Haber Aşı ve pandeminin oyun olduğuna dair video (Önyargılılar izlemesin!)

Bu konuyu okuyanlar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Daha önce youtubeda aşının ve pandeminin küresel bir oyun olduğuyla alakalı videolar yayınlandı.Ancak youtubeda aşı ve pandemi aleyhine videoları sansürledi.Hatta sosyal medyada da sansür uygulandı.Ben başka kaynaktan bulup paylaşıyorum.Lütfen önyargılarınızı bir kenara bırakıp izlemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Daha önce youtubeda aşının ve pandeminin küresel bir oyun olduğuyla alakalı videolar yayınlandı.Ancak youtubeda aşı ve pandemi aleyhine videoları sansürledi.Hatta sosyal medyada da sansür uygulandı.Ben başka kaynaktan bulup paylaşıyorum.Lütfen önyargılarınızı bir kenara bırakıp izlemenizi tavsiye ederim.

https://dar.vin/Bjnhf

https://dar.vin/ya73y

https://dar.vin/pz1Lp
Url nin kötü amaçlı olduğunu düşünüyorum pishing mi acaba ???

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Doğru o yüzden her yerde sansür yiyorlar değil mi? Youtube de aşıyı ufak eleştirsen sansür yiyor engelleniyor. Hemen de cahil damgası vuruyorsunuz Allah Allah. Gerçi sizin gibilere laf anlatılmaz robot gibi başkalarının lafını tekrar edersiniz. Aşıdan sonra onlarca yan etki yaşayan insan var. Neyse Elbet bir gün gerçekler oraya çıkar. Siz böyle devam edin.
Korona hastalığından yakınımı kaybettim. Hiç bir şey kaybetmeyen kolay kolay bilemez. Bende aşı oldum ailem de aşı oldu hiç kimsede yan etki yok. İnternette her gördüğünüze inanıyorsanız şu siteye bir bakın. Koronadan ölen korona karşıtları.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
@dark.sdn Aşının yan etkisinin olması normal çünkü biyoloji giriyor işin içine. Kullanılan her şey her vücutta uyumlu olmayabiliyor veya ufak sorunlar çıkartabiliyor. Bunu biliyorsunuz değil mi ??

şkrkz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
aşı olmadım bi tane bile ailecek korona olduk en son evdekiler olmuştu tüm aşılarını onlar yatıyorken ben ayakta idim en çok gözlerimden etkilendim enfeksiyon oluşmuştu gözğümde ve beyin sisi malesef aşı oldaydım bunlar olmaz mı idi bilmiyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
niye mesajlarım siliniyor? aşı karşıtları yüzünden bitmiş bir sürü hastalık tekrar çıkıyor demek de suç? san ki sövdük... 5 doz Biontech yapıldı sorun yok çok şükür.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Aslında bana korona hiç etki etmedi. Hasta birisinin yanındaydım umarım bende ölürüm felan diyerek seviniyordum ama nafile.
Meğersem korona da beni sevmedi. Yahu ben kimi seveyim bu dünyada? Hep yanlız mı kalıcam hee?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601

Korona küresel bir oyun zaten. Bill Gates çok alakadar o işlerle. İnkar etmek kendimizi kandırmak olur. Aşı hakkında ise yorum yapmayacağım.

Not: Linklere güvenemedim :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aramızda aşı karşıtı bir moderatör var. Hemen tesbit edilsin ve aşılansın.
Neden? Herkes aşı olmak zorunda değil.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Senden iyi biliyorum, bu kesin. Ölenler kendileri suçlu diyorsun.
Hocam yapmayın etmeyin. Virüs bu bulaşıcı. Aşı olandan da bulaşabilir olmayandan da. Başkaları ölsün istemez kimse. Önlem amaçlı aşı olmak istersiniz olursunuz. Virüs bulaşabilir yine de.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Hocam yapmayın etmeyin. Virüs bu bulaşıcı. Aşı olandan da bulaşabilir olmayandan da. Başkaları ölsün istemez kimse. Önlem amaçlı aşı olmak istersiniz olursunuz. Virüs bulaşabilir yine de.
Aşılı kişilerde bağışıklık sistemi virüsün etkin olmasını engelliyor. Etkin olmayan bir virüs bulaşamaz, diğer (temizlik) önlemler de alınıyorsa.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Aşılı kişilerde bağışıklık sistemi virüsün etkin olmasını engelliyor. Etkin olmayan bir virüs bulaşamaz, diğer (temizlik) önlemler de alınıyorsa.
Bildiğiniz kaynak varsa atar mısınız?

"Aşı olmuş kişilerin virüse karşı koruma altında olduğu, hastalığa yakalansa bile hastalığı hafif geçirdiği unutulmamalıdır."

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
aşıyı mecburi yapmalıydı o zaman daha çabuk biterdi devletler vatandaşlarını koruyor ama gene yaranamıyorlar...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709

Aşıların etki mekanizması nasıldır?​

Güncellenme Tarihi 04 Mart 2022

AŞI NEDİR?
Bir enfeksiyona karşı bağışıklık sağlamak için hazırlanmış, vücuda çeşitli yollarla verilen biyolojik ürünlere aşı denir.

Aşı, insanları hastalıklardan ve hastalıkların neden olduğu sonuçlardan koruyabilmek için sağlam ve risk altındaki kişilere uygulanır. Vücut bu şekli ile kendisine zarar vermeyen mikrop ya da toksinleri tanır ve onlara karşı bir savunma geliştirir. Böylece vücut mikropla karşılaştığında önceden geliştirdiği savunma sistemini kullanarak mikropla savaşır ve kişi hastalığa yakalanmaz. Bu kişi artık o hastalığa karşı bağışıktır. Oluşan bağışıklama genellikle ömür boyu vücutta kalır ve hastalık etkeni ile karşılaşınca onu etkisiz kılmak için savaşır.

Bağışıklama, aşıyla önlenebilir hastalıkların ve ölümlerin önlenmesi açısından en önemli toplum sağlığı müdahaleleri arasında yer almaktadır. Aşılanarak bağışık hale gelmiş bireylerin oluşturduğu toplumlarda hastalıklar, salgınlar görülmez.

AŞILARIN ETKİ MEKANİZMASI NASILDIR?
Mikroplar hem çevremizde hem de vücudumuzda yani her yerdedir. Bir kişi duyarlı olduğunda ve zararlı bir organizma ile karşılaştığında bu durum hastalığa ve ölüme yol açabilir.

Vücudun kendisini mikroplara karşı savunmasının birçok yolu vardır. Deri, mukus ve silyalar (mikropları akciğerlerden uzaklaştıran hareketli mikroskobik tüycükler) mikropların vücuda girmesini ilk etapta önlemek için fiziksel engeller olarak çalışır.

Bir mikrop vücuda bulaştığında vücudumuzun bağışıklık sistemi adı verilen savunması tetiklenir. Mikrop, saldırıya uğrar ve yok edilir.

Mikrop; vücutta hastalığa neden olabilen bir bakteri, virüs, parazit veya mantardır. Antikor oluşumuna neden olan bir mikrobun alt parçasına antijen denir. Mikrobun antijenine yanıt olarak üretilen antikorları, vücudumuzun savunma sistemindeki askerler olarak düşünebilirsiniz. Sistemimizdeki her antikor veya asker, belirli bir antijeni tanımak üzere eğitilmiştir. İnsan vücudu bir mikroba ilk kez maruz kaldığında bağışıklık sisteminin yanıt vermesi ve ona özgü antikorları üretmesi zaman alır. Bu arada kişi hastalanmaya yatkındır. Antijene özgü antikorlar üretildikten sonra mikrobu yok etmek ve hastalığı durdurmak için bağışıklık sisteminin geri kalanıyla birlikte çalışır.

Bir mikroba karşı oluşan antikorlar genellikle başka bir mikroba karşı koruma sağlamaz, o mikroba özgüdür. Vücut, bir antijene ilk tepkisinde antikor ürettikten sonra antikor üreten bellek hücreleri oluşturur. Vücut aynı mikroba birden fazla kez maruz kalırsa antikor yanıtı ilk seferden çok daha hızlı ve etkilidir çünkü bellek hücreleri bu mikroba karşı antikorları dışarı pompalamaya hazırdır.

Bu, eğer kişi gelecekte mikroba maruz kalırsa bağışıklık sisteminin hastalığa karşı koruyarak anında tepki verebileceği anlamına gelir.

AŞILAR VÜCUDUMUZA NASIL YARDIMCI OLUR?
Aşılar, vücutta bağışıklık sistemini uyaran belirli bir organizmanın (antijen) zayıflatılmış veya etkisizleştirilmiş kısımlarını içerir. Yeni aşılar, antijenin kendisinden ziyade antijen üretme planını içerir. Aşı uygulanan kişide, bu zayıflatılmış versiyon hastalığa neden olmayacak ancak bağışıklık sistemini mikroba verilen ilk tepkide olduğu gibi çok fazla tepki vermesi için harekete geçirecektir.

Bazı aşılar, haftalar veya aylar aralığında verilen birden çok doz gerektirir. Bu, bazen uzun ömürlü antikorların üretimine ve bellek hücrelerinin gelişimine izin vermek için gereklidir. Bu şekilde vücut, hastalığa neden olan belirli bir organizma ile savaşmak için eğitilir ve gelecekte maruz kaldığında hızla savaşmak için hafızasını oluşturur.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601

Aşıların etki mekanizması nasıldır?​

Güncellenme Tarihi 04 Mart 2022

AŞI NEDİR?
Bir enfeksiyona karşı bağışıklık sağlamak için hazırlanmış, vücuda çeşitli yollarla verilen biyolojik ürünlere aşı denir.

Aşı, insanları hastalıklardan ve hastalıkların neden olduğu sonuçlardan koruyabilmek için sağlam ve risk altındaki kişilere uygulanır. Vücut bu şekli ile kendisine zarar vermeyen mikrop ya da toksinleri tanır ve onlara karşı bir savunma geliştirir. Böylece vücut mikropla karşılaştığında önceden geliştirdiği savunma sistemini kullanarak mikropla savaşır ve kişi hastalığa yakalanmaz. Bu kişi artık o hastalığa karşı bağışıktır. Oluşan bağışıklama genellikle ömür boyu vücutta kalır ve hastalık etkeni ile karşılaşınca onu etkisiz kılmak için savaşır.

Bağışıklama, aşıyla önlenebilir hastalıkların ve ölümlerin önlenmesi açısından en önemli toplum sağlığı müdahaleleri arasında yer almaktadır. Aşılanarak bağışık hale gelmiş bireylerin oluşturduğu toplumlarda hastalıklar, salgınlar görülmez.

AŞILARIN ETKİ MEKANİZMASI NASILDIR?
Mikroplar hem çevremizde hem de vücudumuzda yani her yerdedir. Bir kişi duyarlı olduğunda ve zararlı bir organizma ile karşılaştığında bu durum hastalığa ve ölüme yol açabilir.

Vücudun kendisini mikroplara karşı savunmasının birçok yolu vardır. Deri, mukus ve silyalar (mikropları akciğerlerden uzaklaştıran hareketli mikroskobik tüycükler) mikropların vücuda girmesini ilk etapta önlemek için fiziksel engeller olarak çalışır.

Bir mikrop vücuda bulaştığında vücudumuzun bağışıklık sistemi adı verilen savunması tetiklenir. Mikrop, saldırıya uğrar ve yok edilir.

Mikrop; vücutta hastalığa neden olabilen bir bakteri, virüs, parazit veya mantardır. Antikor oluşumuna neden olan bir mikrobun alt parçasına antijen denir. Mikrobun antijenine yanıt olarak üretilen antikorları, vücudumuzun savunma sistemindeki askerler olarak düşünebilirsiniz. Sistemimizdeki her antikor veya asker, belirli bir antijeni tanımak üzere eğitilmiştir. İnsan vücudu bir mikroba ilk kez maruz kaldığında bağışıklık sisteminin yanıt vermesi ve ona özgü antikorları üretmesi zaman alır. Bu arada kişi hastalanmaya yatkındır. Antijene özgü antikorlar üretildikten sonra mikrobu yok etmek ve hastalığı durdurmak için bağışıklık sisteminin geri kalanıyla birlikte çalışır.

Bir mikroba karşı oluşan antikorlar genellikle başka bir mikroba karşı koruma sağlamaz, o mikroba özgüdür. Vücut, bir antijene ilk tepkisinde antikor ürettikten sonra antikor üreten bellek hücreleri oluşturur. Vücut aynı mikroba birden fazla kez maruz kalırsa antikor yanıtı ilk seferden çok daha hızlı ve etkilidir çünkü bellek hücreleri bu mikroba karşı antikorları dışarı pompalamaya hazırdır.

Bu, eğer kişi gelecekte mikroba maruz kalırsa bağışıklık sisteminin hastalığa karşı koruyarak anında tepki verebileceği anlamına gelir.

AŞILAR VÜCUDUMUZA NASIL YARDIMCI OLUR?
Aşılar, vücutta bağışıklık sistemini uyaran belirli bir organizmanın (antijen) zayıflatılmış veya etkisizleştirilmiş kısımlarını içerir. Yeni aşılar, antijenin kendisinden ziyade antijen üretme planını içerir. Aşı uygulanan kişide, bu zayıflatılmış versiyon hastalığa neden olmayacak ancak bağışıklık sistemini mikroba verilen ilk tepkide olduğu gibi çok fazla tepki vermesi için harekete geçirecektir.

Bazı aşılar, haftalar veya aylar aralığında verilen birden çok doz gerektirir. Bu, bazen uzun ömürlü antikorların üretimine ve bellek hücrelerinin gelişimine izin vermek için gereklidir. Bu şekilde vücut, hastalığa neden olan belirli bir organizma ile savaşmak için eğitilir ve gelecekte maruz kaldığında hızla savaşmak için hafızasını oluşturur.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun açıklamasına göre bulaşabilir gözüküyor. Sizin attığınız da resmi kaynak. ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150

Oyun ya da değil kardeşim gideceksek hep beraber gideceğiz artık herkes aşı oldu yalnız başıma ne yapayım?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu ferit nüveli trafonun sac trafodan daha verimli olmasına benzer trafoları her zaman yüzde yüz verimle hesaplanır ama asla yüzde yüz verim olmaz aşılarda böyle yüzde yüz koruma hayalcilik olur.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Aslında bana korona hiç etki etmedi. Hasta birisinin yanındaydım umarım bende ölürüm felan diyerek seviniyordum ama nafile.
Meğersem korona da beni sevmedi. Yahu ben kimi seveyim bu dünyada? Hep yanlız mı kalıcam hee?
Gece gece ciğer bırakmadın be abey bende geçirmiştim aynı geçti ama abimlerde sıkıntıydı

şkrkz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
biz ailecek önceki yıl bu zamanlarda hasta olduk eve getiren babamdı bize bulaştıran ve aşı olmuştu bende olmamıştım

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Uzun uzun yazmama gerek yok. Aşıyı piyasaya sürenin tedirginlikleri ve tam anlamıyla aşının pandemiyi önlemediğini 5 yaşındaki çocuklar bile idrak etti.
Fikirlere saygı duyun, Allah akıl fikir versin demekle haklı olmuyorsunuz.

Siz hiç bir sene de çıkmış geliştirilmiş aşı gördünüz mü ?

• Kuduz - 4 yıl, 1881-1885
  • Kızamıkçık - 7 yıl, 1962-1969
  • Boğmaca - 8 yıl, 1906-1914
  • Kızamık - 9 yıl, 1954-1963
  • Grip - 14 yıl, 1931-1945
  • Japonensefaliti - 20 yıl, 1934-1954
  • Çocuk felci - 20 yıl, 1935-1955
  • Tüberküloz - 21 yıl, 1900-1921
  • Kabakulak - 22 yıl, 1945-1967
  • İnsan papilloma virüsü - 23 yıl, 1983-2006
  • Hepatit A - 24 yıl, 1967-1991
  • Rotavirüs - 26 yıl, 1980-2006
  • Çiçek hastalığı - 26 yıl, 1770-1796
  • Sarıhumma - 27 yıl, 1912-1939
  • Kolera - 30 yıl, 1854-1884
  • Su çiçeği hastalığı - 34 yıl, 1954-1988
  • Hepatit B - 38 yıl, 1943-1981
  • Keneyle geçen ensefalit - 39 yıl, 1937-1976
  • Difteri - 40 yıl, 1883-1923
  • Tetanos - 40 yıl, 1884-1924
  • Hemofilus influenza - 44 yıl, 1933-1977
  • Tifo - 58 yıl, 1838-1896
  • Pnömokok - 66 yıl, 1911-1977
  • Menenjit - 68 yıl, 1906-1974

İnsanlar bişeylere itiraz edebilir karşıt olabilir
Bu onları deli yada akılsız yapmaz bu sizin sorununuz.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Uzun uzun yazmama gerek yok. Aşıyı piyasaya sürenin tedirginlikleri ve tam anlamıyla aşının pandemiyi önlemediğini 5 yaşındaki çocuklar bile idrak etti.
Fikirlere saygı duyun, Allah akıl fikir versin demekle haklı olmuyorsunuz.

Siz hiç bir sene de çıkmış geliştirilmiş aşı gördünüz mü ?

• Kuduz - 4 yıl, 1881-1885
  • Kızamıkçık - 7 yıl, 1962-1969
  • Boğmaca - 8 yıl, 1906-1914
  • Kızamık - 9 yıl, 1954-1963
  • Grip - 14 yıl, 1931-1945
  • Japonensefaliti - 20 yıl, 1934-1954
  • Çocuk felci - 20 yıl, 1935-1955
  • Tüberküloz - 21 yıl, 1900-1921
  • Kabakulak - 22 yıl, 1945-1967
  • İnsan papilloma virüsü - 23 yıl, 1983-2006
  • Hepatit A - 24 yıl, 1967-1991
  • Rotavirüs - 26 yıl, 1980-2006
  • Çiçek hastalığı - 26 yıl, 1770-1796
  • Sarıhumma - 27 yıl, 1912-1939
  • Kolera - 30 yıl, 1854-1884
  • Su çiçeği hastalığı - 34 yıl, 1954-1988
  • Hepatit B - 38 yıl, 1943-1981
  • Keneyle geçen ensefalit - 39 yıl, 1937-1976
  • Difteri - 40 yıl, 1883-1923
  • Tetanos - 40 yıl, 1884-1924
  • Hemofilus influenza - 44 yıl, 1933-1977
  • Tifo - 58 yıl, 1838-1896
  • Pnömokok - 66 yıl, 1911-1977
  • Menenjit - 68 yıl, 1906-1974

İnsanlar bişeylere itiraz edebilir karşıt olabilir
Bu onları deli yada akılsız yapmaz bu sizin sorununuz.
Tamam doğru ama o zamanın teknolojisiyle bu zamanın teknolojisi aynı değil 19. 20. Yüzyıllarla 21. Yüzyılı karşılaştıramayız