Soru Akran Zorbalığı/Mobbing Nedeniyle Ateist Olmak Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden tepkilerinizi almak istiyorum.

Not: (Bilmeyenler için) Bende onlardan birisiyim.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
İkisinin pek bir alakası yok aslında. En mantıklısı araştırma yaptıktan sonra dinini/felsefi görüşünü değiştirmektir. Çünkü teknik olarak tanrının varlığıyla bunların alakası yok. Ateizm dediğiniz için direkt tanrının varlığı dedim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Akran Zorbalığını yapanlar lafta sözde müslüman ümmet kardeşleri.
bir kaç kişinin davranışlarına bakarak bütün müslümanları yargılıyorsanız öncelikle kendinizi düzeltin sonra dininizi düzeltirsiniz bence. Sizin büyük ihtimalle zaten pek inancınız yoktu. Çünkü gerçekten inanan birisi başkalarının söylerimlerine veya hareketlerine göre dininden kolay kolay ayrılmaz.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,352
Akran Zorbalığını yapanlar lafta sözde müslüman ümmet kardeşleri.
Her müslüman öyle değil? Senin mantığınla gidersek o zorbalığı yapanlar Türk, sen Türkte olma ozaman? Bu söylediklerin çok saçma ve anlamsız. Düzgün bir sebebin olsa hak verirdim.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
bir kaç kişinin davranışlarına bakarak bütün müslümanları yargılıyorsanız öncelikle kendinizi düzeltin sonra dininizi düzeltirsiniz bence. Sizin büyük ihtimalle zaten pek inancınız yoktu. Çünkü gerçekten inanan birisi başkalarının söylerimlerine veya hareketlerine göre dininden kolay kolay ayrılmaz.
Hocam gittiğim bütün okullar A parti'li B parti'li kaynıyordu peki? Buna ne diyeceksiniz bakalım!?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,352
Hocam gittiğim bütün okullar A parti'li B parti'li kaynıyordu peki? Buna ne diyeceksiniz bakalım!?
Bununda dine etkisi yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzgün bir sebebden inanmasaydınız anlardımda, siz baya meillisiniz.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Ya parti islama inansada sana ne? Ne yapacaksın? Çok ateist gördüm de seni gibisini ilkkez görüyorum.
Akran Zorbalığını uygulayanlar dini kullanan malum partiyi destekliyorlar hocam yarın bir gün seçim olsa oy verecekler ülkeyi daha da geriye götürmek için adım gibi eminim!

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Akran Zorbalığını uygulayanlar dini kullanan malum partiyi destekliyorlar hocam yarın bir gün seçim olsa oy verecekler ülkeyi daha da geriye götürmek için adım gibi eminim!
Tamamda bunun senin dine inanıp inanmamanla bir alakası yok onlar din mensubu diye dinden mi çıkacaksınız?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,352
Hani bak Allah El-İlah'dan geliyor, El-İlah (Hubel) Ay Tanrısı ve sembolü İslamda ki gibi Hilal Ay desen, Hubel'in etrafında "Lebeyke Ya Hubel" diye tavaf ediyorlar Kabe'de de "Lebbeyk Allahumme Lebbeyk" diye tavaf ediyorlar, Hz.Muhammed'in kabilesinin Putu namazda ki "Kıyam" duruşunda duruyor vs vs vs desen anlarımda sen baya zevkden olmuşsun...

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden tepkilerinizi almak istiyorum.

Not: (Bilmeyenler için) Bende onlardan birisiyim.
Saçmalıktan ibaret.

@Elvin. konunun başında çok iyi açıklamış teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hani bak Allah El-İlah'dan geliyor, El-İlah (Hubel) Ay Tanrısı ve sembolü İslamda ki gibi Hilal Ay desen, Hubel'in etrafında "Lebeyke Ya Hubel" diye tavaf ediyorlar Kabe'de de "Lebbeyk Allahumme Lebbeyk" diye tavaf ediyorlar, Hz.Muhammed'in kabilesinin Putu namazda ki "Kıyam" duruşunda duruyor vs vs vs desen anlarımda sen baya zevkden olmuşsun...
Ne alaka ya bu dediğin de saçma. :D

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,495
Geleceğimi karartıyorlar ama hocam bahsettiğim onun bunun çocuğu gibi güruhlar.
Ya kimsenin dini kimseyi ilgilendirmiyor başkasının dinine göre pozisyon almak çok saçma birşey. Araştırın sorgulayın dinden çıkın tek kelime bile etmem ki hakkımda yok ama böyle bir sebepten dinden çıkman saçma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar