Prof. Türkan Saylan hayatını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bir arkadaş falankesin adını büyük harfle yazmayın demiş. Bu tamamen bir Türkçe kuralı saygınlık veya büyüklük bildirmiyor.

Öyle olsa Rabbimizin adını nasıl yazardık? :)

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hiç bir insanın ölümü beni bu kadar mutlu etmemişti. Bugün keyfim yerinde. İnşallah islami usullere uygun bir cenaze töreni yapılmaz.

Alemci_Dayı

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Mükafatı veya cezayı verecek olan Yüce Rabbimiz ALLAHTIR ..

Allah ameliyle muamele etsin ...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
:) abi bu biraz aynı kefeye koymak oldu yanlış anlaşılır yaw

Hayır aynı kefeye koymuyorum, daha da uç noktada değerlendiriyorum. Benim için Türkan Saylan insanlığa Apo'dan daha tehlikelidir. Çünkü Apo'nun ne olduğu bellidir, yakalarsın ve cezasını verirsin. Ama Türkan Hanım ve onunla aynı minvaldekiler daha tehlikelidir, çünkü genç beyinleri yıkamaya adamışlar bütün ömürlerini. Doğru ve yanlışı birbirine karıştırmışlar, o yüzden de ayıklanması Apo kadar kolay değil.

Eğer benzetme terör anlamında algılanmışsa Türkan Hanımı bundan tenzih ederim, insanların en azından canına kastetmiş birisi değil, o bakımdan Apo ile kıyas etmem; çünkü Apo bu anlamda apaçık şekilde hayvandan daha aşağılıktır.

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kendisi rahmetten bahsetmeyen biri olduğu için rahmetle anılmak istemezdi
bu ona göre çağdaşlığın en büyük engeli
dua ile değil alkışla gidicek toprağa
rahmetle değil misyonerlerin yada bilmem ne kluplerinin kendisine verdiği uyduruktan ödüllerle anılıcak
başınızı açın okuyun açmayana yagmurlu havada su yok diyen bi kadın olarak anılıcak bana göre
bu ve bunlar gibi gizli kravatlı döpiyesli teröristler ülkeyi batırmak dini insanların elinden almak karallamak bi mal sürüsü haline getirmek için uğraşıp dururlar ama bilmezlerki allah ın rahmeti ve merhameti sonsuz olduğu gibi azabıda o derece büyük olur
hakkı neyse o tarafta allah onu versin demekten başka yapılacak sey yok
ama bakalım ölümünden sonra hangi kıyametleri koparacaklar onun bedeni toprak altında böceklere yem olurken burda kimler ölüsünü kimlerin önüne atıcakda nemalanıcak merak ediyorum

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar bazı şeyleri karıştırıyorsunuz...

Bir çok iyilik yapması onu Cennete götürür mü?

Sizce bir çok hizmetlerde bulunması hastalıklarla mücadele etmesi onu cennete götürür mü? Rahmete kavuşturur mu?

Eğer evet diyorsanız sormazlar mı adama peki o kadar hizmet adamı bilim adamı hrisitiyan yahudiler de cennete girecek mi? Hakkın rahmetine kavuşacak mı?

Müslüman olmanın şartlarında biri de müslüman olduğunu insanların da bilmesidir...
Kelimeyi şahadet getirirken birilerinin de şahitliğinde yaparsıznı bunu... Ve müslüman ım demekten çekinmezsiniz...

Bu hanım efendi nün Müslüman olduğuna dair hayatında bir emare görülmüş müdür?
Ben şahsım adına görmedim... Müslümanlığına şahitlik edemem...

Aksine duyduklarım ve yalanlanmayan bir çok şey müslümanlığın aleyhinde olan çalışmalardı...
Misyonerlik faaliyetleri gibi...

Şu durum da müslüman olup olmadığını bilmediğim bir kişiye Rahmet dilemeyeceğim...

---------

Şimdi bu kadına asıl kızgınlığımın sebebi...
Dİni imanı kendisini ilgilendirir...
Ama yaptıkları ya da yapmaya çalıştıkları arasında beni ilgilendiren şeyler de vardı...

Bazı arkadaşlar anlama güçlüğü çekiyorlar...
Bu yaşlı melek gibi kadın nasıl dare yapacak diyorlar?

Bir darbe yapılırken...
Askerler darbeyi yapar...
Bazı siviller darbeye zemin hazırlar kaos ortamı oluşturur...
Bazi siviller de darbeyi meşrulaştırmaya halk için de gerkli olması gerek bir şeymiş gibi göstermeye çalışırlar...

İşte bu hanım efendi de bunu yaptı...
Darbe yapmadı...
Darbeye zemin hazırlamak için kaos ortamı da hazırlamadı...
Ancak Darbe nin halk içinde meşru gösterilmesi için çalıştı...
Yetiştirdiği gençleri olası bir darbeye karşı iyi düşüncelerle bakmalarına çalıştı...

Bana kalırsa darbe yapanla darbeye zemin hazırlayanla darbeyş meşru gösteren arasında hiç bir fark yoktur...
Benim kızgınlığım işte buna...

Benim hür seçme ve seçilme hakkımın elimden alınmaya çalışılmasına...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Elbruz kardeşim, müslümanlığın şartı müslüman olduğunu birilerinin bilmesi değildir. Düşün ki bir kimse, çölde yaşıyor, illa ki müslüman olduğunu birilerine duyurması mı gerekir, Allah'ın bilmesi yetmez mi? Nitekim peygamberimizin amcası Ebu Talib de müslümandı ama peygamberi korumak için açıkça söylemiyordu.

Sonra, cennete girmenin şatı kelime-i tevhidi dil ile söylemek değil, kalbi olarak kabul etmek. O yüzden "çok iyilik yapmış ama kelime-i tevhidi söylememiş o yüzden cehenneme gidecek" diye bir şey söz konusu değil.

Hz. Peygamber buyurur ki; "ameller niyetlere göredir". Bu kadın bir çok "iyilik" yapmış olabilir, ama hiç birisi iyi niyetle yapılmadı. İnsanların zihinlerini yıkamak, onları ahlaksızlaştırmak, fesadı yaymak, Allah'a düşmanlığa sevk etmek, İslam'ı cehalet gibi anlatmaya çalışmak; böylece de "meşru" düzende istediği hertürlü dalavereyi gizli veya aleni yapmaya ortam hazırlamak; bunlar "iyilik" değildir, iyilik elbisesi altına gizlenmiş iğrençliklerdir.

Aynı bir kimsenin "sana kitap veriyorum" deyip kitapta zararlı şeyleri anlatması, "seni bilgilendiriyorum" diyerek yanlış bilgiler öğretmesi, "sana yardım ediyorum" diyerek kendi ürettiği virüse karşı aşı satması gibi bir şeydir.

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Acaba öteki tarafta nasıl hesap verecek kim bilir?

Allah rahmet eylesin ( derdim ama demiyorum ona göre yobazlık)

Allah mekanını cennet etsin ( derdim ama demiyorum ona göre yobazlık)

Allah toprağını bol etsin cennette sevdikleri ile buluştursun ( diyemiyorum ona göre yobazlık)

:icon_: Çok doğru aynen katılıyorum.

Zalimler için yaşasın Cehennem!

Ayrıca acaba hayatı boyunca hep İslam düşmanlığı yapmış birinin cenaze namazı kılınır mı? (yarın ikindi namazından sonra kılınacakmış) ???

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dünyası için ahiretini satmış birisi olduğunu düşünüyorum.

ona göre ahiret varmıydıki yada nsıl bi şekilde şekillendrimişti acaba
bir türkan saylan gider yerine bisürü gelir getirirler arkasından üzülenler hiç üzülmesin

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Kusulacak ne büyük nefret varmış. Vauv!

Güzel günler dilerim.

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
kendini Allah (tövbe haşa) yerine koyan bu yaratıklara diyecek söz bulamıyorum. Siz kimsiniz ki o mubarek insana din düşmanı diyebiliyorsunuz? Önce bir aynaya baksanız, aslında asıl cehennemliğin kendiniz olduğunu göreceksiniz.Sözüm bütün yandaş basına.....

Briareos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İnsanlara yardım etmek uğruna hayatını adayan bir 'hristiyan' mı kötü insandır, vatanı bölüp satan müslümanlar mı? Kimin iyi kimin kötü olduğuna ALLAH karar verir, ölünün arkasından biraz saygı

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bence hristiyan adetlerine göre cenazesi yapılsın madem benimseyemedi müslümanlığı

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kendisini Tanımam Ama İyi 1 İnsan İse Allah Rahmet eylesin gani gani..

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Öldüğüne üzüldüm. Kişilerin inançlarını sorgulamadan vazgeçmeliyiz.

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öldüğüne üzüldüm. Kişilerin inançlarını sorgulamadan vazgeçmeliyiz.

bu sadece inaç sorgulmasımı sence bukadar basitmi
ayrıca inançlara müdahale edenler biz değil bu bunlar gibiler

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3BksmXpZmDQ&hl=en&fs=1&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3BksmXpZmDQ&hl=en&fs=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Yaşarken konuşmadıysam, öldükten sonra hiç konuşmam !
Çünkü değmez..

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Dayanamadım yine yazdım bu konuya ikinci mesajım
Biz hristyan olmuş yahudi olmuş veya ataist olmuş ona karışmayız ancak Allah ile kul arasına girilmez ben türbanlılara burs yok onu anlamadım? Ayrımcılık yapmayın diyen (bazı) insanlar kendileri ayrımcılığı yapmaya çalışıyor Sen hristyansan müslüman birini zorla hristyan yapamazsın Peygamberimiz hep Allah yolunda cihad etmiştir bizde peygamberimizin izinden gidicez Allah'ın izniyle inşallah hepimiz İmam-ı azam kadar imanlı Hz.Ali'nin kılıcı kadar keskin 7 uyurlar kadar temiz kalpli Hz.Nuh kadarda düşünceli ve mantıklı oluruz .. Amin

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Mükafatı veya cezayı verecek olan Yüce Rabbimiz ALLAHTIR ..

Allah ameliyle muamele etsin ...

bravo ;)
bize göre kötü yada iyi olsun
yapılacak yorum bu olmalıydı
sağol ;)

bikaç insan çıkmış kendileri ordan burdan okuduklarıyla insan yargılamaya çalışıyorlar..

lepiska

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin gibi düşünenler yüzünden bu ülke geri kaldı resmen nefret ettim bugun Türkan hocamız için bu kadar hakaret etmenize izin veren SDN'den.. İlim fizanda bile olsa gidin demiş peygamber efendimiz saylan hiç bi zaman namaz kılmayın bale yapın demedi namazını kılsın inanan insan ama cagdas yasamın bize sundugu olanaklardan neden genclerimiz cocuklarımız faydalanmasın.. hangi olimpiyat oyunlara sporcu cıkarabiliyoruz? trt de buz pateni yayınlanmasına bile karsı çıkan bi toplumda yasıyoruz ne yazıkki tabi kızlarımız cocuklarımız okumasın sürekli namaz kılsın basını örtsün islam için namaz kılmak yeterli zaten baskasına küfür etmişsin bizim dinimize küfür etti diye taslamıssın kesmişsin hiç önemli degil.. namaz kılıyorum basımı kapatıyorum öyleyse müslümanım tabi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...