Yardım Bir Yakınım İcralık Oldu 25.151.20 TL Toplamda Borcu Var, Maaşına El Konulur mu?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İlk önce evindeki bazı eşyaları, arabaları alınır. Varsa parası alınır. O da yetmezse hapis cezası alır.

Kaynak: T.C. Anayasası

Son düzenleme:

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
İlk önce evindeki bazı eşyaları, arabaları alınır. Varsa parası alınır. O da yetmezse hapis cezası alır.
Hocam o zaman bahsetmem gerekirse adı geçen yakınımın yasal olarak ikamet ettiği adres fake, adına kayıtlı hiçbir eşya yoktur. Aynı zamanda adına kayıtlı ne ev var ne de araba var. Sadece demek istediğim önemli kısım şu ki, yanımızda kalıyor.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Hocam o zaman bahsetmem gerekirse adı geçen yakınımın yasal olarak ikamet ettiği adres fake, adına kayıtlı hiçbir eşya yoktur. Aynı zamanda adına kayıtlı ne ev var ne de araba var. Sadece demek istediğim önemli kısım şu ki, yanımızda kalıyor.
İlk önce elindeki telefonu bilgisayarı falan verecek. Yetmezse icrayı hapis cezası ile bitirmek zorunda kalacak.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
İlk önce elindeki telefonu bilgisayarı falan verecek. Yetmezse icrayı hapis cezası ile bitirmek zorunda kalacak.

Hocam bizim evimizde kalıyor bizim evimizdeki elektronik eşyalar buna dahil mi peki? Kendisinin elinde sadece 1 adet telefonu var. Onu da kendi adına almadı.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Hocam bizim evimizde kalıyor bizim evimizdeki elektronik eşyalar buna dahil mi peki? Kendisinin elinde sadece 1 adet telefonu var. Onu da kendi adına almadı.
O zaman maddi olmadan ödeyecek.

Maaşa gelince maaşının ¼'üne el konulacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış bilgi verdiysem affola.

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
56
İcra olaylarında Ödeyeceğim diye söz verip ödeyemez ise Hapis cezası mevcuttur. Yoksa onun dışında hapis cezası söz konusu değildir.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
25.151,20 TL (YirmibeşbinyüzellibirTL,YirmiKuruş) şeklinde yazılır. Daha borcunu yazamıyorsun, hukuksal açıdan yardımcı olamazsın sen. Bir avukata az bir ücret karşılığı danışmanız daha iyi. Borç da öyle fazla değil, ödenir yani.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Sigortalı çalışıyorsa işyerine icra kağıdı gider ve maaşının belli bir kısmına el koyularak tahsil edilir. Emekliysede aynı şekilde emekli maaşının belli bir kısmına el konularak tahsil edilir.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Sigortalı çalışıyorsa işyerine icra kağıdı gider ve maaşının belli bir kısmına el koyularak tahsil edilir. Emekliysede aynı şekilde emekli maaşının belli bir kısmına el konularak tahsil edilir.
Hocam işyerine icra kâğıdı gelmiş midir bilmiyorum ama bizim yanımızda kaldığı için bize bir tane gönderdiler.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
1. derce akrabalık varsa (Anne, Baba, Kardeş) ve aynı evde oturuyorsanız, evdeki eşyalar da ortak. Senin benim bilgisayarım olmaz. Elinizde Fatura yoksa, kanıtlayamazsınız Buzdolabının sade tek bir bireye ait olduğunu.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
1. derce akrabalık varsa (Anne, Baba, Kardeş) ve aynı evde oturuyorsanız, evdeki eşyalar da ortak. Senin benim bilgisayarım olmaz. Elinizde Fatura yoksa, kanıtlayamazsınız Buzdolabının sade tek bir bireye ait olduğunu.
Evimizdeki 2 klima, 1 buzdolabı, 1 çamaşır makinesi, 1 ocak ve fırın, 4 adet telefon, 2 adet televizyon ve odalardaki mobilyaların çoğunluğunun faturası Annemin adına kayıtlı kız kardeşimin odasındaki mobilyalar dayımın adına kayıtlı. Bir tek bulaşık makinesi adı geçen yakınımızın adına kayıtlı diye biliyorum bulaşık makinesinin faturası. Bilgisayarların hiç faturası yok çünkü bilgisayarlar ikinci el aynı zamanda cebimizdeki telefonlarda annemin adına kayıtlı saydıklarımızın faturasını nasıl temin edebiliriz peki? Elimizde bulunmayan faturalardan bahsediyorum kısacası?

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Hocam işyerine icra kâğıdı gelmiş midir bilmiyorum ama bizim yanımızda kaldığı için bize bir tane gönderdiler.
Dediğim gibi sigortalı çalışıyorsa kağıt orayada gitmiştir. Maaşının belirli bir kısmına her ay kesinti yapılarak borcu tahsil ederler.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Evimizdeki 2 klima, 1 buzdolabı, 1 çamaşır makinesi, 1 ocak ve fırın, 4 adet telefon, 2 adet televizyon ve odalardaki mobilyaların çoğunluğunun faturası Annemin adına kayıtlı kız kardeşimin odasındaki mobilyalar dayımın adına kayıtlı. Bir tek bulaşık makinesi adı geçen yakınımızın adına kayıtlı diye biliyorum bulaşık makinesinin faturası. Bilgisayarların hiç faturası yok çünkü bilgisayarlar ikinci el aynı zamanda cebimizdeki telefonlarda annemin adına kayıtlı saydıklarımızın faturasını nasıl temin edebiliriz peki? Elimizde bulunmayan faturalardan bahsediyorum kısacası?
Sigortalı maaşı varsa sıkıntı yok. Yok sa, Fatura da yok, o zaman durum sıkıntılı.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sigortalı maaşı önceki metinlerimde bahsettiğim şekilde var.
Her hangi bir sebepten işten ayırabililer veya kendi ayrılabilir. Yakınınız size kazık atabilir. Dost kazığı her zaman acı olur. Umarım güvenilir bir yakınınız var diyeceğim ama güvenilir adamın evine zaten icra gelmez, getirtmez. Geçmiş olsun.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Her hangi bir sebepten işten ayırabililer veya kendi ayrılabilir. Yakınınız size kazık atabilir. Dost kazığı her zaman acı olur. Umarım güvenilir bir yakınınız var diyeceğim ama güvenilir adamın evine zaten icra gelmez, getirtmez. Geçmiş olsun.
O zaman gerçeği itiraf etmemin zamanı gelmiştir hocam: Konuda adı geçen kişi babam

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Eyvah hocam. Ev, araba falan onun üzerinde mi?
Hayır hocam en başta da bahsettiğim şekilde ev, araba konularında sağlamız bu açıdan sadece mutfaktaki bulaşık makinesi onun üzerine diye biliyorum. Yanlış bilmiyorsam tabi.