Soru Erdoğan aday olacak mı olmayacak mı, 6 lı masanın adayı kim ? Hiçbirini bilmiyoruz

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Normalde Erdoğan aday olamaz ama olabilirde lakin belli değil, 6 lı masanın adayı hiç belli değil bu nasıl bir seçim nasıl bir iş anlamıyorum.

Herhalde adayları sandığa giderken öğrenecez, yemin ederim şu mevzuyu Afrikanın en ilkel kabilelerinde bile bulamazsınız.

Oğlum ben bir önceki yaşamımda Kuran İncil Tevrat Zebur falan mı yırttım anlamadım ki niye benim böyle birşey başıma geldi ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Erdoğan 8 ay önce miydi 1 yıl öncemiydi daha ADAYIM DEDİ !

Bahçeli 5-6 oldu miting yapıyor. Kararımız net ADAYIMIZ BELLİ diye. Daha neyin adayı belli değil ?

Erdoğan'ın aday olabileceğini muhalefette biliyor. ZATEN İTİRAZ ETMEYECEZ DEDİLER ADAYLIĞINA.

Şuan aday ortaya çıkarmayan Millet ittifakı. ( Onlarında adayı belli Kemal Kılıçdaroğlu ne yazık ki. )

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Bahçeli 5-6 oldu miting yapıyor. Kararımız net ADAYIMIZ BELLİ diye. Daha neyin adayı belli değil ?

Erdoğan'ın aday olabileceğini muhalefette biliyor. ZATEN İTİRAZ ETMEYECEZ DEDİLER ADAYLIĞINA.

Şuan aday ortaya çıkarmayan Millet ittifakı. ( Onlarında adayı belli Kemal Kılıçdaroğlu ne yazık ki. )
Hadi ben çalışıyorum işteyim sakıncası yoksa bu saatte uyumama sebebini öğrenebilir miyim Özkan

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
erdoğan adayım dedi, diğerleri belli değil. ama erdoğan bu sefer kendi ile yarışıyor çünkü daha rakibi bile şuan için yok, belli belirsiz... ne saçma bir siyasi yarış, seçim günü mü adaylar belli olacak. açıkla adaylığını, söyle gerçek veya yalan ne vaadin varsa. gerçi bu siyasilerin her şeyleri yalan ama yine de cezalandırma seçimi olabilir.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
erdoğan adayım dedi, diğerleri belli değil. ama erdoğan bu sefer kendi ile yarışıyor çünkü daha rakibi bile şuan için yok, belli belirsiz... ne saçma bir siyasi yarış, seçim günü mü adaylar belli olacak. açıkla adaylığını, söyle gerçek veya yalan ne vaadin varsa. gerçi bu siyasilerin her şeyleri yalan ama yine de cezalandırma seçimi olabilir.
Sonucu her ne olursa olsun giren halka girecek

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608

Hahahahaha Kılıçdaroğlu sizi yanıltıp CB adayı olmazsa o zaman naneyi yediniz AKP'li ?.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Hahahahaha Kılıçdaroğlu sizi yanıltıp CB adayı olmazsa o zaman naneyi yediniz AKP'li ?.
Öyle yapacak zaten sağ gösterip sol vuracak, Meral Akşener olmasa 6 lı masa net kaybeder, şöyle söyleyim 6 lı masa seçim günü kazanırsa Meral akşener sayesinde olacak ?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Öyle yapacak zaten sağ gösterip sol vuracak, Meral Akşener olmasa 6 lı masa net kaybeder, şöyle söyleyim 6 lı masa seçim günü kazanırsa Meral akşener sayesinde olacak ?
Meral Akşener, başbakan olurum diyordu en son. Bugün CHP'li adam (adını unuttum) Cumhurbaşkanı adayı kararını 6'lı masa verecektir. Onlar kimi isterse adayımız o olacak diyor.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Normalde Erdoğan aday olamaz ama olabilirde lakin belli değil, 6 lı masanın adayı hiç belli değil bu nasıl bir seçim nasıl bir iş anlamıyorum.

Herhalde adayları sandığa giderken öğrenecez, yemin ederim şu mevzuyu Afrikanın en ilkel kabilelerinde bile bulamazsınız.

Oğlum ben bir önceki yaşamımda Kuran İncil Tevrat Zebur falan mı yırttım anlamadım ki niye benim böyle birşey başıma geldi ?
Mansur Yavaşı aday yapmazlarsa durum vahim.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
HDP korkusuna Mansur Yavaş'ı aday yapamıyacaklar ne yazık ki. Adını bile anamaz oldular...

Şuan ki tüm göstergeler Kemal Kılıçdaroğlu üstünde. Altarnatifleri yiyor bitiriyor resmen KK.
Hdp kapatılsın hemi, akp MHP hdpden beslendiğinin kanıtını sunmuş oldun, anca esip gürler bahçeli ve erdoğan asla kapatılmasını istemez hdp nin

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Eğri oturup doğru konuşmalı, hükümet terör ile iyi mücadele ediyor. Zaten milliyetçi kesim yüksek oranla bu yüzden oy veriyor diye düşünüyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Taksimde gördük.Müthiş kan kusturdunuz.Bütün Türkiye kan kusturmanıza hayran kaldık.

PKK'yı vurduğu ve kan kusturduğu gerçeğini değiştiriyor mu bu söylediğin ?

Terör Fransada ABD'de bile eylem yapabiliyor. Mesela adam gibi mücade edebilecek irade var mı yok mu ona bakacaksın.

Hdp kapatılsın hemi, akp MHP hdpden beslendiğinin kanıtını sunmuş oldun, anca esip gürler bahçeli ve erdoğan asla kapatılmasını istemez hdp nin

Bilip bilmeden konuşma şöyle lütfen.

Daha yeni HDP'nin banka hesaplarına ve seçim parasına devlet el koydu mesela ! Bil bakalım ilk eleştiri kimden hangi PARTİDEN GELDİ ?
Adın gibi biliyorsun ama 3-5 oy için her şeyi savunmaya devam tabi bazıları.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
PKK'yı vurduğu ve kan kusturduğu gerçeğini değiştiriyor mu bu söylediğin ?

Terör Fransada ABD'de bile eylem yapabiliyor. Mesela adam gibi mücade edebilecek irade var mı yok mu ona bakacaksın.

Bilip bilmeden konuşma şöyle lütfen.

Daha yeni HDP'nin banka hesaplarına ve seçim parasına devlet el koydu mesela !

Gaz alma loading...

Kapatacak o kadar?

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Birçokları şunu anlamıyor.

6'lı masa kendisine kukla bir aday arıyor. Bunu bir süredir bu forumda yazıyordum. Davutoğlu'nun dünkü ve Babacan'ın bugünkü açıklamasından sonra kukla aday şeklindeki tanım hem yayıncı kuruluşlar tarafından kullanılmaya hem de sosyal medyada yer almaya başladı.

6'lı masa dağılırsa ki bence bu çok muhtemel, Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu gibi birinin aday olması belki o zaman söz konusu olabilir. Çünkü ne Mansur Yavaş ne de Ekrem İmamoğlu kukla cumhurbaşkanı olabilecek karakterde görünmüyor.

Bu ittifakı bir araya ABD getirmişe benziyor. Ama Davutoğlu'nun, Babacan'ın ve hatta CHP içinden bazı kimselerin öyle açıklamaları oldu ki bunlardan CHP'ye oy veren seçmenin belki yarısından fazlası rahatsız oluyordur. Şayet ABD de bu planın tutmadığını görürse masanın dağılması için talimatın yakın bir zamanda gelmesi söz konusu olabilir. Bir diğer ihtimal ittifak ortaklarının Kürdistan kurulmasına mail açıklamalarından rahatsız olan Akşener ittifaktan ayrılabilir.

Erdoğan'ın ise adaylığı kesin. Bununla ilgili olarak seçimin erken seçim şeklinde olmasının veya zamanında yapılmasının bir farkı yokmuş. Çünkü kanun belirlenirken ona göre belirlenmiş. Aksini iddia eden hukukçular kanunlara göre değil ideolojilerine göre konuşuyor. Mesela Süheyl Batum, yıllar önce Erdoğan'ın -affa uğramış olsa bile- seçilemeyeceğini söylüyordu. Sonra Erdoğan milletvekili de seçildi, başbakan da oldu, cumhurbaşkanı da oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kapatacak o kadar
HDP'nin kapatılması da gündemde zaten bu işe anayasa mahkemesi bakıyor.

Son düzenleyen moderatör:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
kapatma işe yaması için yüzü olmalı yoksa işe yaramaz.aday olamaz iki kere seçildi.
Laf, laf, laf... lafıgüzaf. Kendinizi kandırmayın, düzgün aday çıkarın. Mızıkçılığa gerek yok. Tayyip Erdoğan'ın yeni sistemde 2. Adaylığı. Bir engel yok. Muhalefet kaliteli olsa böyle palavralara gerek kalmaz. Hükümet daha çok hizmet için zorlanmış olur ama yapacak muhalefet yok.

Mansur başkan veya Ekrem başkan
Ekrem Başkan daha İstanbulu yönetemiyor adamakıllı. Mansur Yavaş daha doğru bir tercih olur muhalefet için.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Laf, laf, laf... lafıgüzaf. Kendinizi kandırmayın, düzgün aday çıkarın. Mızıkçılığa gerek yok. Tayyip Erdoğan'ın yeni sistemde 2. Adaylığı. Bir engel yok. Muhalefet kaliteli olsa böyle palavralara gerek kalmaz. Hükümet daha çok hizmet için zorlanmış olur ama yapacak muhalefet yok.

Ekrem Başkan daha İstanbulu yönetemiyor adamakıllı. Mansur Yavaş daha doğru bir tercih olur muhalefet için.
yönetemesin diye sabote eden meclis üyeleri varken gene iyi yönetiyor yandaş ahaber izleme de gör.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
yönetemesin diye sabote eden meclis üyeleri varken gene iyi yönetiyor yandaş ahaber izleme de gör.
İstanbula gelirse yönetir Ekrem Başkan. Sanki elinden tutan var yönetmesin diye. Her gün farklı bir memlekette. Borç içinde yüzüyor.

A Haber izlemiyorum, sevmiyorum merak etme. Fazla Sözcü'de takılıyorsunuz galiba.
Ayrıca ben yandaşsam sen de Chp yandaşısın. Yandaş deyip ötekileştirmeyin milleti.

Son düzenleme: