Soru Muhabbet kuşuna tasma alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Öncelikle "köpek mi bu" "kanadı incinir" gibi yorumları geçelim çünkü depremden dolayı ölmesi yerine tasmadan dolayı kanadının kırılmasına bile razıyım yeter ki depremde ölmesin. Ne zaman nerde deprem olacağını kestiremediğimiz için depremde takmak için kuşuma tasma almak istiyorum. Çünkü muhtemelen deprem anında kafesle gezmek çok zor olur ayrıca en küçük hasara kırılıp kullanılamaz hale gelebilecek şeyler. Hatta benim kuşum kendisi bile kafesin telini kopartmıştı. İşte sizce mantıklı mı muhabbet kuşuna deprem için tasma almak?

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213
Öncelikle "köpek mi bu" "kanadı incinir" gibi yorumları geçelim çünkü depremden dolayı ölmesi yerine tasmadan dolayı kanadının kırılmasına bile razıyım yeter ki depremde ölmesin. Ne zaman nerde deprem olacağını kestiremediğimiz için depremde takmak için kuşuma tasma almak istiyorum. Çünkü muhtemelen deprem anında kafesle gezmek çok zor olur ayrıca en küçük hasara kırılıp kullanılamaz hale gelebilecek şeyler. Hatta benim kuşum kendisi bile kafesin telini kopartmıştı. İşte sizce mantıklı mı muhabbet kuşuna deprem için tasma almak?
Sen hangi türdensin?

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
kardeşim depremde kuşun kadar kendin için önlem alsan daha iyi olur sanki.
kuşun ölsün demiyorum ama tasma da hayvana işkence olur.

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
383
Sokakta gezdirmek için takanları gördüm. Bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Aksine hayvan biraz sokak yüzü görür samimiyetiniz pekişir vb. bkz; işte size harnes tasma güvenirliği

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Bende normalde tasma takma taraftarı değilim zaten 4.5 yıldır takmadım böyle bir durum olmasaydı da takmazdım.
Kuşu öldürürsün be adam. Bir sağlam kutu bul yazıktır
Ya o tarz şeyler düşündüm de evde sağlam kutu olarak bulabileceğim tek şey bilgisayar kasam herhalde.
kuşun ölsün demiyorum ama tasma da hayvana işkence olur.
Kendim için alabileceğim çok fazla önlem yok, bugün deprem çantası hazırlayacağım bir de geceleri deprem olursa diye ayakta bekliyorum. Dediğim gibi tasma normalde takmam ama kuşun üstüne demir falam düşerek öleceğine tasmayla gerekirse kanadı incinsin kırılsın ama ölmesin. Kaldı ki günlük hayatta tasmayla dolaştıran insanlar bile varsa bence olağanüstü bir hal için tek seferlik kullanmakta sıkıntı olmaz bence.
Ayağına takılanlar oluyor kanattan daha güvenli olur
Onu hallederim ama bana onlar daha güvensiz gibi geliyor sonuç olarak ayakları kanadından daha hassas ama bilmiyorum.
@43t bizde de aynı durum var. Gece yatmadan kuşu kapının önüne koyun veya kafesi masanın vs. altına koyun.
Dalgınlığıma gelir de depremi benden önce hisseder diye yanımdan ayırmıyorum sonuç olarak depremi hissedince bana bir geri dönüş yapıcak artık öter mi saldırır mı onu bilemem.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
.

Dalgınlığıma gelir de depremi benden önce hisseder diye yanımdan ayırmıyorum sonuç olarak depremi hissedince bana bir geri dönüş yapıcak artık öter mi saldırır mı onu bilemem.
Ya ben çok büyük aptallik yapip ilk depremde kuşu evde unuttum. Bizimkilerde unutmus, gece yatmadan kapinin onune ya da yanima koyuyorum ben kafesiyle beraber. O anda sana saldirmasi imkansiz.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
383
Ya ben çok büyük aptallik yapip ilk depremde kuşu evde unuttum. Bizimkilerde unutmus, gece yatmadan kapinin onune ya da yanima koyuyorum ben kafesiyle beraber. O anda sana saldirmasi imkansiz.
Sen kuşunu unutmuşsun ben dışarı çıkmayı unuttum

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Tamam hocam bundan sonra bende kapının önüne koyayım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Alınacak en iyi şey çantalı olanlar var. Onun içine koymak. İçine de yemi suyu koyarsan birşey olmaz.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Şaka maka varmış :)
Sağdakinde takılı.
:)

iu

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Rus ruleti sevmem muhabbet kuşunla beraber oyna. Kim kazanacak şimdiden merak ettim.

Senin o türden olman bilime aykırı. :D
La kendimi geçtim kuştan ne istiyon. :D
Bende Filistin askısını sevmiyorum ne yapacağız en mantıklısı rus ruleti. Gel bak benimle rus ruleti oynayacaksan kapım hep sana açıktır.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213
La kendimi geçtim kuştan ne istiyon. :D
Bende Filistin askısını sevmiyorum ne yapacağız en mantıklısı rus ruleti. Gel bak benimle rus ruleti oynayacaksan kapım hep sana açıktır.
Laa asıl sen kuştan ne istiyon tasma ne laa harbi zorla kendine küfür ettiriyon burda. Rus ruletinide o zaman bir sağ kulağına birde sol kulağına dayayarak oyna madem çok meraklısın. Sonucunuda muhabbet kuşu yazar artık.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
alınma ama o zorluğa katlanamayacaksan hayvanı sal gitsin şimdiden, boynunda tasmayla yanında uçarak gezeceğini düşünüyorsan kesinlikle öyle olmayacak. yok yere eziyet çekmesin hayvan.

o karmaşada elinde tasmayla kuşa sahip çıkamazsın, kafes daha kolay.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Şiddetli bir depremde kuşu unutur kaçarsın. Hadi taktın diyelim panik anında elinin sabit durması lazım kuş tasmaya bağlı sağa sola çarpabilir bir tarafı kopabilir cici kuş canı bu. Depremde değilde normal günde tasma takarsın omuzunda gezdirirsin.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,435
Takanları gördüm, zararının olcacağını pek sanmıyorum. Zor durumda iş görür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

alınma ama o zorluğa katlanamayacaksan hayvanı sal gitsin şimdiden, boynunda tasmayla yanında uçarak gezeceğini düşünüyorsan kesinlikle öyle olmayacak. yok yere eziyet çekmesin hayvan.
Deprem için diyor okumadın mı? Dalga mı geçiyorsun?
o karmaşada elinde tasmayla kuşa sahip çıkamazsın, kafes daha kolay.
Deprem anında diyor sonrası demiyor. Deprem anında tasma iş görür, sonrasında ise tasma daha sağlıklı olur kafes o kargaşada daha sorunlu olur. Zaten kuşu ona alışıksa omzuna konar orada durur.

Kendisi önlem almış ki kuşda sıra
kuşun ölsün demiyorum ama tasma da hayvana işkence olur
Sadece deprem ve sonrası için devamlı değil. Ölmesinden iyidir.

Depremden tasma mı koruyacak?
Deprem anında hareketi kolaylaştırması ve deprem sonrasında kuşun güvenliği için diyor. Neyse sen yine güler geçersin.

Son düzenleme:

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
8,435

Son mesajlar