Soru Psu cool whine sesi çözülür mü?

Bu konuyu okuyanlar

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımdaki psu da cool whine var.Önceki konumda fandada bir sorunum vardı ve çözebildim.Asıl sorunum şu bilgisayar açılırken çok yüksek bir cızırtı sesi geliyor o kadar şiddetli ki diğer odadan bile hissediyorum.Psu değişmek istesem en az 1k tl masraf çıkar şuanlık karşılayamam onu.Bir yöntem varmış transförmatör lerin üstüne mıknatıs silikonluyolar onu yapsam sorun kökten gider mi?

Bahsettiğim video ( aynı tiz ses bendede var) :

Daha yaratıcı fikirleri olanlarda yardımcı olursa sevinirim.Bu sesten dolayı bilgisayarı kullanmak istemiyorum çözülürse çok sevinirim.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Yapabilirseniz çözüm basit ancak çok riskli, çalışr halde ses çkaran parçayı nasıl bulacaksınız?

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Yapabilirseniz çözüm basit ancak çok riskli, çalışr halde ses çkaran parçayı nasıl bulacaksınız?
Videodaki gibi mıknatısı tek tek deniyecem en fazla 10sn mi alır zaten.Bulduktan sonra sonra psu yu kapatıp mıknatısı silikonluyucam nasıl olur?

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Teoride güzel, pratikte sizi sonra haberlerde izlemeyelim, bu çok üzücü olur.
Habere çıkıcak ne var merak ediyorum :D Ev patlıyacak değil en fazla ses gider veya gitmez.Silikonda öyle kolay kolay eriyecek bi madde deil bi sorun olucağını düşünmüyorum.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Habere çıkıcak ne var merak ediyorum :D Ev patlıyacak değil en fazla ses gider veya gitmez.Silikonda öyle kolay kolay eriyecek bi madde deil bi sorun olucağını düşünmüyorum.
Çarpılmayın anlamında söylemiştim. :) ?

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
473
@as1m hocam eldiven falan giyin kondanstörler fişi çekseniz bile dolu oluyor. Dokunmaktan kaçının onlara onun dışında bir sorun çıkmaz, sonucu ben de merak ettim. Hiç cv sorunu olan psuya rastlamıştım. Rastlasam bunu kesinlikle denerdim.

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Sonucu bekliyorum. ?
@as1m hocam eldiven falan giyin kondanstörler fişi çekseniz bile dolu oluyor. Dokunmaktan kaçının onlara onun dışında bir sorun çıkmaz, sonucu ben de merak ettim. Hiç cv sorunu olan psuya rastlamıştım. Rastlasam bunu kesinlikle denerdim.
Maalesef bügün denedim ve olumsuz bir şekilde hiçbir işe yaramadı.Bütün transformatörlerin hem çalışırken hemde çalıştırmadan üzerine bir mıknatıs koydum ve psu yu çalıştırdım hiçbirinde ses kesilmedi.Bende transformatorlerden gelmediği için sorun çözülmedi.Tahminimce bobinler cızırdıyor onun içinde farklı bir çözüm varmış onu arıyorum.

Buda benim psu dan gelen ses: