Soru Sizce Bu Buzdolabını Almalı Mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhabalar. Yarın bir buzdolabı almayı düşünüyorum. Siemens markasına yoğunlaştım. Üç kişi yaşıyoruz. Fakat kafama takılan konu herkes kompresöre dikkat et demiş. Ben kompresör kısmından pek anlamıyorum ve baktığım model 483 litre. Siemensteki arkadaşlar üç kişi bu buzdolabına yetebileceğimizi söylüyor. Kompresör konusunda da iyi midir bilemedim. Fiyat olarak 17.500 TL fiyat geçiyorlar. Bütçem 21.000 TL. Sizce almaya değer mi, beni uzun süre götürür mü? Teşekkürler.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İyi bir model alınır ama bunun yerine Miele/LG buzdolapları da düşünülebilir.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Öneriniz varsa paylaşabilirsiniz. Bu arada kompresör olarak sorun çıkartır mı bu model acaba? Siemens sadece XL ve XXL modellerinde 10 yıl kompresör garantisi olduğunu yazmış. Yani bu modeli alırsam direkt kompresör garantisi olmuyor mu? Anlayamadım açıkcası...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Alttan donduruculu buzdolapları bence hiç kullanışlı olmuyor. Birde altta çekmeceli oluyor iyice hacimden çalıyor gibi.

Geçen ay eve bende buzdolabı aldım. Tercihimi Samsung'tan yana kullandım. Hem ithal ürün olması hemde 20 yıl komperesör 3 yıl normal garanti veriyor galiba.

Şu ürünü aldım ben... Daha öncede Samsung kullanıyorduk çok memnunuz yani.

Mediamartk veya teknosa'da buzdolaplarını canlı görüp ona göre karar vermeni öneririm.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Alttan donduruculu buzdolapları bence hiç kullanışlı olmuyor. Birde altta çekmeceli oluyor iyice hacimden çalıyor gibi.

Geçen ay eve bende buzdolabı aldım. Tercihimi Samsung'tan yana kullandım. Hem ithal ürün olması hemde 20 yıl komperesör 3 yıl normal garanti veriyor galiba.

Şu ürünü aldım ben... Daha öncede Samsung kullanıyorduk çok memnunuz yani.

Mediamartk veya teknosa'da buzdolaplarını canlı görüp ona göre karar vermeni öneririm.
Çok teşekkür ederim, kolay gelsin

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Merhabalar. Yarın bir buzdolabı almayı düşünüyorum. Siemens markasına yoğunlaştım. Üç kişi yaşıyoruz. Fakat kafama takılan konu herkes kompresöre dikkat et demiş. Ben kompresör kısmından pek anlamıyorum ve baktığım model 483 litre. Siemensteki arkadaşlar üç kişi bu buzdolabına yetebileceğimizi söylüyor. Kompresör konusunda da iyi midir bilemedim. Fiyat olarak 17.500 TL fiyat geçiyorlar. Bütçem 21.000 TL. Sizce almaya değer mi, beni uzun süre götürür mü? Teşekkürler.

Ben şuan samsung kullanıyorum önceki ne modeldi yalan olmasın hatırlamıyorum ama gelen servis yetkilisi tekrar buzdolabı aldığınızda soğutucu kısmı aşağıda olandan almayın demişti, daha sorunlu oluyormuş

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046

Miele'ler 40000 TL üstünü geçiyor.