MSI GF75 Thin 8SC Hakkında Bilgi

Bu konuyu okuyanlar

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Merhaba ben bugün MSİ GF75 indirimimini gördüm. 1 aydır 8.500-9.000 arasında fiyatı gidip geliyordu. Bugün 7000 tl ye düştüğünü gördüm. İ7 8.Nesil işlemci GTX1650 ekran kartı 8GB ram ve 256GB SSD’ye sahip. Ekran boyutu da 17.3. Sizce 7000 TL’ye daha güçlü laptop modelleri varmıdır? Varsa önerirmisiniz.

Ekli dosyalar

• F3BA04D8-748B-4A9B-8F39-F64FA921EF94.jpeg
    F3BA04D8-748B-4A9B-8F39-F64FA921EF94.jpeg
    251.3 KB · Görüntüleme: 335

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
bu bilgisayar muhtemelen bu fiyata alabileceğiniz en iyisidir. malum notebooklar uçmuş durumda. belki beklerseniz daha çok indirime giren bulabilirsiniz ama bu güzel.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
bu bilgisayar muhtemelen bu fiyata alabileceğiniz en iyisidir. malum notebooklar uçmuş durumda. belki beklerseniz daha çok indirime giren bulabilirsiniz ama bu güzel.

Banada öyle geldi. Ve MSİ bildiğim kadarıyla baya kaliteli bir marka. Sanırım bunu alacağım.Sistem özellikleri günümüz oyunları için yeterlimi sizce?

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Banada öyle geldi. Ve MSİ bildiğim kadarıyla baya kaliteli bir marka. Sanırım bunu alacağım.Sistem özellikleri günümüz oyunları için yeterlimi sizce?
csgo da full ayarlarda 200 fps görürsünüz.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
gta 5 full ayarlarda 55-65 arası bf 1 de ise direk 60+ alırsınız.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
gta 5 full ayarlarda 55-65 arası bf 1 de ise direk 60+ alırsınız.

Piyasada araştırdığıma göre bu fiyata böyle bir sisteme sahip hiçbir marka veya model yok. Hem özellikleri hemde markası olarak 7000 TL’ye çok uygun dediğiniz gibi. Siparişimi verdim şimdi. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :D

milesrip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Piyasada araştırdığıma göre bu fiyata böyle bir sisteme sahip hiçbir marka veya model yok. Hem özellikleri hemde markası olarak 7000 TL’ye çok uygun dediğiniz gibi. Siparişimi verdim şimdi. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :D
Merhaba, ürününü teslim aldığında görüşlerini belirtebilir misin? Aynı modeli almayı düşünüyorum ama pek bilgi bulamadım.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Merhaba, ürününü teslim aldığında görüşlerini belirtebilir misin? Aynı modeli almayı düşünüyorum ama pek bilgi bulamadım.

Tabiki. Şuan kargoda. Büyük ihtimalle Pazartesi elime gelecek. Laptop hakkında bilgileri verebilirim fakat bu indirim bildiğim kadarıyla kısa sürecek. 1 ya da 2 gün sonra sona erebilir. İndirimsiz 8000-9000 tl arasında satıyorlar. Bence 7000 TL’ye alabileceğin çok iyi bir model.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Umarım kronik sorunları falan olmaz ve rahat rahat kullanırsınız. Hayırlı olsun. Ben şahsen 7 ay önce Dell 7577 aldım ve kronik sorunları çıktı. Bir kısmını serviste düzelttiler ama bir kısmını düzeltmediler ve bozdular. Değişim için uğraşacağım artık. Kiriş kısmımı çizmiş mesela en basit örnek. Bir de ben bu laptopu (1050 Ti olan versiyonu) 7 bin TL'ye almıştım. Siz gerçekten hem MSİ alıyorsunuz, hem de gerçekten ucuz bir fiyata alıyorsunuz, bu piyasaya göre. Sizin adınıza sevindim.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Umarım kronik sorunları falan olmaz ve rahat rahat kullanırsınız. Hayırlı olsun. Ben şahsen 7 ay önce Dell 7577 aldım ve kronik sorunları çıktı. Bir kısmını serviste düzelttiler ama bir kısmını düzeltmediler ve bozdular. Değişim için uğraşacağım artık. Kiriş kısmımı çizmiş mesela en basit örnek. Bir de ben bu laptopu (1050 Ti olan versiyonu) 7 bin TL'ye almıştım. Siz gerçekten hem MSİ alıyorsunuz, hem de gerçekten ucuz bir fiyata alıyorsunuz, bu piyasaya göre. Sizin adınıza sevindim.

Biraz araştırdım ve sorun yaşayan bir kişiyle hiç karşılaşmadım. Ürünü kullanan kişilerin hepsi çok memnun olduğunu belirtiyor. GTX1650’li bir MSİ’ın dediğiniz gibi bu piyasada 7000TL’ye satılması çok anormal bir durum. Umarım sorunsuz bir şekilde kullanırım.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Biraz araştırdım ve sorun yaşayan bir kişiyle hiç karşılaşmadım. Ürünü kullanan kişilerin hepsi çok memnun olduğunu belirtiyor. GTX1650’li bir MSİ’ın dediğiniz gibi bu piyasada 7000TL’ye satılması çok anormal bir durum. Umarım sorunsuz bir şekilde kullanırım.
Para iadesi alma şansım olsa gözüm kapalı alırdım. Hayırlı olsun tekrardan. :)

politicallycorrect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu laptopu ben de almak istiyorum ama aşağıdaki şikayeti gördüm, bilemiyorum alsam mı diye. yalnız hb yorumlarında olumsuz yorum yok. cihaz eline geçince bizi de aydınlatır mısın?

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
bu laptopu ben de almak istiyorum ama aşağıdaki şikayeti gördüm, bilemiyorum alsam mı diye. yalnız hb yorumlarında olumsuz yorum yok. cihaz eline geçince bizi de aydınlatır mısın?

Bence arkadaş DragonCenter kullanmasını bilmediği için kendi elleriye sistemi düşük güçte çalıştırıyor ve fanlarıda basic modda çalıştırıyor. Eğer oyun esnasında turbo moda ayarlarsanız lolde o fps değerlerini alman imkansızdır. Kendimde bir lol oyuncusu olarak 1 haftadır bu cihazda oynuyorum ve full ayarlarda 250 fpsden aşağı hiçbir zaman inmedim. Sıcaklık ise 50-55 derece arası sabit kalıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

cihazı inceleme şansınız oldu mu acaba @ByJoenk

Evet 1 haftadır elimde cihaz. Merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplandırabilirim.

Ekli dosyalar

• 5D4CA665-FE60-4335-AF91-B601838254D2.jpeg
    5D4CA665-FE60-4335-AF91-B601838254D2.jpeg
    149 KB · Görüntüleme: 554

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Benim laptopta 120-130'da takılıyor oyun. Bu kadar fark edeceğini bilseydim, gözüm kapalı MSI alırdım da çok pahalıydı o zaman.
Bence arkadaş DragonCenter kullanmasını bilmediği için kendi elleriye sistemi düşük güçte çalıştırıyor ve fanlarıda basic modda çalıştırıyor. Eğer oyun esnasında turbo moda ayarlarsanız lolde o fps değerlerini alman imkansızdır. Kendimde bir lol oyuncusu olarak 1 haftadır bu cihazda oynuyorum ve full ayarlarda 250 fpsden aşağı hiçbir zaman inmedim. Sıcaklık ise 50-55 derece arası sabit kalıyor.

Evet 1 haftadır elimde cihaz. Merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplandırabilirim.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Benim laptopta 120-130'da takılıyor oyun. Bu kadar fark edeceğini bilseydim, gözüm kapalı MSI alırdım da çok pahalıydı o zaman.

The Witcher 3'de ultra ayarlarda gayet rahat oynayabiliyorum. CS:GO'da 150 fps altı görmüş değilim. Sıcaklık konusunda zaten konuşmaya gerek bile yok laptop buz gibi :D DragonCenter'dan Cooler Boost'u açtıktan sonra istediğin oyunu aç laptopun ısınmasının imkanı yok.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
The Witcher 3'de ultra ayarlarda gayet rahat oynayabiliyorum. CS:GO'da 150 fps altı görmüş değilim. Sıcaklık konusunda zaten konuşmaya gerek bile yok laptop buz gibi :D DragonCenter'dan Cooler Boost'u açtıktan sonra istediğin oyunu aç laptopun ısınmasının imkanı yok.
Şu an 9 bin TL'ye kadar dayanmış laptopunuzun fiyatı. Gerçekten çok iyi değerler. Ben The Witcher 2'de ultrada 30 FPS alıyorum. CS:GO'da 100-130 arası alıyorum. 1050 Tİ ile 1650'nin arasında bu kadar fark oluşacağını bilmiyordum. Tüketici mahkemesine başvurdum değişim için. Değişim isteğimi kabul ederlerse Dell'in G5 modelini isteyeceğim. Onda 6 GB 1060 var. Sizinki kadar performans alacağımı düşünüyorum. Tekrardan hayırlı olsun. Umarım hiçbir sıkıntı yaşamadan birkaç sene kullanırsınız bilgisayarınızı. Bir de sizden ricam; en yüksek sıcaklık değerinizi MSI Afterburner yazılımı ile kontrol edip bana iletir misiniz? Ben en yüksek 95 gördüm ama o da anlık bir sıcaklıktı. Ortalama 75 derece dolaylarında geziyor CPU. 65 Derece de GPU. Tabii ki bunlar oyun oynarkenki sıcaklıklar.

Son düzenleme:

politicallycorrect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
FPS değerleriniz iyiymiş, ben cihaz ₺7000 iken almadım, çok pişmanım. çünkü 1650 "Max Q" var yazıyordu gpu için. 1050ti ayarında olur diye düşünüyor(d)um

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Şu an 9 bin TL'ye kadar dayanmış laptopunuzun fiyatı. Gerçekten çok iyi değerler. Ben The Witcher 2'de ultrada 30 FPS alıyorum. CS:GO'da 100-130 arası alıyorum. 1050 Tİ ile 1650'nin arasında bu kadar fark oluşacağını bilmiyordum. Tüketici mahkemesine başvurdum değişim için. Değişim isteğimi kabul ederlerse Dell'in G5 modelini isteyeceğim. Onda 6 GB 1060 var. Sizinki kadar performans alacağımı düşünüyorum. Tekrardan hayırlı olsun. Umarım hiçbir sıkıntı yaşamadan birkaç sene kullanırsınız bilgisayarınızı. Bir de sizden ricam; en yüksek sıcaklık değerinizi MSI Afterburner yazılımı ile kontrol edip bana iletir misiniz? Ben en yüksek 95 gördüm ama o da anlık bir sıcaklıktı. Ortalama 75 derece dolaylarında geziyor CPU. 65 Derece de GPU. Tabii ki bunlar oyun oynarkenki sıcaklıklar.

7000TL bütçeye göre gerçekten güzel bir laptop almış oldum.Benim gördüğüm en yükseklik sıcaklık 72-75 derece arasındaydı. Cooler Boost gerçekten müthiş soğutuyor. Paylaşırım tabii ki.

FPS değerleriniz iyiymiş, ben cihaz ₺7000 iken almadım, çok pişmanım. çünkü 1650 "Max Q" var yazıyordu gpu için. 1050ti ayarında olur diye düşünüyor(d)um

MSI GF75 8SC içinmi MAX-Q yazıyordu ?

CS:GO full ayarlardaki değerler

Ekli dosyalar

• 12.png
    12.png
    306.5 KB · Görüntüleme: 521
Son düzenleme:

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
7000TL bütçeye göre gerçekten güzel bir laptop almış oldum.Benim gördüğüm en yükseklik sıcaklık 72-75 derece arasındaydı. Cooler Boost gerçekten müthiş soğutuyor. Paylaşırım tabii ki.

Çok teşekkürler.

politicallycorrect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

hayır, 9sc videolarında 1650 max q olduğu yazıyor.(zaten yeterince incelemesi yok, 8sc'nin hiç yok)
8sc ile neredeyse aynı pcler olduğu için onda da max q vardır diye düşünüyorum.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373

Teşekkürler.

hayır, 9sc videolarında 1650 max q olduğu yazıyor.(zaten yeterince incelemesi yok, 8sc'nin hiç yok)
8sc ile neredeyse aynı pcler olduğu için onda da max q vardır diye düşünüyorum.

Hayır dostum MAX-Q olamaz. Sistem özelliklerime baktım tek tek. Eğer MAX-Q olsaydı farkederdim zaten. Arkadaşım 1050Tı kullanıyor ve aramızda en az 15-20 fps fark var her oyunda. Zaman zaman 25-30 u buluyor.

Ekli dosyalar

• gc.png
    gc.png
    274.9 KB · Görüntüleme: 452
  • qw.png
    qw.png
    46.4 KB · Görüntüleme: 582

politicallycorrect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@ByJoenk yani senin dediğin doğru olsa gerek dostum, kutusunda falan da yazmıyorsa...
hb'de tekrar indirime girmiş, yeni, ben de bugün yarın alırım muhtemelen.
₺7517 fiyat yazıyor.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
@ByJoenk yani senin dediğin doğru olsa gerek dostum, kutusunda falan da yazmıyorsa...
hb'de tekrar indirime girmiş, yeni, ben de bugün yarın alırım muhtemelen.
₺7517 fiyat yazıyor.

Biraz daha bekleyebilirsin. Mevcut indirim%18 lik kdv indirimi. MSI'ın yaptığı indirimde 6.900TL seviyesine kadar gerilediğini gördüm. 500-600 tl için bekleyemem dersen alabilirsin 7.500TL içinde gayet sağlam bir laptop.

politicallycorrect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biraz daha bekleyebilirsin. Mevcut indirim%18 lik kdv indirimi. MSI'ın yaptığı indirimde 6.900TL seviyesine kadar gerilediğini gördüm. 500-600 tl için bekleyemem dersen alabilirsin 7.500TL içinde gayet sağlam bir laptop.
geçenki indirimde hb satıyordu, şimdi yine hb satıyor. o esnada dolar 5.61 civarındaydı, şimdi 5.71 civarında ve yalnızca 15% indirim yapıldı şimdi.
ben tekrar 7 bine tekrar düşeceğini düşünmüyorum :( yarın satın alabilirim.
düşer mi ki?:blush:

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
HB satıyor fakat indirim talimatı MSI tarafından verilmişti. Şuanki indirim tüm laptoplarda geçerli. Benim satın aldığım zaman MSI'ın özel indirimi vardı. Dolar kuruyla alakalı değil o yüzden fiyat. Düşüp düşmemesi MSI'a bağlı.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
geçenki indirimde hb satıyordu, şimdi yine hb satıyor. o esnada dolar 5.61 civarındaydı, şimdi 5.71 civarında ve yalnızca 15% indirim yapıldı şimdi.
ben tekrar 7 bine tekrar düşeceğini düşünmüyorum :( yarın satın alabilirim.
düşer mi ki?:blush:
Düşmesini beklemenizi öneririm. Aceleci olmayın ve sonunda pişman olmayın. Para kolay kazanılmıyor Türkiye'de. Benim gibi mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmanızı istemem. :)

Pi-Nar1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya merhaba arkadaşlar, bende aynı laptopdan aldım.Aldım almasına da kuzenimde orjinal windows 10 vardı,sen kurayım derken gitmiş yüklerken ki çıkan DriverCD bölümünü silmiş.MSI sitesinden ve MSI Driver & App Center dan driverları kurmaya çalıştım ama intel management engine driver ve graphic driverı kuramadım ve inanılmaz kasıyor PC.Elinde DriverCD si olan varsa bir şekilde google driverdan vs. bana atabilir mi ??? driverları kuramadım.Yardımcı olabilirseniz çoook sevinirim DMC 5 yükledim onu da açmadı zaten siyah ekranda dondu kald moralim çok bozulduı.:rolleyes:

Ayrıca şuan bile hiçbir uygulama açık olmamasına (Üstelik Green mode da) rağmen dGPU=54 C CPU=59 C driverlardan kaynaklıdır diye düşünüyorum.