Yardım 7 Yıllık Laptoba Ne Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

AlperenATC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram: 8
İşlemci: amd A8-7410
Ekran kartı: Amd Radeon R5 M330
Anakart: L50D-C

Benim 7 yılını doldurmuş bir tane laptopum var. Bu laptop google da kasıyor, aşırı derecede her seferinde çöküyor, GHZ 0.99. Bu laptopa sistem güçlendirmesi yapılır mı?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349

Benim 7 yılını doldurmuş bir tane laptopum var. Bu laptop google da kasıyor, aşırı derecede her seferinde çöküyor, GHZ 0.99. Bu laptopa sistem güçlendirmesi yapılır mı?
Aslında okadarda çöp değil. Anakarta uyumlu bir ram ile ramlari 16GB yapabilirsiniz.

AlperenATC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında okadarda çöp değil. Anakarta uyumlu bir ram ile ramlari 16GB yapabilirsiniz.
Linkini atabilirim laptopun isterseniz. Ben anakart işlemci veya sadece işlemci değişimi düşünmüştüm ama, 2 3 yıl idare edebilecek bir duruma getirsek ideal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada, batarya
Batarya %50 ile 70 arası, ramler bozuk, ssd bozuk ve yetersiz.

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
88
bilgisayarı kullanma amacınız ne veri depolamak mı yoksa film izlemek gibi eğlenceler için mi kullanacaksınız

• Üzgün
Reactions: Rei

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
Anakartınız nedir?
Ayrıca anakart veya işlemci değişemezsiniz laptoplarda sadece ram veya hdd/ssd değişilir.

AlperenATC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
Değiştiren çok gördüm
O masaüstü falandır laptop değildir. Laptopda değişilmez o bileşenler, emin misiniz değiştiklerine?
İşlemcinizin PGA (soketli) ve BGA (anakarta gömülü) olmak üzere iki sürümü var. PGA yapısına sahip bir işlemciye sahipseniz ve BIOS'unuzda herhangi bir microcode kısıtlaması yok ise işlemciniz yükseltilebilir. Ama maalesef anakart hiçbirşekilde yükseltilmez.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,349
Toshiba Satellite L50D-C-18W Notebook

Laptop linki bu, bu laptopa güçlendirme ne yapılır? En azından kasmalar azalması açısından.
Üstte yazdım beyefendi. İşlemcinizPGA (soketli) ve BGA (anakarta gömülü) olmak üzere iki sürümü var. PGA yapısına sahip bir işlemciye sahipseniz ve BIOS'unuzda herhangi bir microcode kısıtlaması yok ise işlemciniz yükseltilebilir. Ama maalesef anakart hiçbirşekilde yükseltilmez.. onun harici anakartla uyumlu ram yükseltilir ssd veya hdd takarsınız.

AlperenATC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstte yazdım beyefendi. İşlemcinizPGA (soketli) ve BGA (anakarta gömülü) olmak üzere iki sürümü var. PGA yapısına sahip bir işlemciye sahipseniz ve BIOS'unuzda herhangi bir microcode kısıtlaması yok ise işlemciniz yükseltilebilir. Ama maalesef anakart hiçbirşekilde yükseltilmez.. onun harici anakartla uyumlu ram yükseltilir ssd veya hdd takarsınız.
Hangi yapıya sahip olduğunu nasıl anlayacağım?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Hızlandırmanın en kolay yolu SSD.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Casper daha beter. Almayın aldırmayın ne toshiba nede casper.

Casperın iyisine denk gelmiştimde bu Toshibada iyisine denk gelmedim. Avrupada her aileye bir Toshiba versen üşümezler. Gaz sıkıntısı var adamlarda. :tearsofjoy:

• Komik
Reactions: Rei

omertuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bi tamirçiye götür İçini filan temizlesin rahat 5 yıl götürür bençe tozdan kasıyordur

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
473
En kolay çözüm laptopu temizleyin. Fanın orada bulunan petekli demirin temizlenmesi çok işe yarıyor. Laptopun donanımı çok kötü değil çünkü. Daha idare eder yani. Ondan başka da sebep olarak laptopun diski olabilir ama genelde temizlemek çok iyi etkiliyor.