Haber Avatar 2 The Way of Water Gişe Hasılatı Saniyeler İçinde 100 Milyonu Geçti!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
Avatar 2 filmi bugün resmi olarak vizyona girdi ve saniyeler içinde 100 milyondan fazla gişe hasılatına ulaştı.

Avatar: The Way of Water (2022) - Tickets & Showtimes Near You | Fandango

Film, Pandora gezegeninde Na'vi halkına dahil olup Neytiri ile bir aile kuran Jake Sully'nin, tanıdık bir düşmanın yeniden gezegenlerine tehdit oluşturması sonrası Na'vi halkıyla verdiği mücadeleyi konu ediniyor.

Where to buy tickets for Avatar: The Way of Water - Tech Advisor

Uzmanlar gerçek deneyimi hissedebilmek adına filmi IMAX salonlarda 3D olarak izlemenizi tavsiye ediyor.

Tabiki de bilet fiyatları almış başını gidiyor maalesef. Ben baktım ve öğrenci IMAX bileti 118 lira civarı olmuştu. :(

Bir diğer merak edilen konu ise Avatar 2, Avengers End Game'in gişe rekorlarını kırabilecek mi?
Peki ya siz Avatar 2'ye gitmeyi düşünüyor musunuz?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Avatar 2 filmi bugün resmi olarak vizyona girdi ve saniyeler içinde 100 milyondan fazla gişe hasılatına ulaştı.

Avatar: The Way of Water (2022) - Tickets & Showtimes Near You | Fandango

Film, Pandora gezegeninde Na'vi halkına dahil olup Neytiri ile bir aile kuran Jake Sully'nin, tanıdık bir düşmanın yeniden gezegenlerine tehdit oluşturması sonrası Na'vi halkıyla verdiği mücadeleyi konu ediniyor.

Where to buy tickets for Avatar: The Way of Water - Tech Advisor

Uzmanlar gerçek deneyimi hissedebilmek adına filmi IMAX salonlarda 3D olarak izlemenizi tavsiye ediyor.

Tabiki de bilet fiyatları almış başını gidiyor maalesef. Ben baktım ve öğrenci IMAX bileti 118 lira civarı olmuştu. :(

Bir diğer merak edilen konu ise Avatar 2, Avengers End Game'in gişe rekorlarını kırabilecek mi?
Peki ya siz Avatar 2'ye gitmeyi düşünüyor musunuz?
Sanırsam 118TL ilk fiyat İstanbuldaki salonlar için geçerli. Şu hayat pahalılığında IMAX salonda 3D film + patlamış mısır menü 150TL lere varması üzücü bir durum.

İstanbul'da böyle bir yapımı izlemek için başka bir alternatif olmadığı için akşam İstinye Parkta yeri ayırttık. 2. filmle Avatar serisi sinemalardan kaldırılmadan önce yine rekorları eline alacaktır diye düşünüyorum.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Disney plusa gelicek mi?

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
Şu anda sinemalarda ve Türkiye'deki bir kanuna göre yurt dışında Disney+'a gelse bile Türkiye'de sinema filmleri vizyon tarihinden itibaren en erken 5 ay sonra bir dijital platformda yayınlanabiliyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Oculus quest 2 gözlüğe atarım 3d izlerim. :)

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Şu anda sinemalarda ve Türkiye'deki bir kanuna göre yurt dışında Disney+'a gelse bile Türkiye'de sinema filmleri vizyon tarihinden itibaren en erken 5 ay sonra bir dijital platformda yayınlanabiliyor.
VPN açarak izlenebiliniyor.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Ne saçma kanun niye böyle bir kanun var ki ?

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
Ne saçma kanun niye böyle bir kanun var ki ?

22 Ekim 2019 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanan ve yürürlüğe giren ‘Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi Ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’, ülkemizdeki sinema sektörüne bazı yeni kurallar sundu. Bu kurallardan birisi de vizyona giren filmlerin ne kadar süre sonra dijital platformlarda ücretli ya da ücretsiz olarak yayınlanabileceğiyle ilgiliydi.

Yönetmeliğin ‘Değerlendirme ve Sınıflandırma ile İşaret ve İbareler’ bölümü altında yer alan 10. maddenin ikinci fıkrası, bu durumu net bir şekilde açıklıyor:

“Sinema salonlarında ilk kez ticari dolaşıma girecek değerlendirme ve sınıflandırması yapılmış sinema filmleri, gösterime girdiği tarihten itibaren ücretli yayın yapılan kablo, uydu, karasal, internet ve diğer ortamlarda beş ay geçmeden, ücretsiz yayın yapılan uydu, karasal, internet ve diğer ortamlarda altı ay geçmeden ticari amaçla yayınlanamaz veya umuma iletilemez.”

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
VPN açarak izlemek için Disney+ Türkiye değil de başka ülkeden üyelik satın almak gerek ve onların da fiyatlandırmaları çok farklı.
Disney+ TR üyeliğim mevcut. TR'de vizyondan kalkmış olup kütüphaneye eklenmeyen 2 farklı yapımı ve Türkçe alt yazı desteği bulunmasına rağmen Türkiye'de gösterilmeyen Family Guy 10. sezon sonrası ve otomobil üzerine olan belgeseli VPN açarak izlemiştim. Yine de yanlışım varsa düzeltin.

Ayrıca parasını veripte, dünyada mevcut olan yapıma benim erişememem çok saçma. Şahan Gökbakar, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan bu konu ile ilgili en büyük adımları atan 3 isim olmasına rağmen Recep İvedik serisi Disney+'a, Cem Yılmaz'ın yapımları Netflixe ve Organize İşler salonlarda izlenmeyince Netflixe satan Yılmaz Erdoğan olmuştu.

Bu durumdan en çok etkilenenler tartışmasız sinema salonları oldu. Takip ettiğim ve beklediğim her seriyi aynı gün platformlara çıksa dahi sinemada izleyen biri olarak, artan sinema bilet fiyatlarına dair devletin teşvik vermesi yerine yapımlara ambargo koyması çok daha saçma.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
13 aralık günü ümraniye akyaka avm de saat 11.20 seansında black panter wakanda forever filmine gittim. Salonda benden başka kimse yoktu. 56 tl ye koca salonu kapatmışım ?

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
13 aralık günü ümraniye akyaka avm de saat 11.20 seansında black panter wakanda forever filmine gittim. Salonda benden başka kimse yoktu. 56 tl ye koca salonu kapatmışım ?
Güzel bir deneyim, ben de aynısını 13 yaşımdayken yaşamıştım. Tekrar denk gelmedi. :)

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
Sanırım hafta içi sabah saatlerinde fazla ilgi çekmeyen filmlere gitmek gerekiyor. Gerçi black panter ilgi çekmeyecek bir film değildi ama ilginç.
Vizyona gireli uzun zaman oldu ve sinema bileti fiyatları da ortada. Salonda tek kişi olması gayet doğal maalesef.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Türkiye de vizyona ne zaman girdiğine bakmadım ama 56tl idi tam bilet fiyatı. Eskinin 5,5 lirası gibi yani. Bence makul. Ama 120 lira gibi fiyatlar biraz pahalı kalıyor tabi.