0'dan Yazılım

Bu konuyu okuyanlar

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Bide

Aklına esen her şeyi "ben bunu şöyle bir algoritmayla yaparım" diyecek kadar uzmanlaşana kadar tek dilde devam edersin. Her dili üç gram bilmek faydasızlıktır. Önce bir dilde uzmanlaşırsın, algoritma yeteneğin gelişir, program yazma mentalitesi kafanda somutlaşır; sonra başka bir dil öğrenmen gerekirse 2-3 haftada orta seviyede programları zorlanmadan yazarsın, 1-2 ayda da uzmanlaşırsın.

Web tasarımına vs. Özel yazmadım olabildiğince genel
Teşekkürler,öncelikle HTML ile başlayıp olayı tam anlamıyla kavramam gerekiyor.Sonrasında yapmam gereken ne varsa yaparım.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Teşekkürler,öncelikle HTML ile başlayıp olayı tam anlamıyla kavramam gerekiyor.Sonrasında yapmam gereken ne varsa yaparım.
HTML5 Eğitimi YouTube'da Yakın Kampüs'te var ama benim sana önerim kitap alman bunun içinde en iyi kitap HTML5, CSS3 ve JavaScript ile Web Tasarımı adresindeki kitap. Ama JavaScript üzerinde fazla durmuyor. Yani JavaScript'in ve istersen CSS'in BTK Akademi'den eğitimini alabilirsin.

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bir hafta sonra sıkılırsın.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Biliyorum.HTML'i ya Udemy'de ya da arkadaşın dediği gibi kitap aracılığıyla öğreneceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öneri istedim önyargı değil.
dediği doğru genelde insanlar konsol a merhaba dünya yazınca ego ile bırakıyor

Reaksiyon puanı
3,027
Web tasarım konusu beni cezbetti.Nereden başlamam gerekiyor ?
Benim alanım da web, web tasarım ve web geliştirme ayrı kavramlardır. Fakat şöyle bir şey var ki ikisi hakkında bilgi sahibi olmadan site oluşturamazsın. Tasarım kısmı kolay olan diyebilirim, HTML işaretleme dilini ve CSS tasarım dilini öğrenmen gerekiyor. İşaretleme ve tasarım kavramları kafana takılmasın bunların programlama dillerinden farkını yeni başlayan biri anlamaz bile, hepsi de kodlardan oluşuyor.

HTML dilini öğrenerek başlamalısın, HTML öğrenmek genelde bir hafta falan sürer. Ondan sonra CSS'yi öğrenmek de aynı şekilde bir hafta sürebilir. Web tasarımla ilgili öğrendiklerini pratik yapman senin yararına olacaktır. Web tasarımda öğreneceklerin bu ikisi.

Web programlama kısmında ise JavaScript var, eğer JavaScript'i de öğrenirsen front-end developer unvanını almış olursun. Fakat bana göre bir webmaster bu üçüyle geçinmemeli, PHP ve ASP gibi dilleri de öğren. Hatta SQL de öğren. Tam anlamıyla web üzerinde bilgi hakimiyetin olsun. JavaScript ve PHP frameworklerini (sana işlevler kazandıran sözlükler) öğren. Uzun lafın kısası genel olarak önerilen şudur:

HTML-CSS-JAVASCRIPT-PHP

Bu yazdıklarım web için, farklı alanlar için farklı şeyler söylenebilir.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Senin dediğin tam olarak şu :
Screenshot_2.png

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Akıllı bir insan ve işini ciddi yapan bir insanın bunu yapacağını zannetmem.

Benim alanım da web, web tasarım ve web geliştirme ayrı kavramlardır. Fakat şöyle bir şey var ki ikisi hakkında bilgi sahibi olmadan site oluşturamazsın. Tasarım kısmı kolay olan diyebilirim, HTML işaretleme dilini ve CSS tasarım dilini öğrenmen gerekiyor. İşaretleme ve tasarım kavramları kafana takılmasın bunların programlama dillerinden farkını yeni başlayan biri anlamaz bile, hepsi de kodlardan oluşuyor.

HTML dilini öğrenerek başlamalısın, HTML öğrenmek genelde bir hafta falan sürer. Ondan sonra CSS'yi öğrenmek de aynı şekilde bir hafta sürebilir. Web tasarımla ilgili öğrendiklerini pratik yapman senin yararına olacaktır. Web tasarımda öğreneceklerin bu ikisi.

Web programlama kısmında ise JavaScript var, eğer JavaScript'i de öğrenirsen front-end developer unvanını almış olursun. Fakat bana göre bir webmaster bu üçüyle geçinmemeli, PHP ve ASP gibi dilleri de öğren. Hatta SQL de öğren. Tam anlamıyla web üzerinde bilgi hakimiyetin olsun. JavaScript ve PHP frameworklerini (sana işlevler kazandıran sözlükler) öğren. Uzun lafın kısası genel olarak önerilen şudur:

HTML-CSS-JAVASCRIPT-PHP

Bu yazdıklarım web için, farklı alanlar için farklı şeyler söylenebilir.
Teşekkürler.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Kararsız kaldım hangisinden başlamam daha iyi olur 0 biri için ?
C# la başlaman gayet iyi olmuş C# dan sonra Java öğrenmeye bak ikisi birbirine gayet yakın. Bu iki dilin OOP mantığını anladıktan sonra Python'a başlaman daha iyi olur

Web tasarım konusu beni cezbetti.Nereden başlamam gerekiyor ?
Eğer web tasarım yapacaksan bir iki gün HTML yapılarına çalışıp ezberle sonra bayağı bi CSS ile uğraş, CSS ile iyice içli dışlı olduktan sonra görüceksin ki bazı şeyleri CSS ile yapman mümkün değil (Mesela en içteki elemandan en dıştakine ulaşamazsın) bu noktaya geldiğin zaman Javascript öğrenmeye başla, javascript ile eventlistener ları öğrendikten sonra istediğin siteyi tasarlayabilecek noktaya gelirsin sanırım

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Hortlamış yazıyım

Sen "algoritma" dediğimiz, problem kurma ve çözme yeteneğini kazan, dil öğrenmek kolay.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Python daha kolay.Ama şimdi birine başladıysan devam ettirmelisin.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Python daha kolay.Ama şimdi birine başladıysan devam ettirmelisin.
Python Windows için acayip kötü ama

Öğrenecek arkadaş a

Youtube'dan uzak dur.

You'tube'daki bütün g***zekalıların hepsinin C# bilgisini tek bir kişide toplasan, ardından o kişi gelse, o adamı suratına güldükten sonra kovarım.

Kalın bir pdf bul, en kalınından... Sonra visual studio kur. Adım adım, her öğrendiğin için işe yaramaz basit bir program yaz. Youtube'cuların seviyesine gelmen için bir hafta veriyorum.

Murat bişe dağ mı ne vardı

Console göstermeyeceğim, form göstereceğim."

Yeni başlayan adam, daha event pump nedir, native window nedir, boşver bunları if nedir, else nedir, class nedir bilmeden form mu yaptırıyorsun?!

Sürükle bırak ile bir halt yapılsaydı, kodlamayı programcılar değil de maymunlar yapardı. Maymun seviyesinde C# işte.

pdf bulun, youtube'dan uzak durun