Soru 1.5 GHz, 256 GB, 4 gb ram ile yazılım çalışabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar 1.5 GHz, 256 GB, 4 gb ram e sahip bir bilgisayar ile rahatça kodlama yapabilir miyim? Birde hangi editörde daha rahat ederim çünkü atom ve vs code gibi uygulamalar fazla kaldırmaz gibi duruyor. Yani yavaş çalışır. Yani kısacası bunlarla yazılım çalışıp kodlar yazabilir miyim? Ve hangi editörde daha rahat ederim?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Gece Gedit'i önerdim. İndirmedin galiba.

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
Arkadaşlar 1.5 GHz, 256 GB, 4 gb ram e sahip bir bilgisayar ile rahatça kodlama yapabilir miyim? Birde hangi editörde daha rahat ederim çünkü atom ve vs code gibi uygulamalar fazla kaldırmaz gibi duruyor. Yani yavaş çalışır. Yani kısacası bunlarla yazılım çalışıp kodlar yazabilir miyim? Ve hangi editörde daha rahat ederim?
benim bilgisayarım
2.00 ghz
240 ssd
4 gb ram
ve rahat bir şekilde kodlama çalışıyorum bazen Unity hub dan yeni proje açarken biraz bekletiyor yoksa iyi çalışıyor .(Vs , Vsc , Atom gibi editörleri kullandım sorun yaşamadım)

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
benim bilgisayarım
2.00 ghz
240 ssd
4 gb ram
ve rahat bir şekilde kodlama çalışıyorum bazen Unity hub dan yeni proje açarken biraz bekletiyor yoksa iyi çalışıyor .(Vs , Vsc , Atom gibi editörleri kullandım sorun yaşamadım)
Şuan hangi editörü kullanıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim bilgisayarım
2.00 ghz
240 ssd
4 gb ram
Hocam bu arada bende 15 yaşındayım. Eskiden oyun yapmak istiyordum ama 1 yıldır JavaScripteyim.

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778

Hocam bu arada bende 15 yaşındayım. Eskiden oyun yapmak istiyordum ama 1 yıldır JavaScripteyim.
bende 15 yaşındayım xD . C# , Python ve çok az da olsa html biliyorum :)

Vs , Vsc
Oyun motoru olarak da Unity hub

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

Vs , Vsc
Oyun motoru olarak da Unity

Vs , Vsc
Oyun motoru olarak da Unity hub
Zaten çoğu kişi Python ile başlıyor. Ama bence senin gibi oyun yazılımcılari C ile başlamalı. Game jamlere katıldin mi hiç?

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
ben oyun yazılımcısı değilim :)
sadece Python da (2d) bir kaç oyun yapmıştım
Unity den de Temelini attığım bir oyun var ancak Form uygulamalarında bi tasarım üzerinde çalışınca yarım kaldı

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
İşlemcin nedir? Öncelikle kesinlikle bir GNU/Linux dağıtımı kur benim önerim Pop OS veya Mint Cinnamon. Daha az RAM tüketsin Dersen Mint Xfce'ye bakabilirsin.

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Şuan ne yapıyorsun? Tasarım mı C# ile uygulamalar (bilgisayar programları) mı?

İşlemcin nedir? Öncelikle kesinlikle bir GNU/Linux dağıtımı kur benim önerim Pop OS veya Mint Cinnamon. Daha az RAM tüketsin Dersen Mint Xfce'ye bakabilirsin.
Intel core i5. Windows. Ama bu aralar çoğu yerde gelecek için en iyisi olarak GNU/Linux u görüyorum. Linux u baya duyorum bu aralar. Gerek yazılım olsun herkese diğer konularda çok duydum

Son düzenleme:

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
Şuan da üzerinde çalıştığım bir Bilgisayar programı var heralde onu bitirdikden sonra Yeni bir dil öğrenicem
"html-Css" yada "C veya C++"

Intel core i5. Windows. Ama bu aralar çoğu yerde gelecek için en iyisi olarak GNU/Linux u görüyorum. Linux u baya duyorum bu aralar. Gerek yazılım olsun herkese diğer konularda çok duydum
Linux kullanmanı öneririm Dual boot olarak kullanırsın
Önerim Elemanrty Os

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900

i5 modeli nedir? i5'in yanında sayılar ve harf olur söyler misin?

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bir dakika öyle mi bakalım.Hmm pardon yanlışina baktım. Trendyoldan başka bir tane daha kaydetmiştir de =). Yep senin dediğin

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
3470 olduğundan eminseniz Pop OS'i deneyebilirsiniz. +4 GB RAM daha işinizi kolaylaştıracaktır. Ama ne tür yazılım yapmak istediğiniz de önemli.
JavaScript ile web uygulamaları, web sayfalari tasarım geliştirmek istiyorum. Node.js ve angular kullanıyorum ama bunu söylememe Grek yok sanırım. Neyse

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Hayır yani dayımın arkadasinin yardımı ile toplama alicagiz ben sadece bu sistem ile bile yazılabilir mi diye sordum. 5500TL zorlarsan 6000 TL bütçe var.
Hocam 6K'ya alacağınız bilgisayar bundan yaklaşık 10 kat daha performanslı olacaktır. N11 ve Trendyol gibi sitelerden bilgisayar almayınız. Alacağınız zaman konu açın cevap gelmezse beni etiketleyin yardım edelim.

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam 6K'ya alacağınız bilgisayar bundan yaklaşık 10 kat daha performanslı olacaktır. N11 ve Trendyol gibi sitelerden bilgisayar almayınız.
Hayır zaten öyle yerlerden almayacağız. Toplama daha avantajlı oluyor. Bu arada atom denilen kod tarayıcısi bilgisayarı çok yoruyor diye yorumlar gördüm doğru mu?

Hasan72_83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam 6K'ya alacağınız bilgisayar bundan yaklaşık 10 kat daha performanslı olacaktır. N11 ve Trendyol gibi sitelerden bilgisayar almayınız. Alacağınız zaman konu açın cevap gelmezse beni etiketleyin yardım edelim.
Birşey sormak istiyorum. Yani sizin tahmininiz benim kuzenim 4500 TL'ye bilgisayar aldı. Sizce toplama olarak alsaydı maksimum nasıl bir performansli bir bilgisayar alabilirdi?

Hocam brackets ve sublime text nasıl? Sublime text parali. Ücretsiz sürümü var ama ekrana paralı sürümü alın diye yazı çıkıyor.

Son düzenleme:

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
Birşey sormak istiyorum. Yani sizin tahmininiz benim kuzenim 4500 TL'ye bilgisayar aldı. Sizce toplama olarak alsaydı maksimum nasıl bir performansli bir bilgisayar alabilirdi?

Hocam brackets ve sublime text nasıl? Sublime text parali. Ücretsiz sürümü var ama ekrana paralı sürümü alın diye yazı çıkıyor.
Vsc kullanın

Kombustor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53
Ben zamanında ;
-Asus P5KC
-İntel Core 2 Duo E6750
-4 GB Kingston Ram
-AMD Radeon HD 4870 X2
-Samsung IDE 360 GB HDD
-Seagate SATA 512 GB HDD
-Cooler Master CM 690 MK 1 Kasa
-HP Pavilion w2207h

Sistem ile Java Yazdım.
Java sürümü :

Version 8 Update 301​

Windows Sürümü : Windows 7

Sene : 2020 Temmuz Ayı

Kombustor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53

VS code'dan veya İntellji İdea'dan şaşma.