Yazıcı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
abiler yazıcılarla haşır neşir olan arkadaşlar şuan yazıcı almak isteseniz (fotokopi tarayıcılı) hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz. lütfen yardım edin.. desteklerinize bekliyorum..

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Başlık düzeltilip uygun bölüme taşınmıştır ;)

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Marka değilde sen özelliklerine önem ver yani tez çıktısı falan alacaksan lazer al derim yok evdekullanacam dersen kartuşlu yazıcı alabilirsin hp yeni sürümlerin kartuşu çok küçük hemen bitiyor. Bunu diyebilirim. Diğer kullanıcılarda yazarsa başka markaları sorunun çözülür diye düşünüyorum.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Bence de evde kullanacaksan lazer sadece israf olur.Kartuşlu modeller ev için ideal.Tabi esas ölçüt kullanıma bağlı.Ofis gibi çalışıyosan evde günde onlarca sayfa çıkarıyorsan o ayrı mesele..

ürün desteği açısından hp iyi gibi geliyor bana.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Yazıcı alırken yazıcının tipine markasına itibar etme epson,hp,canon vs hepside işini fazlasıyla görür sorun alırken değil aldıktan sonra başlıyor canon ve hp kartuşların yazıcı kafası kartuşta olduğu için dikkat edilmezse üç beş doldurmada kullanılmaz hale gelebiliyor epson yazıcılarda yazıcı kafası kartuşlarda olmadığı için kartuş fiyatları diğerlerine göre daha ekonomik epsondada şöyle bir sorun sözkonusu her renk için ayrı ayrı kartuş kullanılmakta toplam 4 adet kartuş bulunmakta ve bu renklerden biri bile bitse yazıcını tüm fonksyonları devre dışı kalıyor tarama bile yapmıyor epson kartuşların dolumu diğerleri gibi yaygın degildir.

Ben epson stylus 4050 modelini kullanıyorum ilk aldığımda kartuşların doldurulduğunu zannederek almıştım doldurulmadığını öğrendiğimde nerdeyse yazıcıyı parça parça edecektim yoğun bir araştırma sonunda 4lü set halinde üstten tıpası olan 4lü kartuş seti ve her renkten 100ml mürekkep aldım

4lü dolan kartuş seti= 4x10=40 TL
100 ml mürekkep = 4x7,5=30 TL toplamda 40 kartuşa denk geliyor bu paket reklam olmasın diye yazmak istemedim marka ve firma ismini

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Honline şimdi sen aldığın yazıcıdan memnun musun değil misin:D

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Eğer siyah beyaz alacaksan kendi kullandığım Samsung Scx-4200'ü öneririm
Bahsedeyim biraz :
Bir tam dolu toner ile 3000 sayfa yazma
600 DPı - 2400 Dpı Ya kadar tarama ( yanlış hatırlamıyosam böleydi)
SCX4200.jpg

Alıntı :
Ürün Fonksiyonu : Yazıcı, Tarayıcı, FotokopiYazıcı Baskı Teknolojisi : LazerYazıcı Siyah Baskı Hızı (ppm) : 18ppmYazıcı Renkli Baskı Hızı (ppm) : YokYazıcı Baskı Çözünürlük Siyah Beyaz (DPI) : 600x600 dpiYazıcı Baskı Çözünürlük Renkli (DPI) : YokYazıcı Dilleri : SPLÇift Taraflı Baskı Özelliği : VarKağıt Kapasitesi (STD/ MAX) : 250 sayfa + 1 sayfa çok amaçlıStandart Arabirim : IEEE 1284 Paralel,USBTarayıcı Tipi : KapaklıTarayıcı Boyutu : A4Tarayıcı Çözünürlüğü (OPTIK/MAX) : 600 x 2400 dpiTarayıcı Renk Derinliği : -Kopyalama Hızı Siyah Beyaz (CPM) : A4 kağıdında 18ppm'e kadarKopyalama Hızı Renkli (CPM) : YokKopyalama Çözünürlüğü : 600 x 600dpi Text, Text/Foto Modu:600 x 300dpi,Foto Modu:600 x 600 dpiOtomatik Döküman Besleme : -Küçültme Büyültme : 50~200%Faks Hızı : YokFaks Hızlı Arama : YokBaskı Kapasitesi (AYLIK) : 10.000 sayfaDesteklediği İşletim Sistemleri : Win 98/Me/NT 4.0/2000/XP/ LinuxAğırlık / Boyut : 409 x 362 x 232 mm Açıklama : Orjinal tam dolulukta tonerle beraber satışa sunulmaktadır.
Şuradan incele artık :D

tanık

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence en iyisi hp serisi
ben hp 300 serisini kullandım gayet iyiydilr.
Ama şimdi hp 4280 kullanıyorum ve gayette memnunum tavsiye ederim
özelliklerine gelince
püskürtmeli +doldurulabilir bildiğiniz gibi+fotoğraf kalitesi çıktı alıyorsunuz+en önemlisi fiyatı uygun :D:
yazıcı+tarayıcı+fookopi
Bu yazıcıyı bi kontrol et derim .