Yardım Toshiba Satellite A300D BIOS pili nasıl çıkartılır?

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Bilgisayarın arka tarafa vidaları yok mu? Ordan açmayı deneyin.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Arka taraftan açmanız lazım. Laptop çok eski emin olamıyorum ama ön taraftan sadece klavye değişimi yapılabiliyor diye biliyorum.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Arka taraftan açmanız lazım. Laptop çok eski emin olamıyorum ama ön taraftan sadece klavye değişimi yapılabiliyor diye biliyorum.
Sadece kenardaki vidalar mı yoksa hepsini mi söküyoruz?

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Fotoğraf eklerseniz yanıtlayabilirim.
PC bozdum herhalde zaten tüm vidaları açtım BIOS pili filan da göremedim. Sonra tekrar kapadım güzelce ama adaptör kablosu takılı ışık vs. yanmıyor. Aslında PC hiçbir işe yaramıyor.

Aklıma bir şey takıldı bu PC'deki HDD'ye geçenlerde baktığım zaman sağlıklı görünüyordu bu normal dizüstü kasalı PC'ye takma şansım var mı? Bu PC'de SSD var ama ekran görüntüsü paylaşıyorum belki fazladan 1 tane SSD veya HDD olma şansı var mı? @Elvin.
Ekran görüntüsü 2023-01-31 120828.png

Son düzenleme:

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Tabiki de yapabilirsiniz. Laptopunuzun içerisinden hard diski çıkarın ve bilgisayarınıza takmak için sata kablosu kullanın. Tabi bunu yapabilmeniz için hard diskinizin sata hdd olması lazım.

Ugreen SATA 3.0 Disk Kablosu 50 CM : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Sata kablonun bir ucunu anakartınızdaki boş sata portuna, diğerini de hard diske takın.
Bir de bilgisayarınızın güç kaynağından gelen sata power kablosunu harddiske takın.
Eğer güç kaynağınızda sata power kablosu mevcut değilse aşağıdaki gibi bir dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Sata Power Kablosu - Sata Hdd Güç Kablosu -toptanagel

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Tabiki de yapabilirsiniz. Laptopunuzun içerisinden hard diski çıkarın ve bilgisayarınıza takmak için sata kablosu kullanın. Tabi bunu yapabilmeniz için hard diskinizin sata hdd olması lazım.

Ugreen SATA 3.0 Disk Kablosu 50 CM : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Sata kablonun bir ucunu anakartınızdaki boş sata portuna, diğerini de hard diske takın.
Bir de bilgisayarınızın güç kaynağından gelen sata power kablosunu harddiske takın.
Eğer güç kaynağınızda sata power kablosu mevcut değilse aşağıdaki gibi bir dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 178212
Normal PC'im de sadece tek SSD mi var? Ve o aşağıdaki 2. kablonun aynısından boş olan 1 tane var fakat HDD'yi koyabileceğim yer yok galiba çünkü ön kısımda SSD var.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Bilgisayarınızda kaç tane disk olduğunu şöyle anlayabilirsiniz; Aramaya Bilgisayar Yönetimi yazın ve tıklayın daha sonra Depolama bölümüne tıklayın daha sonra disk yönetimine tıklayın. Burda diskleriniz görünecektir.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Bilgisayarınızda kaç tane disk olduğunu şöyle anlayabilirsiniz; Aramaya Bilgisayar Yönetimi yazın ve tıklayın daha sonra Depolama bölümüne tıklayın daha sonra disk yönetimine tıklayın. Burda diskleriniz görünecektir.
Bu çıktı pek sayfayı anlamadım.
Ekran görüntüsü 2023-01-31 155735.png

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
2 adet disk görünüyor 1 adet 256 GB 1 adet de 500 GB olmak üzere.