Yardım İşletim Sistemi Yapmak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bir Tasarimci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaslar ben bir isletim sistemi yapmaya baslamak istiyorum.Kodlamadan az cok bilgim var>Sadece sureci hizlandirmak icin bir cok insana ihtiyacim var.Sistemin ismi FirstOS.BU ismi koyma sebebim bu os hem mobilde hemde pc de kullanila bilecek ilk isletim sistemi olmasi.Tabi siz androidi soyleye bilirsiniz.AMa ben her platformda ui deyisikliyi yapcam.YAni her cihaza uygun olucak>bu sitemin yapimina kim yardim edebilir?

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bir işletim sistemini az bilgiyle ve tek kişi ile yapamazsın kolay iş değil araştırman lazım

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
469
@Arnolxu 'nun konu üstüne yazdığı bir sistem vardı, bilgilendirebilir belki.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
İşletim sistemi yapmak istiyorsan Linux açık kaynak kodludur. Önce var olan işletim sistemlerinin kodlarını incele. Genel yapıyı anlamaya çalış. Sonra zaman içinde "Onlar neyi kötü yapmış" ve "Ben neleri daha iyi yapabilirim?" mukayesesi yap.
Bana sorarsan sıfırdan işletim sistemi yapmadan önce kendi özel linux versiyonunu çıkartmaya odaklanabilirsin. Çok daha faydalı olacaktır. Basitten parça. Sorunu önce parçala, yeterince küçük parçalara bölündükten sonra çöze çöze birleştir. Aferim dostum.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Temel bir projen olmadan kimse projene katkida bulunmayi istemez. Bu konudan OSDev'in Beginner Mistakes yazisinda bahsedilmis. Bu yuzden once temel seyleri bulunan bir projeyi tamamla, bu bahsettigin kadar bilgiliysen bile aylar surecektir, bazen 1-2 yil, daha sonra projeni dogru bir sekilde tanitarak insan arayabilirsin. Daha ortada temel yokken takim olusturamazsin, cunku temeli birden fazla kisi birlikte yapmaya calisirsa bu durumu daha hizli degil daha yavas yapar muhtemelen (Beginner Mistakes yazisinda bundan da bahsedilmis). Yani suan yapman gereken sey takim bulmak degil, temeli olusturmak. Takimi sonradan bulursun.

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Hangi yazılım dilini kullanmayı düşünüyorsun

Bir Tasarimci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Bir Tasarimci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkdaslar ben bi Gnu/Linux tabanli bir isletim sistemi yapmak istiyorum.Bilgimde var.ONU ogren bunu ogren yazmayin.Ben bu isletim sistemiin yapiminda bi ekip kurmak istiyorum.O yuzden assembly ve c dilinden anlayan isletim sisteminin wep sitesi duzenlicek tanitim videosu yapa bilecek adamara ihtiyacim var

Fjord

wittroc
Reaksiyon puanı
1,375
İnsaniyetle ne alakası var? Sadaka mı veriyoruz, işletim sistemi yapmak istiyorsun.

Mexy_1864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
75
Arkadaslar ben bir isletim sistemi yapmaya baslamak istiyorum.Kodlamadan az cok bilgim var>Sadece sureci hizlandirmak icin bir cok insana ihtiyacim var.Sistemin ismi FirstOS.BU ismi koyma sebebim bu os hem mobilde hemde pc de kullanila bilecek ilk isletim sistemi olmasi.Tabi siz androidi soyleye bilirsiniz.AMa ben her platformda ui deyisikliyi yapcam.YAni her cihaza uygun olucak>bu sitemin yapimina kim yardim edebilir?
Linux tabanlı olmazsa zor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
populerlık bende o konuda sorun yok.bana akıl verecekler lazım deyıl yardım ede bılecekler lazım.onların hepsını ben dusundum
Kimse akıl vermiyor biraz ters birisin sanırım. İşletim sistemini sıfırdan yazmak herkesin harcı değil. Önce Türkçe düzgün yazmaktan başlayın. İşletim sistemini sıfırdan yazan birini herkes ayakta alkışlar lafla peynir gemisi yürümez.

Bir Tasarimci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kimse akıl vermiyor biraz ters birisin sanırım. İşletim sistemini sıfırdan yazmak herkesin harcı değil. Önce Türkçe düzgün yazmaktan başlayın. İşletim sistemini sıfırdan yazan birini herkes ayakta alkışlar lafla peynir gemisi yürümez.
ters biri falan deyilim ama baskalarinin yardim etmek yerine ogut vermesinden SIKILDIM.sifirdan bisi yapmayi planlamiyorum yani yeri gelirse ubuntunu kodlarinin bile deyistire bilrim,turkceme gelirsek ben azerbaycanliyim ne kadar cikarsa : )

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Yardım istediğiniz insanlara karşı üslubunuza dikkat edin. Sonrasında konunuz tekrardan gözden geçirilir.

İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...