Yardım Laptop Anlık Takılma

Bu konuyu okuyanlar

cetinkaya550

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IdeaPad 5-14ALC05
AMD Ryzen 3 5300U with Radeon Graphics 2.60 GHz
8,00 GB RAM
Windows 11 Pro 64 bit işletim sistemi

Dizüstü bilgisayarım belli belirsiz zamanlarda, çok aşırı olmamakla birlikte takılmalar oluyor. Bunu şöyle tarif edebilirim. Bir video izlerken anlık bir takılma oluyor. Mouse-görüntü-ses'te 2-3 saniye içerisinde gerçekleşen bir takılma oluyor bu takılmayı bir slowmotion gibi düşünün. Bu sorun normal bir kullanım için beni pek rahatsız etmiyor(İnternette gezerken, film-video izlerken, müzik dinlerken). Fakat, DJlik yaptığım için otelde müzik çalarken bu 2-3 saniyelik slowmotion tarzı takılma beni çok zor durumda bırakıyor. Bilgisayarı yoracak ağır bir program kullanmıyorum. SeratoDJ ve VirtualDJ kullanıyorum. Programlardan dolayı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bu sorun dediğim gibi her an olabiliyor. İnternette dolanırken, video-film izlerken, müzik dinlerken vs. Bilgisayarım işletim sistemi olmadan aldım ve aldığımda direk Windows 11 kurdum. Sorun işletim sisteminden mi kaynaklı bilmiyorum çünkü Windows 10'u denemedim.Bu sorunun çözümünü bir türlü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
AMD auto driver var onu indir chipset ekran kartı otomatik kursun en günceli. Sonra dene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biosu da güncel tut.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Ben sorunun Windows 11 kaynaklı olduğunu düşünüyorum, tavsiyem önce Windows 10 yükleyerek test etmenizdir.
Bu arada, sorun ekran kartının ön bellek takas hafızasından da olabilir, ısınmadan da olabilir, kullanıdğınız Dj programlarının ekran kartı yerine işlemciyi kullanmalarından da olabilir, bir çok neden var ancak dediğim gibi önce işletim sistemini daha karalı, daha oturmuş olan Windows 10 ile deneyin lütfen.

cetinkaya550

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
Ben sorunun Windows 11 kaynaklı olduğunu düşünüyorum, tavsiyem önce Windows 10 yükleyerek test etmenizdir.
Bu arada, sorun ekran kartının ön bellek takas hafızasından da olabilir, ısınmadan da olabilir, kullanıdğınız Dj programlarının ekran kartı yerine işlemciyi kullanmalarından da olabilir, bir çok neden var ancak dediğim gibi önce işletim sistemini daha karalı, daha oturmuş olan Windows 10 ile deneyin lütfen.
Galiba Windows 10'u deneyeceğim. Bu konuda bir sorum olacak. Windows 11 Pro Key'im var. Bunu Windows 10 için kullanabilir miyim. Eğer kullanabilirsem ileride tekrar Windows 11'e geçersem bir sorun yaratır mı?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Galiba Windows 10'u deneyeceğim. Bu konuda bir sorum olacak. Windows 11 Pro Key'im var. Bunu Windows 10 için kullanabilir miyim. Eğer kullanabilirsem ileride tekrar Windows 11'e geçersem bir sorun yaratır mı?
Kullanabilirsin sorun yaratmaz.

Son mesajlar