Öneri Linux kurmak için laptop alıcam?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
43
Kullanacağım bilgisayarda 8gb ram olsun istiyorum eğer fiyat çok farkediyorsa 4gb ram'li alıp 8'e yükseltebilirim.
Depolama olarak 256gb'den fazlasına gerek yok 128gb'den az olmasın ve kesinlikle SSD olsun istiyorum ek HDD'ye gerek yok.
Ekran kartı Linux kullanacağım için AMD olsa iyi olur hatta çok iyi olur AMD'de fiyat performansı daha fazlaymış ama sürücüleri Windows da sorun çıkarıyormuş ama ben Linux kullanıyorum ve sürücüleri Linux'ta sorun çıkarmıyor bu yüzden Linux için en iyisi zaten benim iyi bir ekran kartına ihtiyacım yok sadece İnternete girmek kod yazmak, ofis uygulamalarını kullanamk ve nadiren düşük sistem oyunlar oynamak roblox, minecraft, cs 1.16 gibi ve nadiren gimp'den rsim düzenleme.
İşlemci olarak intel i5 ve ya i7 yeterli ama nesil olarak i5 ise 12. nesil yeter i7 için ne gerekir bilmiyorum hangi nesil lazım ama ram ve ekran kartıma denk olsun işte yani 8gb ram'li ekran kartına i3 2 nesil falan olmasın diyorum ekran hertz ve çözünürlüğünün fazla olmasına gerek yok 60 hertz 16:9 yeterli ve kesinlikle UEFI olsun bu arada olabildiğince ucuz olsun bütcem düşük lütfen bana uygun bir laptop atın ve ya benim bütün alış veriş sitelerindeki laptopları filtleyebileceğimiz bir site biliyorsanız gösterin.

Son düzenleme:

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
en fazla bütçe ne kadar?

Reaksiyon puanı
43
en fazla bütçe ne kadar?
15bin ama ben SSD 256gb den fazlasına gerek yok dememin nedeni ucuz olması için oy yüzden 8gb ram lazım ama ucuza geliyorsa 4gb ram ile alıp sonradan 4gb ram daha ekliyebilirim dedim yani 15bin bütçe diye illa 15bin olmasına gerek yok bu arada Windows lisans anahtarıda olmasın ucuza gelsin diye diyorum yani istediğim özelliklerde ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.

Son mesajlar