Soru Laptopa yatırım yapmak mantıklımı

Bu konuyu okuyanlar

ratchel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Beyler elimde bir miktar birikmiş para var bununla RTX bir laptop alıp UE5 öğrenmek istiyorum ama biliyorsunuzki herşeyde olduğu gibi laptop fiyatlarıda sürekli artıyor,bundan bir süre sonra laptopumu ikinci el olarak satmak istediğimde değerini kaybetmiş olurmu? yoksa aksine aldığım fiyatında üstüne ikinci el olarak satabilirmiyim?
Yani altın,dolar vb gibi saçmalıklara veya borsaya yatırmak yerine yazılım öğrenip kendime yatırım yapmak hemde ilerde elimdeki laptopu satıp paramıda birazcık katlamak istiyorum.
Aydınlatırsanız memnun olurum,Teşekkür ederim.

DragonSlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhabalar, kendi laptopunu sürekli takip edip 2. el fiyatlarına bakacaksın en yüksek fiyatı gördüğün satacaksın (Bu durum 1,2,3,6 ay veya 1 yılını alabilir.) Bilgisayara yatırım yapmak güzel olabilir fakat en sonunda seni hayal kırıklığına da uğratabilir.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bütçeniz ne kadar?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Laptopa yatırım yapılmaz. İkinci el olarak satmak da mantıklı değil.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Çünkü ikinci el laptop fiyatları çok ucuz. Sıfırı ile aralarında uçurum var. Hatta sıfır laptop almaktansa ikinci el laptop almak daha mantıklı. Diğer bir deyişle arz çok yüksek talep az

ratchel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Laptopa yatırım yapılmaz. İkinci el olarak satmak da mantıklı değil.
neden hocam
Çünkü ikinci el laptop fiyatları çok ucuz. Sıfırı ile aralarında uçurum var. Hatta sıfır laptop almaktansa ikinci el laptop almak daha mantıklı. Diğer bir deyişle arz çok yüksek talep az
Hocam geçen yıl ss aldığım 12.600 civari olan laptop şuan 20 bin tl. Yani ikinci el olarak en dandiğini almaya kalksam 16 bin tl civarı bir para ödemem gerek. Öte yandan dediğim gibi çok kâr edeyim değil derdim sadece satmak istediğimde satabileyim sadece paramı korumuş olayım o da yeterli.
Dediğim gibi derdim yazılım öğrenmek.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bilgiye yatırım yapmak her zaman kazandırır. Laptop'u neden satacaksın? Kullanmaya devam et. Benim iki tane var. Eskisi ve yenisi. İki de Tablet var.