Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Buyrun benim yaptığım gibi özelleştirme yapmak isteyenler bu videoyu izlesin:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@eronis Bana fotoğraf düzenleme programı önerir misin? Bir de internetten bir şeyi indirince(linux için program) sonu tar.gz veya bunun benzeri şeyler iniyor.Peki bu dosyalardan nasıl programı kuracağız yani bunları nasıl kurabiliriz?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@eronis Bana fotoğraf düzenleme programı önerir misin? Bir de internetten bir şeyi indirince(linux için program) sonu tar.gz veya bunun benzeri şeyler iniyor.Peki bu dosyalardan nasıl programı kuracağız yani bunları nasıl kurabiliriz?
1- Fotoğraf düzenleme yazılımı olarak Gimp, DarkTable, RawtheRapee gibi pek çok seçeneğin mevcut. Ne gibi bir düzenleme lazım ? Fotoşop mu, yoksa filtreleme mi ?

2- .tar.gz nin içinde geliştiricinin kendi yazdığı beni oku belgeleri olacak. Onları takip et.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
1- Fotoğraf düzenleme yazılımı olarak Gimp, DarkTable, RawtheRapee gibi pek çok seçeneğin mevcut. Ne gibi bir düzenleme lazım ? Fotoşop mu, yoksa filtreleme mi ?

2- .tar.gz nin içinde geliştiricinin kendi yazdığı beni oku belgeleri olacak. Onları takip et.
Teşekkürler.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Dünyanın en güzel ekran görüntüsü :) %16 şarj ile 1 saat 10 dakika :D
Screenshot from 2016-12-03 22-04-01.png

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@iblah60 senden çok özür diliyorum, kullandığım dil yanlıştı. Arch hakkında biraz fazla aşırı konuştuğumu farkettim ve senin onu denemene mani olduğumu düşününce bu mesajı yazma gereği duydum. Her GNU/Linux dağıtımı eşsiz ve kendine göre güzellikleri var. İnsanlardan fikir al ama onların fikirleri ile yaşama ve mutlaka DENE. Çünkü bunu çok gördüm. Adam önce Arch'ı kral olarak gördü, sonra Manjaro'ya geçti, sonra tekrar Arch'a geçti, sonra Ubuntu GNOME 14.04 yükledi, gitti yine Arch yükledi ve yüklediğinde bana ettiği laf ise "şu zamana kadar denediğim en sorunsuz dağıtım". Fikirler değişebilir, sırf bunun için kendi kendime 1 ay süre verip tamamen izole edilmiş bir bilgisayara Arch kurup kendime 1 aylık meydan okuma vereceğim ve 1 ay boyunca sadece Arch kullanıp sonrasında hayırlısıyla bununla ilgili gerekse bir youtube serisi çekeceğim. Unutma ki her dağıtım eşsizdir ve hepsinin üstünde insanların emeği vardır. Bir dağıtıma kötü demek o adamların ve GNU/Linux topluluğunun emeğine hakarettir.

Eğer kolay yoldan arch linux denemek istersen aşağıdaki link'te kolay arch kurma sihirbazını indirebilirsin.

Feliz

Kurulumu video'da mevcuttur.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
teşekkürler @eronis architect i denicem emeğine ve verdiğin bilgiler için teşekkürler...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
teşekkürler @eronis architect i denicem emeğine ve verdiğin bilgiler için teşekkürler...
Rica ederim, ben daha da ileri gitme kararı aldım
Arch Linux harika bir deney alanı ve güzel bir oyuncaktır ama günlük kullanıma çok uygun değildir.
İzole edilmiş bir sistemi unut, bu 1 aylık süreyi bütün günlük kullanımda kullandığım cihazlarıma, oyun makinem de dahil kuracağım ve günlük kullanımda kullanacağım Arch'ı. Arch konusunda kendimi aşmak ve ön yargımı kırmak istiyorum. Arch kullanabilen ve wiki yoluyla kurulumunu yapıp, sistemin bakımını yapabilen kişi GNU/Linux dağıtımlarında baya şey öğrenmiş demektir. Tabi yeni başlayanlar için architect gibi bir kurulum aracı daha uygundur.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Bende yapamadım @eronis işlem biraz uzun sürüyo hemde internetten çok şey istiyo

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Türkçe olaydı İyiydi... Kurulum daha kolay olurdu

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Architect kurucusundan yada googledan arch kuru bularak da kolaylıkla türkçe kurulum yapabilir ve türkçe bir sistemin olabilir (architectin ismini değiştirmişler, archkur olmuş)

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Yarın yinr denerim inşallah türkçe olursa iyi olur değişik bir sistem denemiş olurum ;)

Son mesajlar