın. O kadar çok değişmiş ki anlatmakla bitmez.. Dalga geçmek için bakmayın resimlere.. 1 asır dediğiniz 100 yıl.. 1000 değil..

İyice bakın, dikkatlice..

Ayrıca adamlar binanın tasarımını değiştirecek halleri yok.. Restore çalışmaları da çok güzel olmuş

ZorhaK

Rektör
Fotoğraflar bazı arkadaşların dediği gibi 100 yıl önce insanlaın raylı ulaşıma gösterdikleri ilginin günümüzde olmadığını gösteriyor.En güvenli ulaşım aracı olan trenlerimiz görsel yönden ve hız yönünden ilerleme sağlarsa eminim ilgi çekecektir.

magicxxL

Doçent
Komik olan acaba o zamanlar garın önünde faytonlar şimdi ise jeepler var bu mudur :D

Bir arkadaş bayrakları söylemiş benimde dikkatimi çekti ama hemen kötü düşünmedim tozlanmış belki kuru temizlemeye verildiği sırada çekmişlerdir bu resmi diye düşündüm :D

angoren

Doçent
pesimist kardeşime ilgilendiği için teşekkür ediyorum. bu arada 1 asır önce 1 asrı sonra konulu paylaşımlarımı elimden geldiğince (konu dışı bölümünde) paylaşacağım.