Yardım Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Alp Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarım oyun oynarken chrome 'a bakarken vs. kendiliğinden kapanıyor ısısına baktığımda ise 40-50-60 dereceleri görüyorum nasıl düzeltebilirm?

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
bilgisayar özelliklerini yazabilirseniz yarımcı olamaya çalışabilirim.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Cihazınızda birden fazla RAM bulunuyorsa RAM slotlarını değiştirerek veya cihazınızdaki RAM’leri sırayla deneyerek sorunlu donanımı tespit edebilirsiniz.

Alp Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazınızda birden fazla RAM bulunuyorsa RAM slotlarını değiştirerek veya cihazınızdaki RAM’leri sırayla deneyerek sorunlu donanımı tespit edebilirsiniz.
şimdi deniyeceğim

intel core i3 M350 2.27GHZ
3GB RAM
64BİT
AMD RADEON HD 5000 SERIES
INTEL HD GRAPHİC 4000

denedim ancak yine aynı şekilde kapandı.Başka bir çözüm yolun varmı ?

Ekli dosyalar

• resim_2022-11-25_173521754.png
    resim_2022-11-25_173521754.png
    13.5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
büyük ihtimal cpu dan yapıyor. görev yöneticisini açın ve oyuna girin daha sonra görev yöneticisini sabitleyin chrome tarayıcısını açın %100 e yakın bir değer görüyor iseniz. sebep budur. arka planda çalışan program varmı onların kontrollerini yapın. sorun yazılımsal olmadığına emin olduktan sonra donanıma bakın

Alp Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
büyük ihtimal cpu dan yapıyor. görev yöneticisini açın ve oyuna girin daha sonra görev yöneticisini sabitleyin chrome tarayıcısını açın %100 e yakın bir değer görüyor iseniz. sebep budur. arka planda çalışan program varmı onların kontrollerini yapın. sorun yazılımsal olmadığına emin olduktan sonra donanıma bakın
evet değer biraz yüksek oluyor.Peki ne yapmamı önerirsiniz

Alp Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yaklaşık 1 aydır çözüm yolunun işe yarayıp yaramadığını test ediyorum ve ram slotlarını değiştirdikten sonra 1 aydır hiç kapanmadı.Çok teşekkür ederim

• Sevgi dolu
Reactions: Rei

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
yaklaşık 1 aydır çözüm yolunun işe yarayıp yaramadığını test ediyorum ve ram slotlarını değiştirdikten sonra 1 aydır hiç kapanmadı.Çok teşekkür ederim
Merhaba hocam, sorununuzu yen gördüm. Dediklerinize bakılırsa sorunun ram slotlarında olduğunu düşünmüyorum. Tahminimce öncesinde BIOS tarafında yaptığınız bir ayar durumu resetleme işlemini tetiklemiş, slotları yerlerini değiştirince anakart sıfırdan bir parça takılmış kafasıyla kendini resetleyerek BIOS'unuzu fabrika ayarlarına çevirmiş.

İşlemci kullanım oranınız hala %100 olarak devam ediyorsa eğer bilgisiyara format atmanız, toz ve termal macun bakımlarını yapmanızı öneririm.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Rica ederim??