1.5 yaşındaki kızını ağlıyor diye öldürdü

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,327
1.5 yaşındaki kızını ağlıyor diye öldürdü

1388567298740.jpg

Konya'da 4,5 ay önce merdivenlerden düştü diyerek kaldırıldığı hastanede 6 gün sonra hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Medine'nin babası tarafından "ağlıyor" diye dövülmesi sonucu öldüğü ortaya çıktı. İlk başta 'İşten geldim ateşlenince hastaneye götürmüştüm'diyen baba, polisin ifadelerden elde ettiği çelişkiler sonucu suçunu itiraf ederek, "Tokat attım yere çakıldı, sonra da öldü"dedi.

Olay, merkez Meram ilçesi Çaybaşı Mahallesi Şeyh Galip Sokak'ta bir evde meydana geldi. İddiaya göre, 12 Temmuz 2013 tarihinde İsmet ve Nermin H. çiftinin ikinci çocukları 1,5 yaşındaki Medine Halıcıoğlu, merdivenlerden düştüğü iddia edilerek Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Küçük Medine'nin hastanede 6 gün sonra hayatını kaybetmesi üzerine otopsi yapıldı. Bu arada polis, baba İsmet H.'nin ihmalden dolayı ifadesini aldı. Baba ilk ifadesinde, "Kızıma kardeşimin eşi bakıyordu. O gün işten geldim, yemek yedirdim, yatırdım tekrar işe gittim. Geldiğimde ateşi vardı, suyun altına tuttum. Burnundan kan gelip, kusmaya başlayınca hastaneye götürdüm" dedi.

Otopsi raporu ise 20 gün önce Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne geldi. 1,5 yaşındaki Medine'nin otopsisinde "Küt kafa travmasına bağlı beyin kanaması" sonucu öldüğü belirlendi. Bunun üzerine Cinayet Büroya bağlı ekipler, Medine'nin düşme mi yoksa başka bir olay sonrası mı öldüğünü belirlemek için çalışmalara başladı. Babanın ilk ifadesine bakan ekipler, düşmeden bahsedilmediğini görünce şüphelenerek olayın yaşandığı yere gitti. Ekipler, aynı yerde oturan Medine'nin amcası Mehmet H. (25) ile yengesi Ayşe S. (21) ile görüştü. Ayşe S. ifadesinde, "Medine'nin annesi kız kardeşine gitmişti, çocuklar oynuyordu ağlama sesi duydum. Sonra gittim, merdivende Medine'yi ağlarken buldum, düşmüştü. Kusmaya başlayınca eşimle hastaneye götürdük" dedi. Amca Mehmet H. De, kendi aracıyla yeğenini hastaneye götürdüğünü söyledi.

Polis, baba ile amca ve yengenin ifadelerinin birbiriyle çelişmesi üzerine olayın cinayet olabileceğini düşünerek hareket etti. İfadelerdeki çelişkilerden yola çıkan polis, amca ile yengeyle tekrar görüştü. Görüşmelerde amca Mehmet H., "Ağabeyimin eşi Nermin 2 çocuğunu bırakıp evi terk etmişti. Medine sürekli ağlıyordu, bu yüzden de ağabeyim ara sıra dövüyordu. Olay günü de ağabeyim dövmüş, baygın şekilde araca alıp hemen hastaneye götürdüm" diye konuştu.

Yenge Ayşe S. ise korktuğu için ilk başta doğruları söylemediğini belirterek, "Ben o sırada pencereden bakıyordum. İsmet kucağında Medine'yi getirdi ve sonra hızlıca yere çarptı. Medine kafasından yaralandı. Bizde eşimle hastaneye götürdük" diyerek gerçekleri anlattı. Bu ifadeler doğrultusunda daha fazla dayanamayan baba da suçunu itiraf etti. Baba İsmet H., "Medine sürekli ağlıyordu. O gün bende alkollüydüm, tokadı vurunca yere çakıldı, hastanede de öldü" dedi.

Olay anında eşini terk edip memleketi Sakarya'ya giden ve Medine'nin ölüm haberini alınca kocasının yanına dönen Nermin H., kızının düşerek öldüğünü bildiğini ifade etti. Gerçeği öğrenen annenin kocasından şikayetçi olmadığı öğrenildi. Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gözaltına bulunan İsmet H.,'kasten öldürmek' suçundan adliyeye sevk edildi. Mahkemeye ifade veren baba, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Küçük Medine'den geriye ise mutluluklarını anlatan video görüntüleri kaldı. Baba görüntülerde kızına seslenirken, kızı Medine'de ona el sallayıp, eliyle öpücük gönderdikten sonra kahkahalar atması dikkat çekiyor. Görüntülerde babanın kızıyla poz verdikten sonra onu öpmesi de yar alıyor.

1388567182595.jpg

KaynaK

Ali TEMEL

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Köpekler gibi pişman olurda ne fayda...

FY2005

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Alkol ve cahillik birleşince olan böyle masum insanlara oluyor.. Allah ıslah etsin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
isteyerek yaptıgını dusunmuyorum. Allah korusun herkesin başına gelebilir, öfke kötü birşey. Ömür boyu onun acısıyla yaşayacaktır ne yazık ki.

Aretios

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sana insan dıyenın ............

giskur11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Asacaksın böylelerini

Mert Ahmet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ağlayan çocuğa aylama diye vurmak... ne kadar mantıklı ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,327
kendi soyundan birini öldürmenin cezası normal bir insan öldürmekten iki kat daha fazladır.
ama hapis cezası işin en kolayı da, asıl vicdan hapishanesinden nasıl kurtulacak?
sanırım müebbetten daha ağır bir ceza bu.

"Medine sürekli ağlıyordu. O gün bende alkollüydüm, tokadı vurunca yere çakıldı, hastanede de öldü"

ve bu arada alkol'ün faydalarını(!) da görmüş oluyoruz! :)

KaJMeR13

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
şimdi şöyle: adamın tipinde meymenet yok zaten.
senin bebeğin var ve paranı içkiye yatırıyorsun. üstelik eve ayyaş gibi geliyorsun. vicdansızlığın bu kadarı derim ben.

içkinin neden kötü ve günah olduğu bu tarz olaylarla daha iyi anlaşılmıştır.

inşallah hayatı boyu vicdanı sızlar. ve inşallah en kısa sürede içkiyi bırakır. bırakır da ayık kafa ile düşünmeyi öğrenir...

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Buna benzer olaylar ülkemizde çok çok fazla ne yazıkkii.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hasta herif pühhh yazık valla, kısırlaştırılması gereken köpekler değilde böyle insanlar.

doklom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
böyle pisicopat manyakları evlenince düzelir diyen aile fertleri var bu ülkede e sonuç düzelme oluyomu no